Férfi kézi El: négygólos Bányász-siker hazai pályán

V. Á.V. Á.
2022.03.01. 20:13
Győri Mátyás 7 gólt szerzett (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra)
A Grundfos Tatabánya KC 25–21 legyőzte az északmacedón Eurofarm Pelisztert a férfi kézilabda Európa-liga D-csoportjában, a 9. fordulóban.

Balogh Zsolt góljával a Bányász szerzett vezetést – a vendégcsapat kapujában a magyar válogatott Székely Márton kezdett. Ezt követően Győri Mátyás percei következtek, a Tatabánya következő négy gólját az irányító-átlövő szerezte (5–4, 11. perc). A 21. percben vezetett először a Eurofarm Peliszter (8–9). A szünetre 11–11-es állással mehettek a csapatok.

A második félidőben is fej fej mellett haladt a két gárda (18–17, 45. perc). Az 52. percben kétgólos volt a Bányász előnye (20–18). A hajrában Piotr Wyszomirski is remekelt a házigazda kapujában. A Tatabánya 25–21-re nyert, s életben tartotta továbbjutási esélyeit.

Az este végére azonban elszállt az esély, miután a Kadetten Schaffhausen pontot szerzett Nimes-ben. A franciák 33–30-ra is vezettek, ezt követően pedig már csak a svájciak találtak be. A Kadetten legjobb gólszerzője Bartók Donát lett 7 találattal. 33–33

Az utolsó fordulóban a Schaffhausen otthonába látogat a Tatabánya.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
9. FORDULÓ D-CSOPORT
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–RK EUROFARM PELISZTER (északmacedón) 2521 (11–11)
Tatabánya, 1207
néző. V: E. Vitaku, A. Vitaku (koszovóiak)
TATABÁNYA:
Bartucz – Hornyák B., Balogh Zs. 2 (1), GYŐRI M. 7 (3), STOJNIC 1, Urban 1, SUNAJKO S. 8. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), FOTACHE 1, Ancsin G. 3, Juhász Á. 2, Bodor, Zdolik. Edző: Dragan Djukics
PELISZTER:
Székely – Bozic-Pavletic, Radovic 2, Kukoszki, Kukolovszki, Bojan Madzovszki 3, PERIC 3 (3). Csere: KIZIC (kapus), MANDALINIC 10 (2), GRADJAN 3, Maras, Nenad Koszteszki, Tankoszki, Ojleszki. Edző: Zeljko Babic
Az eredmény alakulása.
5. perc. 3–1. 10. p.: 4–4. 18. p.: 8–6. 22. p.: 8–9. 35. p.: 14–13. 41. p.: 16–16. 52. p.: 20–18. 57. p.: 23–20
Kiállítások.
4, ill. 2 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 5/5
Dragan Djukics: –
Egy pillanatig sem adta fel a Peliszter, így nem tudtuk az akaratunkat rákényszeríteni. Mentálisan és fizikailag is embert próbáló mérkőzés volt.
Zeljko Babic:
– A Tatabánya jól és energikusan játszott. Mi mindent megpróbáltunk, de az idény talán legjobb védekezését bemutató hazaiakkal nem tudtunk mit kezdeni.