Férfi kézi EHF-kupa: bravúros füredi siker a spanyolok ellen

M. D.M. D.
2019.11.17. 14:38
Csoknyai István csapata háromgólos előnyt szerzett az Ademar León elleni párharcban (Fotó: Penovác Károly/Veszprém Megyei Napló)
A Balatonfüred 30–27-re legyőzte hazai környezetben a spanyol bajnokságban második Ademar Leónt a férfi kézilabda EHF-kupa selejtezőjében a 3. forduló első mérkőzésén.

A Balatonfüred az utóbbi időben nem szerepel jól a bajnokságban, a legutóbbi négy mérkőzéséből hármat is elveszített, köztük szerdán a Tatabánya elleni hazai rangadót (24–26). Már csak a jó forma hiánya miatt sem várt könnyű mérkőzés tehát Csoknyai István csapatára az EHF-kupában, ráadásul papíron egy amúgy is erősebb ellenfél, a spanyol bajnokságban kilenc győzelemmel és egy vereséggel második Ademar León látogatott a Balaton partjára.

A vendégek két góljával kezdődött a mérkőzés, a magyar csapat azonban hamar fordított, és a 20. percben már négy góllal is vezetett (11–7). Előnyéből két találatot a szünetre is megőrzött (15–13).

A szünet után is végig kettő és négy gól között mozgott a különbség, az utolsó percre 29–27-es állással fordultak rá a felek. Csoknyai időkérése után a füredi támadás nem végződött góllal, ellenben a spanyolok lerohanásból feljöhettek volna egyre, ám Jaime Fernández Fernández ziccerét Bősz Dániel bravúrral kivédte. És még volt idő egy utolsó balatonfüredi akcióra, melynek végén (59:59-nél) Németh Balázs a kapuba bombázott, így a magyar együttes háromgólos sikerével zárult a találkozó (30–27).

Hogy a hazai bravúr a továbbjutás szempontjából mire lesz elegendő, a jövő hétvégi, spanyolországi visszavágón derül ki.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉS

BALATONFÜREDI KSE–ABANCA ADEMAR LEÓN (spanyol) 30–27 (15–13)
Balatonfüred, 600
néző. V: I. Covalciuc, A. Covalcsuk (moldovaiak)
FÜRED: ANDÓ – P. RODRÍGUEZ 4 (1), Kemény L. 2, TOPIC 7, SINKEL 4, Szőllősi Balázs 2, Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), Varga M., Déber, NÉMETH B. 2, L. Jiménez 2, Sztevanovics, Ág, ZDOLIK 3, Máthé D. 2. Edző: Csoknyai István
LEÓN: Slavic – A. LÓPEZ 4 (3), A. FERNÁNDEZ 8, Lucin 2, MARCHAN 3, ERWIN FEUCHTMANN 6, Jaime Fernández. Csere: PATOTCKIJ (kapus), Carou, C. Martínez 1, Vieyra, Donlin, Juan Fernández, A. Pérez 1, Moszics 2, Casqueiro. Edző: Manuel Cadenas
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 7. p.: 5–2. 12. p.: 7–5. 17. p.: 9–7. 23. p.: 11–7. 28. p.: 13–11. 34. p.: 17–14. 41. p.: 23–19. 46. p.: 24–20. 50. p.: 25–23. 56. p.: 28–24. 58. p.: 29–26
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
Csoknyai István:
– Nagyszerű, kemény, közönségszórakoztató mérkőzést játszottunk. Védekezésünk és kapusteljesítményünk hatvan percen át kiváló volt. Támadásban irányítóink jól mozgatták a csapatot. Néhány ziccerünk kimaradt, amit nagyon sajnálunk, de nagyon örülünk a győzelemnek. Az első „félidőt” megnyertük, de tudjuk, hogy rendkívül kemény visszavágó vár ránk.
Manuel Cadenas: – Nem kívánt nyilatkozni.