Férfi kézi EHF-kupa: a Csurgó Magdeburg-veréssel búcsúzott

2015.11.28. 19:30
A férfi kézilabda EHF-kupa 3. fordulójának visszavágóján a Csurgó hazai pályán 24–23-ra legyőzte a Magdeburgot, de összesítésben a németek örülhettek.

A sokáig ikszes meccsen a 37. percben ellépett hárommal a vendégcsapat (12–15), majd az utolsó negyedórában volt közte négy is – a továbbjutás kérdése tehát addigra eldőlt az idegenbeli ötgólos vereség után, de a Csurgó így sem adta fel, és a 49. percben feljött egyre (17–18), sőt, az 51.-ben már vezetett (19–18).

A hajrában az előnybe kerülő hazaiak kettővel is vezettek (23–21), végül pedig 24–23-ra nyertek, de összesítésben így is a német csapat örülhetett.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ (A 16-OS KÖZÉPDÖNTŐBE JUTÁSÉRT), VISSZAVÁGÓ

CSURGÓI KK–SC MAGDEBURG (német) 24–23 (10–10)
Nagyatád, 1400 néző. V: R. Harabagiu, S. Stanescu (román)
CSURGÓ: Székely – Gebhardt, Csavor 5, Mota 5, Hadziomerovic 3, Faluvégi R. 1, Nagy M. 3. Csere: Bartucz (kapus), Pordán 2, Vadkerti G., Hornyák P. 1, J. Pazin, Herbert, Dimitrievszki 3, Hanusz 1, Gebhardt. Edző: Sótonyi László
MAGDEBURG: Quenstedt – Weber 5, Zelenovics 2, Lemke 3, Bagersted 6, Van Olphen 2, Grafenhorst 2. Csere: Green (kapus), Musa, Haasz 1, Saul, Sohmann, Damgaard Nielsen 2, Bezjak, Van Olphen. Edző: Geir Sveinsson
Kiállítások: 4 ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 3/3
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2–1. 8. p.: 3–2. 15. p.: 6–5. 20. p.: 7–6. 25. p.: 8–7. 32. p.: 13–12. 35 p.: 14–14. 37 p.: 16–18. 45. p.: 16–19. 50. p.: 20–19. 59. p: 23–21
Sótonyi László:
– Nagyon jó, hogy nyertünk, de csalódottak vagyunk, mert szerettünk volna továbbjutni. A mérkőzés első részében és a második felében nekünk állt a zászló, de a hibáinkat könyörtelenül kihasználta az ellenfél. A Magdeburg rendkívül jó csapat, a két mérkőzés alapján bravúr lett volna a továbbjutásunk.

Továbbjutott: a Magdeburg, 65–61-es összesítéssel