Férfi kézi EHF-kupa: a Csurgó kikapott Magdeburgban

2015.11.21. 18:22
A Csurgó 42–37-re kikapott a Magdeburg otthonában a férfi kézilabda EHF-kupa 3. fordulójának első mérkőzésén.

Jól kezdett a Csurgó, 9–6-ra vezetett, amikor a hazaiak időt kértek. Ez fordulópontot jelentett, a szünetben már a Magdeburg állt jobban (22–15), a második félidőben pedig tovább növelte előnyét a német csapat (36–27).

Potyogtak a gólok, a védekezés egyik oldalon sem működött, a Csurgó azonban bírta az iramot. Sótonyi László együttese az utolsó percekben faragni tudott hátrányán, így nem várja esélytelenül a visszavágót, amelyet jövő szombaton rendeznek meg Nagyatádon.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. FORDULÓ (a 16-os középdöntőbe jutásért), 1. MÉRKŐZÉS

SC MAGDEBURG (német)–CSURGÓI KK 42–37 (22–15)
Magdeburg, 3527
néző. V: Cacador, Nicolau (portugálok)
MAGDEBURG: Green – Weber 4, ZELENOVICS 6, Lemke 2, Bagersted 7, BEZJAK 5, Grafenhorst 1. Csere: Quenstedt (kapus), Musa, Musche, Haas 3, Czech, M. Gebala, Saul, DAMGAARD 12, Van Olphen 2. Edző: Geir Sveinsson
CSURGÓ: SZÉKELY M. – Hornyák P., Csavor 7, Mota 5, Hadziomerovic 2, FALUVÉGI 8, GAZDAG 6 (5). Csere: Bartucz (kapus), Pordán 1, Nagy M. 1, Vadkerti G., J. Pazin 2, HERBERT, Dimitrievszki 1, HANUSZ 2, Gebhardt 2. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–2. 9. p.: 4–5. 16. p.: 7–9. 21. p.: 12–11. 24. p.: 14–11. 35. p.: 26–19. 40. p.: 29–21. 45. p.: 34–25. 50. p.: 36–28. 54. p.: 38–30. 57. p: 40–33
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 5/5
Geir Sveinsson:
– Elégedett vagyok a győzelemmel, viszont csalódott az eredménnyel. Magyarországra is győzni megyünk.
Sótonyi László:
– Sajnos a védőink nem voltak a helyzet magaslatán, támadásban viszont kiemelkedő teljesítményt nyújtottunk. A végjátékban közelebb is kerülhettünk volna ellenfelünkhöz. A látottak alapján nagyon sajnálom a vereséget. Továbbra is a továbbjutás a célunk.

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
YSTADS IF (svéd)–GRUNDFOS-TATABÁNYA KC 28–28 (15–15)
Ystad, 711
néző. V: Kuoz, Zsoba (ukránok)
YSTADS: Persson – L. Nilsson 6, Ph. Nilsson, Hugosson 2, Borgstedt 6, Hallbäck 5, H. Andersson 5. Csere: Myhr (kapus), Bager 2, Hansson 1, L. Andersson, Sandell 1, Dahlin, Martinsson, A. Andersson. Edző: Sebastian Seifert
TATABÁNYA: R. Mijatovics – Vujovics 7, Bodó 6, Krszmancsics 3, Mazák 2, Díaz 4, Pásztor Á. 6. Csere: Borbély Á. (kapus), Juhász Á., Crnoglavac, Katzirz D., Dénes J., Törő, Lele Á., Vaskó. Edző: Vladan Matics
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/3
Vladan Matics:
– Ez férfimunka volt, ám csupán az „első félidőn" vagyunk túl. Nagyon nehéz feladat vár ránk jövő vasárnap a visszavágón, amelyen még koncentráltabban kell játszanunk. Nem lesz egyszerű, mert képzett, rendkívül gyors csapat az ellenfelünk.