Férfi kézi BL: saját dolgát megnehezítve győzött a Szeged a Zaporizzsja ellen

2018.09.30. 16:53
Háromból három, tovább tart a Szeged jó sorozata a BL-ben (Fotó: Pick Szeged Handball/Twitter)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában a veretlen Mol-Pick Szeged a nyeretlen ukrán Motor Zaporizzsja otthonába látogatott, és hiába vezetett a második félidőben már hét góllal is, végül izgalmas hajrá után szerezte meg a győzelmet.

Zaporizzsja,
Palace of Sports Junoszty. 2400 néző, Vezették: Leszczynski, Piechota (lengyelek).
ZAPORIZZSJA: Komok – KOZAKEVICS 8 (4), Paczkowski 4, Kus, Babicsev 1, Sinkel 1, Deniszov 2
Csere: KIREJEV, Terehov (kapusok), PUHOVSZKI 4, PESEVSZKI 6, Bujnenko, Szoroka 3, Malasinkas 2
Edző: Patryk Rombel
SZEGED: SEGO – SOSTARIC 8, Maqueda 2, Canellas 2 (1), BÁNHIDI 7, Zsitnyikov 2, Källman
Csere: Alilovic (kapus), Blazevic, Gaber 1, Sigurmannsson 2 (1), Bodó 1, Bombac 4 (2), Balogh Zs. 3
Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása:5. p.: 3–2. 8. p.: 3–6. 18. p.: 8–10. 24. p.: 8–14. 28. p.: 12–16. 35. p.: 15–22. 47. p.: 22–27. 52. p.: 26–28. 55. p.: 29–30. 58. p.: 30–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4

Patryk Rombel: – Kezünkben volt, hogy pontot szerezzünk, de nem éltünk vele. Későn ébredtünk, és ez megbosszulta magát. A Szeged remek csapat, és ezt újra bizonyította, mert jól bírta a végjátékot.
Carlos Pastor: – A legfontosabb, hogy megszereztük a két pontot. A remek első félidőben kiváló volt a csapatmunkánk. A másodikban támadásban ismét sokat bizonytalankodtunk, ez majdnem megbosszulta magát. Köszönjük a tizenkét szegedi szurkoló buzdítását.

Jól kezdett a Szeged, és remekül használta ki a házigazda apróbb megingásait már az első percekben is, így viszonylag hamar sikerült három góllal meglépni. Ezt a különbséget aztán a 20. percig vitték magukkal a csapatok, s 11–8-as szegedi előnynél Patryk Rombel, az ukránok trénere időkéréssel próbálta meg csapatát frissíteni a félidő hajrájára.

Nem járt sikerrel. Olyannyira nem, hogy a Motor egy 7 perces gólcsendet hozott össze, ami alatt a szegediek Mario Sostaric gyors indítások végén szerzett góljaival szépen csendben megduplázták az előnyüket, és a végén hatgólos vezetéssel mehettek szünetre: 13–19-et mutatott az eredményjelző az első félidő végén.

A második játékrész úgy kezdődött, ahogy az első félidő utolsó harmada zajlott: az ukránok kihívásokkal szembesültek a gólszerzés terén, a szegediek nem, így a 35. percre már héttel ment a Szeged – a csapatot elkísérő tucatnyi szegedi drukker ekkor még nem gondolta volna, hogy micsoda izgalmakat kell kiállniuk a végén.

Márpedig ez történt, s ez nagyrészt köszönhető a hazai kapuban a második félidőben szolgálatot teljesítő Viktor Kirejev kapusnak, s a fokozatosan széteső szegedi játéknak. A félidő felénél ugyan még öt volt a különbség a Szeged javára, a hajrára fordulva fokozatosan csökkent a differencia.

A szegediek nem találták az egyre jobban belelendülő ukránok támadásainak ellenszereit, míg az ukrán kapu előtt sok volt a bizonytalanság és a hiba – utóbbi műfajban főleg Dean Bombac járt az élen – így a házigazdák egyre feljebb zárkóztak, s az utolsó percben az egyenlítésért támadhattak.

A győzelmet végül Marin Segónak köszönheti a Szeged, a horvát kapus fél perccel a vége előtt óriási bravúrt bemutatva hárította Babicsev ziccerét, ezzel megmentette csapata hibátlan BL-mérlegét.

A CSOPORT TOVÁBB EREDMÉNYEI A 3. FORDULÓBÓL
Celje PL (szlovén)–Flensburg (német) 23–20
(10–11)
Nantes (francia)–Skjern (dán) 35–27 (17–16)
PPD Zagreb (horvát)–PSG (francia) 21–32 (9–15)

8. Zaporizzsja (ukrán)33 93–104–110

Köszönjük olvasóink figyelmét! Hamarosan jövünk bővebb összefoglalónkkal.

60. perc: Ezzel vége! Saját maga dolgát nehezítette meg a Szeged, de győzött.

60. perc: SEGO!!! Babicsev beállóból, ziccerből lőhet, a kapus azonban óriási bravúrral védeni tud.

60. perc: Bombac… talpról, Kirejev lábbal véd.

59. perc: Szegedi időkérés. 67 másodperc van hátra a meccsből.

59. perc: Nem sikerül góllal befejezni a támadást, bezzeg náluk… Kozakevics, ki más, 31–32.

59. perc: Balogh szép lövése a 32. szegedi gól. Az ukránoknak gyors gól kell, de Malasinskas fölé lő, 30–32..

58. perc: Zsitnyikov bejátszása után Bánhidi beállóból eredményes! 29–31. Aztán Kozakevics gyorsan visszaállítja egyre a különbséget, 30–31.

57. perc: Malasinskas sáncolt lövését Sego tolja oldalra. Góllal kellene ezt az akciót befejezni.

56. perc: Sostaric ront, az egyenlítésért támad a Motor. Extázisban a hazai publikum.

56. perc: Puhovszki birkózta magát helyzetig Canellas mellett, s lőtt gól, aztán egy rossz bejátszás utáni gyors indítás után Kozakevics csökkentette egyre, 29–30.

55. perc: Hetes, jön a harmadik ukrán kapus, Terehov. Canellas felavatja, gól, a 30. szegedi.

54. perc: Babicsev beállóból, megint kettő… 27–29.

53. perc: Balogh lőtt gólt, Kirejev ezt is majdnem védeni tudta, de csak bemegy, 26–29.

52. perc: Visszajönnek kettőre… Puhovszki a szélről… 26–28.

51. perc: Canellas rossz lövése után Puhovszki cunderezett rosszul – pontosabban nem cunderezett. Aztán Bánhidi lőtt kapufát, ami után Sostaric szerezte vissza a labdát, majd Kirijev védte Canellas lövését.

50. perc: Maquedán harcoltak ki hetest az ukránok, Kozakevics, szokás szerint nem hibázott, 25–28.

50. perc: Zsitnyikov visszatért, rögtön adott is egy nagy labdát Bánhidinek, aki nem hibázott, 24–28.

49. perc: Bombac rossz lövése után hosszas támadás végén Pesevszki beállóból csökkenti a különbséget háromra. Rég volt ilyen kicsi közte… 24–27.

48. perc: Kozakevics akcióból is eredményes, 23–27.

48. perc: Bombac lövését Kirijev kipiszkálja ugyan, de belülvédekezést fújnak a bírók. Bombac lövi be, 22–27.

46. perc: Bodó kap egy kétpercest, az ukránok meg hetest. Kozakevics belövi, 22–26.

45. perc: Puhovszki rossz lövése után Balogh majdnem eladja, aztán Bombac lő a kapusba.

45. perc: Sostaric megállíthatatlan, a 8. gólját szerzi már, 21–26.

44. perc: Szegedi időkérés.

44. perc: Sego védi Puhovszki lövését, aztán Sostaric szedi össze a kipattanót. A támadást elrontja a Szeged, így Paczkowski újabb góljával zárkózik négyre a Motor.

43. perc: Balogh lövését védte Kirejev – a második félidőben ő áll Komok helyett a hazai kapuban.

42. perc: Malasinskas harcolt ki hetest Maquedával szemben. Kozakevics nem hibázott, ez a huszadik hazai gól, 20–25.

41. perc: Csere! A labdával akadt valami gond. Új labdával folytatják a csapatok.

41. perc: Hohóóó! Kínai! Bombac játszotta fel Baloghnak, ő meg a levegőből behúzta az ukrán kapuba, nagy játék! 19–25.

40. perc: Malasinskas belejött, újabb gólt dob, ezzel 19–24.

39. perc: Pesevszki kap egy jó pattintott passzt a magyar fal mögött, beállóból bevágta, amire Sostaric felelt a szélről, 18–24

38. perc: Babicsevnek nem sok ideje van elfáradni, megint kiszórják két percre, amit Sostaric gyorsan góllal büntet, 17–23.

37. perc: Malasinskas az előbb még rontott, most nem, ezzel 17–22.

36. perc: Pesevszki beállóból szépít, 16–22. Szolgálati közlemény: kedves olvasóink, ne higgyenek a televíziós közvetítés feliratának, az ukrán tévések adhoc jelleggel kezelik a dolgokat e téren. Most például 15–21 az állás szerintük. Közben pedig…

35. perc: Malasinskas rontott lövése után Bombac lő újabb gólt, 15–22.

34. perc: Babicsev kap egy kétperces, a Szeged meg egy hetest, amit Bombac lő be, 15–21.

33. perc: A Szeged nem tudja góllal befejezni az akciót az ukránok igen, Szoroka volt eredményes, 15–20

32. perc: Sego a második félidő elején is bemutat egy védést.

31. perc: Puhovszki góljával kezdődött a második félidő, amire Gaber válaszol gyorsan, 14–20.

30. perc: A dudaszó pillanatában Pesevszki szépít és állítja be a félidei eredményt, 13–19.

30. perc: Sego véd remekül egy próbálkozást a szélről, aztán Bombac jól indítja Bodót, ő meg nem hibázik, 12–19..

29. perc: Bombac szép egyéni akció végén meglövi első akciógólját az idei BL-ben – eddig hetesből volt egy gólja. Aztán szabálytalan ukrán zárás után Sostaric indul meg és már az ötödik gólját szerzi, 12–18.

28. perc: Megint Paczkowski… 12–16.

27. perc: Paczkowski szép lövéssel a bal felsőbe, Sego már elindult lefelé, nem érhetett oda, 11–16.

27. perc: Gaber kapott két percet.

26. perc: Bánhidi nagy figura végén fordul be beállóból, aztán Sostaric lő újabb gólt, 10–16.

26. perc: Szegedi időkérés.

26. perc: Elvették a labdát a bírók Bánhiditől, és épp amikor Blazevic kiállítása letelne, megint Szoroka beállóból, eredményes, 10–14

25. perc: Sostaric hibája után Szoroka eredményes, 9–14.

25. perc: Canellas labdaszerzése után Sostaric robogott a kapu felé, és futtából bezúzta a kapus mellett, 8–14.

24. perc: Blazevic állította légi útra Deniszovot, két perc.

23. perc: Sigurmannsson megoldja egyedül: labdát szerez, végigrobog a pályán, és bedobja, 8–13.

22. perc: Komok véd az egyik oldalon, Sego a másikon. Aztán Sostaric töri meg a gólcsendet, először vezet néggyel a Szeged, 8–12.

21. perc: Az időkérés óta mindkét csapat megfontoltabbra vette a játékot.

20. perc: Sinkelt sikerül lesáncolni, ami azért nagy szó, mert a fehérorosz kereken két méter magas.

19. perc: Zsitnyikov nagy gólja után időt kérnek a hazaiak, 8–11.

18. perc: Egy kapufa az ukránoknál, egy elrontott támadás nálunk, végül Pesevszki volt eredményes gyors indításból, 8–10.

17. perc: Kiegészültek az ukránok.

16. perc: Deniszov takarásból talpról tüzel, Sego nem védhette. Aztán Canellas bolondította meg az ukrán falat, szép gól volt ez is – a maga nemében… 7–10

15. perc: Sego védett egy gyenge kísérletet a szélről, aztán Bánhidi egy szép passzcsel után meglövi negyedik gólját is, 6–9.

15. perc: Zsitnyikov harcolt ki hetest, és egy kiállítást Kusnak. Komok lábbal kivédte Sigurmannsson büntetőjét.

14. perc: Egy Sego védés után marad az ukránoknál a labda, végül Deniszov talál be, 6–8.

13. perc: Bánhidi kapott jó labdát a szülinapos Canellastól, beállóból be is vágta, 5–8.

12. perc: Sinkel kapott jó zárást, Sego lábbal beleért a lövésébe, a labda kapufára pattant, támadhat a Szeged.

11. perc: Egy hetes nekünk is, Sigurmannsson váltotta gólra, 5–7.

10. perc: Támadót fújnak Zsitnyikovnál, ami után Sinkel nem kegyelmezett, 5–6.

9. perc: Puhovszki harcolt ki hetest, Kozakevics belőtte, 4–6.

8. perc: Jó védekezés után Maqueda kissé balról túlugrotta a sáncot és bezúdította Komok mellett a hatodik szegedi gólt, 3–6!

7. perc: Sinkel hibája után labdaszerzés, amelynek végén Sostaric eredményes ziccerből, 3–5

6. perc: Egy jó blokk után Maqueda hosszabb támadás után lő, gól, 3–4.

5. perc: Gyors gólváltás: náluk Sinkel beállóból, nálunk Zsitnyikov szép lövésből talál be, 3–3.

4. perc: Bánhidi második gólját némi kivárás után adják meg a bírók, 2–2.

2. perc: Komok védése után gyorsan indít is, Deniszov meg nem kegyelmez, 2–1.

1. perc: Bánhidi góljával megvan a vezetést, de Paczkowski gyorsan egyenlít, 1–1.

1. perc: A Szegednél Sego kezd a kapuban, a mieink támadnak. Náluk Komok véd.

A játékvezető küldés legalábbis érdekes, hiszen lengyel páros dirigál, miközben az ukránoknak lengyel az edzőjük és van két lengyel játékosuk is.

A Szeged kékben játszik majd, a hazaiak piros-fehér felsőben, fehér nadrágban lesznek..

A csapatok már a pályán, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Köszöntjük olvasóinkat!

ÉRDEKESSÉGEK

A szegedieket nagyjából egy tucatnyi drukker kísérte el Ukrajnába, ahol egyébként kimondottan kellemes, napos idő fogadta a magyarokat.

A B-csoportban eddig egy meccset játszottak le a 3. fordulóban, ezen a PSG 32–21-re nyert a PPD Zagreb otthonában.

Jó hír: a szegedieknél Matej Gaber a héten a Ferencváros elleni bajnokin szenvedett apróbb sérülést, ám mára teljesen felépült, és Dean Bombac is rendbe jött.