Kiizzadt veszprémi siker, még él a remény a csoportelsőségre

2016.03.05. 16:49
Munkában a Nagy László dirigálta veszprémi védelem (Fotók: MTI)
Az MVM Veszprém szombat este hazai pályán 27–25-re legyőzte a Wisla Plockot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 14. fordulójában. Még él a remény, hogy a Veszprém megnyerje a csoportját – a rivális PSG vasárnap lép pályára, a végső sorrend akkor alakul ki. Ha a párizsi csapat nem veri meg a Flensburgot, a magyar csapat egyenes ágon bejut a legjobb nyolc közé.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 14. FORDULÓ
MVM VESZPRÉM–WISLA PLOCK (lengyel) 27–25
(16–13)
Veszprém, 5000
néző. V: Pandzsics, Moszorinszki (szerbek)
VESZPRÉM:
ALILOVIC – MARGUC 6, Sulic 1, NAGY L. 3, Schuch, Terzic, LÉKAI 4. Csere: Mikler (kapus) Iváncsik G. 1, ILICS 7 (3), Pálmarsson 1, Nilsson 1, Sliskovic 2, Ugalde 1. Edző: Xavier Sabaté
PLOCK:
Wichary – Nikcsevics 4, Racotea 4, Zsitnyikov 2, Rocha 2 (1), De Toledo 3, DASZEK 7 (2). Csere: CORALLES (kapus), Kwiatowski, Wisniewski, Pusica, Ghionea 2 (1), Tarabochia 1. Edző: Manolo Cadenas
Xavier Sabaté:
– A Plock már eddig is megmutatta, hogy remek játékra képes idegenben, csak balszerencséje miatt nem szerzett pontot Kielben és Flensburgban. Remek kapusa vezérletével ellenünk is végig tartotta magát. Nálunk fontos volt az első félidő kiemelkedő támadójátéka és a másodikban a javuló védekezés.
Manolo Cadenas:
– Elégedett vagyok csapatommal, mert végig állta a sarat a világ egyik legerősebb együttesével szemben. Még az utolsó fél percben is volt esélyünk a pontszerzésre, sajnos nem sikerült. Bízunk a szerencsésebb folytatásban a nyolcaddöntőben. A Veszprémnek pedig újra a négyes döntőben a helye.

A két csapat lengyelországi mérkőzése 27–27-es döntetlennel végződött, aminek a Wisla Plock örülhetett jobban, lévén, az utolsó percben egyenlített. A felek hasonlóan kiegyenlített meccset játszottak egymással most is, a Veszprém csak az utolsó másodpercekben zárta le a találkozót.

A vendégek nem kezdtek megilletődötten, a találkozó elején ők diktálták a tempót. A jobb szélen a lengyel válogatott Michal Daszek remek napot fogott ki, összesen nyolc gólig jutott, az első percekben ő volt a Plock vezére. A Veszprém először a 12. percben vezetett (8–7), és az első félidő végéig háromgólosra növelte előnyét (16–13). A háromhetes kihagyása utána a PPD Zagreb elleni SEHA-liga-meccsen visszatérő Lékai Máté remekül játszott, míg Momir Ilics az első játékrész második felében talált magára, és ezek után nem is nagyon bírtak vele a lengyelek.

Lékai Máté a házigazdák egyik legjobbja volt

A szünet után újult erőre kaptak a vendégek, akik hét perc alatt feljöttek egy gólra (18–17). A felzárkózásban nagy szerepet játszott Rodrigo Corrales, aki nagyszerű teljesítményt nyújtott a Wisla kapujában. A lengyelek támadhattak az egyenlítésért, ám nem becsülték meg a lehetőséget, amit a Veszprém kihasznált. A második félidő közepén Lékai és a szünetben beálló Aron Pálmarsson vezérletével elhúzott a magyar csapat, és négygólos előnyt (26–22) épített fel.

Erre szüksége is volt, a hajrában ugyanis a Wisla okozott még neki nehézségeket, az utolsó perchez érve feljött egy gólra (26–25). Néhány másodperccel a játékidő letelte a szélről betörő Iváncsik Gergő kiharcolt egy hetest, amit Ilics bedobott (27–25).

Ezzel eldőlt a meccs, a lengyelek a végén még kaptak egy időn túli szabaddobást, de ezt már nem végezték el, beletörődtek a vereségbe.

A Veszprém tehát kiizzadta a győzelmet, és életben tartotta a reményt, hogy megnyerje a csoportot. A magyar együttes jelenleg az élen áll, de ha a PSG vasárnap otthon tartja a két pontot a Flensburggal szemben, akkor visszaelőzi Nagy Lászlóékat – ez esetben a Veszprémnek már az egyenes kieséses szakasz első fordulójában pályára kellene lépnie.

A csoport másik szombati mérkőzésén
Celje PL (szlovén)–Besiktas (török) 43–29 (21–14)

2. FÉLIDŐ

A Veszprém tehát nyert, ezzel életben tartotta a reményt, hogy megnyerje a csoportot. A PSG vasárnap győzelmi kényszerben fogadja a Flensburgot.
60. perc: Leperegnek az utolsó másodpercek, időn túli szabaddobás a lengyeleknek, akik azonban nem élnek a lehetőséggel. VÉGE! 27–25-RE NYERT A VESZPRÉM!
A veszett fejsze nyele, időt kértek a lengyelek. Kilenc másodperc van hátra.
60. perc: Ilics belőtte, eldöntötte. 27–25
60. perc: Nagy László bejátszása után Iváncsik mellé lőtt, de bántották, így hetes! Másképp fogalmazva, meccslabda.
Xavier Sabaté időt kért.
60. perc: Az utolsó perchez érkeztünk, Tiago Rocha beállóból gólt szerez. 26–25
59. perc: Nagy László mellé bombázott passzívnál.
59. perc: Toledo cunderből eltette a labdát Alilovic mellett. 26–24
58. perc: Sliskovic betört, de Corrales védett.
57. perc: Chema nekirohant Toledónak, belemenés.
56. perc: Daszek hetesből nem hibázik. 26–23
55. perc: Kis gól is gól, Iváncsik Gergő talált be. 26–22
54. perc:
Sliskovic sistergős bombáját kiütötte Corrales.
53. perc: Nikcsevics befutott a bal szélről, labdát kapott, gólt szerzett. 25–22
53. perc: Nagy László meglepte a lengyeleket. 25–21
52. perc:
Nagy László előkészítése után Sliskovic talált be. 24–21
51. perc: Ghionea egyedül megoldotta. 23–21
51. perc: Racotea lövését Alilovic könnyedén hárította.
50. perc:
Három kimaradt büntető után Ilics értékesítette a hetest. 23–20
50. perc:
Tarabochia ellépte, maradt két gól a differencia.
Támad a Plock, fent a bírók keze, időkérés.
49. perc:
Corrales továbbra is csúcsformában a lengyeleknél.
48. perc:
Sliskovic remekül védekezett, kierőszakolt egy belemenést.
48. perc: Lékai
bevágta Corrales lábai között. 22–20
47. perc: Tarabochia a két hármas védő között óriási gólt dobott. 21–20
46. perc: Lékai egyéni akciója gólt ért. 21–19
45. perc:
Corrales szenzációsan véd, Marguc hiába dobott nagy szögből.
45. perc: Tarabochiától elvették a labdát lépéshiba miatt.
44. perc: Nilsson befordult, de mellé lőtt.
44. perc: Zsitnyikov kapott két percet a Pálmarsson elleni szabálytalanságért.
43. perc: Nilssont viszonylag nehéz feltartóztatni, belülvédekezésért újabb hetes. Marguc lő, Corrales véd.
42. perc: Zsitnyikov góljával zárkóznak a vendégek. 20–19
42. perc: Corrales kivédte Nagy László ziccerét.
41. perc: Daszek bedobja a hetest Miklernek. 20–18
41. perc: Pálmarsson óriási gólt ragasztott a bal felsőbe. 20–17
40. perc: Toledo megverte egy az egyben Sliskovicot, hetes! Tiago Rocha lövését a mai napon először pályán lévő Mikler Roland kivédte!
39. perc: De, Marguc mégis tud hibázni, a hetesét Corrales a kapufára tolta.
38. perc: Marguc nem tud hibázni, hatodik gólját dobta. 19–17
37. perc: Racoteát
kiállították, két percig emberelőnyben a Veszprém.
37. perc: Racotea hatalmas gólt lőtt. 18–17
37. perc:
Pálmarsson jóvátette hibáját, bejátszását Nilsson váltotta gólra. 18–16
36. perc: Pálmarsson passzát Toledo lefülelte, végigvitte, és bedobta – egy gól a különbség. 17–16
35. perc:
Pálmarsson szabálytalansága után Ghionea talál be hétméteresből. 17–15
34. perc: Lékai
lökte meg a levegőben Racoteát, két percre leültették.
33. perc: Zsitnyikov belül védekezett Nilssonnal szemben, hétméteres az ítélet. Ilics ezúttal nem tudott túljárni Corrales eszén.
32. perc: A lengyelek is hetest kaptak, Tiago Rocha belőtte. 17–14
31. perc: Ilics hetesénél Corralesnek nem volt esélye. 17–13
31. perc: Kezdetét vette a második félidő, 16–13 a Veszprémnek!

1. FÉLIDŐ

A mérkőzés előtt a lengyel-magyar barátság jegyében felhúzták egy falabdát az aréna mennyezetére.

30. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben három góllal vezet a Veszprém!
30. perc: Daszek
is zseniálisan játszik, újabb nagy gól. 16–13
29. perc: Sliskovic lövését blokkolták, a lerohanásnál Ugalde labdát szerzett, majd eladta, ezt Nikcsevics használta ki. 16–12
27. perc: Marguc
remek napot fogott ki. 16–11
Zúg az „Építők, Építők!”
26. perc:
Toledót kicsit lökték a levegőben, lövését Alilovic védte.
26. perc: Sliskovic betörése után Corrales védett.
25. perc: Sliskovic keze először sült el. 15–11
Sulic helyett Nilsson a hazaiaknál.
25. perc: Ghionea óriási maflást adott Chemának, ez is két perc. Nem sokáig voltak egyenlő létszámban a felek.
23. perc: Ilics hátára vette csapatát. 14–11
22. perc: Ilics passza után Marguc kipókhálózta a jobb felsőt. 13–11
22. perc: Kwiatkowski kapott két percet, Chemát bántalmazta.
21. perc: Ilics ezúttal mellé bombázott.
20. perc: Racotea pattintott lövésével ismét csak egy gól a különbség. 12–11
19. perc: Ilics kísérletét blokkolták, a lerohanásnál Daszek lövését Alilovic bravúrral védte.
Xavier Sabaté időt kért, továbbra is emberhátrányban a Veszprém.
18. perc: Toledo lövését Alilovic lábbal hárította.
18. perc: Ilics belelendült. 12–10
17. perc: Daszek ezúttal Alilovic lába között dobott gólt. 11–10
17. perc: Schuch Timuzsin kapott kétperces büntetést.
16. perc: Először vezet két góllal a Veszprém, ismét Ilics talált be. 11–9
16. perc: Toledo közbelőtt, mellé.
15. perc: Ilics is feliratkozott a gólszerzők közé, nagy gól volt. 10–9
14. perc: Daszek nagy szögből dobhatott a szélről, nem is hibázott. 9–9
Időt kértek a lengyelek!
13. perc: Itt a válasz, Lékai! 9–8
13. perc: Zsitnyikov indítása után Nikcsevics egyenlített. 8–8
12. perc: Nagy László a kapussal együtt a labdát is belövi – először vezet a Veszprém. 8–7
11. perc: Nikcsevics rossz passzt kapott, támadhat a Veszprém.
Túlzás lenne azt állítani, hogy nem mozgalmas a meccs.
10. perc: Nikcsevics találatára válaszolt Marguc válaszolt. 7–7
9. perc: Lékai remekül kezdte a meccset, a gólpasszok után most egy gólt. 6–6
8. perc: Racotea újabb góljával vezetnek a vendégek. 5–6
8. perc: Sulic
ezt a ziccert már nem hibázta el. 5–5
7. perc: Nagy László
kilőtte a jobb alsót. 4–5
6. perc: Sulic ziccerben a lécet találja el, a fordulásból Racotea gólt szerez. 3–5
6. perc: Marguc
ezúttal jól célzott. 3–4
5. perc: Daszek
megint nem hibázott. 2–4
4. perc: A lerohanás után Marguc ziccert ront, a másik oldalon Daszek nem. 2–3
3. perc: Nikcsevics ziccerét Alilovics védte, a másik oldalon Marguc egyenlít. 2–2
3. perc: Ismét a Plock vezet, Zsitnyikov talált be. 1–2
2. perc: Ugalde a bal szélről szépen visszahúzta a rövidbe. 1–1
2. perc: Toledo talpról, Alilovic lába között. 0–1
A Veszprém kapujában Mirko Alilovic.
1. perc: A Wisla Plock kezdte a mérkőzést!

A lelátón élő kép, a szurkolók a magyar zászlót formázták meg.

(Fotó: Molnár Péter)

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, jelenleg a játékosok bemutatása zajlik.

A két csapat lengyelországi mérkőzésén 27–27-es döntetlen született, a Veszprémnek tehát van törlesztenivalója.

Ha a Veszprém nem kap ki, életben tartja a reményt, hogy megnyerje csoportját. Fontos ugyanakkor leszögezni, hogy a PSG-nek saját kezében van a sorsa. Ha a párizsi csapat vasárnap hazai pályán megveri a Flensburgot, a csoport élén végez, és egyenes ágon bejut a negyeddöntőbe.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Bajnokok Ligája A-csoportjának 14. fordulójában rendezendő MVM Veszprém–Wisla Plock meccs online közvetítésénél!