Hiba az utolsó percben, csak ikszelt Lengyelországban a Veszprém

2015.09.19. 15:55
Hiba az utolsó percben, csak ikszelt Lengyelországban a Veszprém (Fotó: Ary György)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában az előző kiírásban döntőző MVM Veszprém 27–27-es döntetlent játszott a lengyel Wisla Plock otthonában. A magyar együttes még két góllal vezetett az utolsó percben.

Mindenki tudta, a Plock kemény ellenfél lesz, a lengyelek az előző idényben megszorongatták a fináléig menetelő Veszprémet, ráadásul a végső győztes Barcelonát is legyűrték egyszer.

Hazai pályán a Wisla nem kezdett igazán fényesen, a lengyelek tartották a magyar együttest, de végig hátrányban voltak – a 10. percben már három gól volt a Veszprém előnye, amelyben Andreas Nilsson megállíthatatlannak tűnt.

Az első félidő hajrájára aztán rákapcsolt a hazai csapat, amely egy hosszabb gólcsend után, négy perccel a szünet előtt kiegyenlített. Gyors gólváltás következett, a második félidőre mégis kétgólos magyar előnnyel fordultak a felek, miután Pálmarsson pályára lépett, és Gasper Marguc időn túli hetese is utat talált a kapuba, ekkor 11–13-at mutatott az eredményjelző.

A fordulás után a Veszprém kezdett jobban, Ugalde góljával átmenetileg négygólosra növelte az előnyét. Sokáig ugyanis nem aludtak a hazaiak, Zsitnyikov beállásával új erőre kaptak, és felzárkóztak.

Ezt követően beállt a háromgólos Veszprém-előny, úgy tűnt, a különbség a végéig megmarad, a lengyelek azonban felpörögtek a hajrára, és mivel Ilics belemenése miatt elvették a labdát a magyar csapattól, Dmitrij Zsitnyikov egy kontra végén ikszre mentette a meccset (27–27). Úgy, hogy a magyar együttes még két góllal vezetett az utolsó percben...

A Veszprém a Flensburggal csap össze a BL-csoportkör második fordulójában, szeptember 26-án.

A mérkőzés után Iváncsik Gergő értékelt az NSO Tv-nek

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ

OW PLOCK (LENGYEL) 27–VESZPRÉM KC 27 (11–13)
Plock, 4800 néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
PLOCK: CORRALES, Ghionea 3 (1), Montoro, ZSITNYIKOV 4, Oneto 1, Racotea 1, Wisniewski. Csere: Wichary (kapus), ROCHA 9 (5), Zelenovics 4, Nikcsevics 1, TARABOCHIA 4, Konitz, Daszek. Edző: Manuel Cadenas
VESZPRÉM: ALILOVIC, C. Rodríguez 2, Zeitz 1, Nagy L. 3, Schuch, Terzic, Ugalde 3. Csere: Mikler (kapus), NILSSON 6, Ilics 4 (2), MARGUC 6 (5), Lékai 1, Pálmarsson 1, Sliskovic. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–3. 15. p.: 5–8. 26. p.: 8–8. 28. p.: 10–10. 35. p.: 12–16. 42. p.: 16–18. 46. p.: 18–20. 50. p.: 20–24. 54. p.: 22–26. 59. p.: 25–26
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 8/7

MANUEL CADENAS, a Plock edzője:

Megérdemelten szereztünk pontot a nagyon erős, a végső győzelemre is esélyes Veszprém ellen, ez biztató a jövőre. Egyértelmű, hogy sikerként kell értékelnünk a döntetlent, amelyet annak köszönhetünk, hogy az utolsó pillanatig teljes erőből küzdöttünk, hittünk önmagunkban. Öröm, hogy az utolsó öt percet 5–1-re megnyertük.

CARLOS ORTEGA, a Veszprém edzője:

Már az előző idényben látottak alapján tudni lehetett, hogy Plockban nehéz meccset játszani, illetve nehéz jó eredményt elérni. Nekünk a második félidő közepéig sikerült kézben tartanunk a meccset, utána sajnos kiadtuk a kezünkből a győzelmet.

60. perc: Belemenés után elvették a labdát, a kontra után pedig bevágta Zsitnyikov az egyenlítő gólt. Iksz a vége…27–27

60. perc: Chema Rodríguez mehet a padra, nélküle fejezi be a Veszprém. A hetest Rocha most is bevágta. 26–27

60. perc: Ilics nagyon fontos gólt szerzett! 25–27

59. perc: Corralest naggyá tesszük…Már csak egy közte Zsitnyikov átlövése után. 25–26

57. perc: Ez nem Mikler napja, nagyot mentett a magyar kapus, Rocha megint jókor, jó helyen, a kipattanót kotorta vissza. 24–26

56. perc: Rocha kegyetlen a heteseknél, Mikler sem foghatta a portugál bombáját. 23–26

54. perc: Lékai Máté most gyorsindításból talált a kapuba, ilyen sem volt még ma. 22–26

53.perc: Lékai indította Nilssont, aki jó szokásához híven most is lebirkózott mindenkit és a felsőbe bombázott. 22–25

53. perc: Mikler érkezett a kapuba, de ő sem tud segíteni. Rocha kettőre olvasztja a Veszprém előnyét. 22–24

52. perc: Tarabochia löketét nem láthatta Alilovic, be is szállt a labda a felső sarokba. 21–24

51. perc: Marguc ötödik büntetőgólja is megvan, összességében pedig már hatnál jár a szlovén. 20–24

51. perc: Nilsson egyszerűen nem tudják megfogni a hazaiak, a gól most nem jött, érkezhet viszont Marguc újra a vonalhoz.

50. perc: Marguc táncoltatta egy kicsit a lengyelek kapusát, de hozta a kötelezőt, ezt is bepattintotta középre. 20–23

49. perc: Zsitnyikov küldte földre Sliskovicot, sárga, no meg hetes. Emberelőnyben a Veszprém.

49. perc: Ilics újabb találatával már 20–22.

48. perc: Racotea is bekotor egy gólt nagy nehezen, ehhez szerencse is kellett, de megint kettő közte. 19–22

47. perc: Elképesztő gól! Nilsson esett el és kapott labdát, de a földön fekve is be tudta kotorni a lengyel kapuba. 18–21

46. perc: Rocha megint lerohanta a teljes vendég védelmet, már öt gólnál jár a portugál. 18–20

45. perc: Bravúr itt, bravúr ott, a Wisla kapusa 28, a Veszprémé 32 százalékkal fogja a labdákat.

44. perc: Ilics akcióból is be tud találni, mindenkinél magasabbra ugrott a szerb, majd Zselenovics válaszolt egy kontra végén. 17–20

43. perc: Marguc szedte fel a kipattanót egy nagy védés után, és ő már nem hibázik, a háromgólos előny kezd állandósulni. 16–19

42. perc: Rocha megtáncoltatta Alilovicot, de a végeredmény ugyanaz: a veszprémi kapus feje felett zörgette meg a hálót.16–18

41. perc: Nagy László lopott labdát, de a bíró újra visszafújta az akciót. Jöhetnek a lengyelek, előtte azonban időkérés.

39. perc: Chema Rodríguez is megszerezte első gólját, megint három közte! 15–18

38. perc: Zsitnyikov sajnos kezd felpörögni, most középen futott át a védelmen az orosz. 15–17

37. perc: Kontra, méghozzá sikeres, Zsitnyikov a gólszerző, Ugalde pedig válaszol azonnal! 14–17

37. perc: Ghioneára megint nem figyeltek a veszprémiek, átemelte Alilovicot a hazaiak szélsője. 13–16

36. perc: Konitz lövését fogta az emberhátrányban játszó Veszprém kapusa, Alilovic, majd Nagy László bombázott a felsőbe! 12–16

35. perc:Terzic fogta vissza Konitzt, mehet cserébe két percre pihenni.

34. perc: Marguc heteseire nincs ellenszere Wicharynak, ez is bent és újra három közte. 12–15

33. perc: A hazaiak nehezen találtak vissza az útra, nem mentek a lövések, de végül csak sikerült begyötörnie a gólt Oneto Zunigának. 12–14

31. perc: Ugalde indított góllal, a bal szélen senki sem figyelt rá, tökéletes passz és befejezés. 11–14

31. perc: Megkezdődött a második játékrész!

30. perc: Lékai esett nagyot a bejátszás után, a hetest pedig Marguc értékesítette, így 11–13 az eredmény a félidőben.

30. perc: Gyors időkérés, egy támadásra még van idő.

30. perc:Rocha vezetésével rohanta le a Veszprémet a Plock, szétcsúszott a védelem. 11–12

30. perc: Ugalde keménysége csak egy szabaddobást ért, Pálmarsson viszont meglepően üresen maradt,be is húzta! 10–12

29. perc: Egy gyors csel, majd Lékai Zeitz passza után bevágta a 11. vendég gólt. 10–11

28. perc: Zselenovics lépett ki teljesen üresen, majd csuklóból eltekerte a labdát Alilovic mellett. 10–10

28. perc:Marguc kapta meg most a lehetőséget a hetesnél és élt is vele! Újra vezet a vendég csapat. 9–10

27. perc: Sokáig nem lehetett élvezni az előnyt, Pusica egyenlített. 9–9

26. perc: De máris ott a válasz! Ilics passza után Nilsson maradt megint jó helyen és vágta be a labdát! 8–9

26. perc: És ott az egyenlítés, Tarabochia törte meg a gólcsendet. 8–8

25. perc: Belemenés, Lékai sem tud betalálni…

23. perc: Nilsson forgolódott, Oneto Zuniga besárgult, Ilics pedig lőhette a hetest – Wichary viszont nagyon belelendült, ezt is megfogta.

22. perc: Ilics mellett akart kiharcolni egy hetes Zselenovics, nem járt sikerrel, Alilovic pedig újabb hatalmas védéssel segít.

21. perc: A kapusokból csinálnak sztárt az átlövők, egyik oldalon sem akar jönni a gól.

20. perc: Racotea keménykedett, övé az első kiállítás a meccsen.

20. perc: Egy lövőcsel, majd egy blokk, nagyon jól védekeznek most a hazaiak – legnagyobb bánatunkra.

19. perc: Egy kis gólcsend, majd Rocha kezei felett Tarabochia tekert a felső sarokba. 7–8

17. perc: Nagy László indította Ugaldét, a kontra azonban gól nélkül zárult, a lengyelek kapusán nem sikerült túljárni.

17. perc: Nikcevic kapott egy sárgát most, mégsem kell szomorkodnia, mivel a lökdösődésből a Wisla jött ki jobban, a hazaiak támadhatnak újra.

16. perc: Nikcevic első mozdulatával gólt lő, a szélről repült, majd estében a hosszúba tekert. 6–8

16. perc:Nilssonnak ma nagyon megy, újabb szép bejátszás majd talpról egy gyors löket. Nem adja előnyét a Veszprém. 5–8

15. perc: Terzic kapott egy sárgát, a hazaiak meg egy hetest, Rocha pedig sajnos még mindig magabiztos, lazán eltekerte a labdát Alilovic mellett. 5–7

14. perc: Ilics újra magabiztos a vonalnál, értékesítette a hetest. Három közte. 4–7

12. perc: Egy hiba itt, egy hiba ott, majd egy tökéletes kínai,Zselenovicsé a negyedik Wisla-gól. 4–6

11. perc: Gyors bejátszás, Nilsson pedig kihasználja a hazaiak álmosságát, ott a hatodik veszprémi gól. 3–6

10. perc: Nagy László mellett nem könnyű az élet, a játékvezető viszont újra hetest adott, Rocha pattintotta középre a labdát. 3–5

8. perc: Alilovic fogta megint a labdát, majd Nagy Lászlóra nem figyeltek a lengyelek, be is húzta. 2–5

8. perc: Visszavette a vezetést a Veszprém Ugalde góljával, majd Nilsson tört be ügyesen, már 2–4

7. perc: Csak összejött azért a gól,egyenlítettek a lengyelek. 2–2

6. perc: Alilovic egyelőre a helyzet magaslatán, a horvát kapus most gyomorral fogta a labdát.

5. perc: Hetes a másik oldalon is, Ilics pedig nem hibázik, a bomba az alsó sarokban kötött ki, vezet a Veszprém. 1–2

4. perc: Újabb hetes, de most csak egy talpat talált Ghionea.

3. perc: Csak összejött az egyenlítés, egy kétszerindulás után Nagy László kapta a labdát és berobbanva megszerezte a Veszprém egyenlítő gólját. 1–1

3. perc: Nincs válasz, hosszú volt az indítás, újra a lengyelekhez került a labda.

2. perc:Ghionea állt a vonal mögé, és pattintotta a labdát a bal alsóba. 1–0

2. perc: A hazaiak kezdték a meccset, méghozzá egy kemény betöréssel. Nagy László mellett sikerült bemenni, jár a hetes.

1. perc: MEGKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

„2014 tavaszán a Plockkal nyolcaddöntőztük a BL-ben és az idegenbeli találkozót el is vesztettük egy góllal 34–33-ra. Veszprémben aztán helyreállt a világ rendje és ötgólos győzelmet aratva továbbjutottunk. Mindenesetre az akkori párharc figyelmeztető jel kell, hogy legyen, ahogy az is, hogy az előző szezonban a Plock volt az egyedüli csapat, amely meg tudta verni a végső győztes Barcelonát” – harangozta be a meccset a Veszprém honlapján, az mkb-mvmveszprem.hu-n.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Wisla Plock–MVM Veszprém BL-meccs online tudósításában!