Csak megszorongatni tudta a Veszprémet dán ellenfele

2016.11.12. 17:00
Nagy László öt gólt lőtt a Silkeborg ellen (Fotó: Veres Viktor)
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata hazai pályán 30–29-re nyert a dán Silkeborg ellen a Bajnokok Ligája A-csoportjának hatodik fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 6. FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–SILKEBORG (dán) 30–29 (17–13)
Veszprém, 5000
néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)
VESZPRÉM: ALILOVIC – LÉKAI 3, NAGY L. 5, Schuch, Blagotinsek 2, ILICS 8, Ugalde 1. Csere: Gajic 6 (4), Terzic, Iváncsik 2, Nilsson 1, Ch. Rodríguez 2, Ancsin. Edző: Xavier Sabate
SILKEBORG: Rasmussen – Hansen 3, Damgaard 1, Se. SKUBE 4, Jensen 3, Markussen 5, HUNDSTRUP 6. Csere: Frandsen (kapus), Thomsen, Knudsen 3, Klitgaard 3 (3), Orsted 1, Olsen. Edző: Peter Bredsdorf-Larsen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 11. p.: 6–6. 14. p.: 9–6. 21. p.: 11–10. 26. p.: 16–10. 38. p.: 22–16. 50. p.: 26–22. 57. p.: 29–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Xavier Sabaté:
– Bonyolult, nehéz ütközet volt. Abban nem értek egyet dán kollégámmal, hogy mi könnyű meccsre számítottunk. Igenis nehéz ütközetet vártunk, és a Silkeborg ennek megfelelően szerepelt. Szeretném kiemelni Nagy, Ilics, Chema és Lékai játékát. A második félidő nagy részét irányítottuk, akadt öt-hat olyan perc, amikor ez nem sikerült és a dánok ezt ki is használták.
Peter Bredsdorf-Larsen: – Az egyik legnehezebb idegenbeli mérkőzésünkre számítottunk, ellentétben a Veszprémmel. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a másodikban mindent beleadtunk.
A CSOPORT MÁSIK SZOMBATI MÉRKŐZÉSÉN
PSG (francia)–Barcelona (spanyol) 33–26 (15–12)

A sérüléséből visszatérő Nagy Lászlóval a fedélzeten vágott neki a Silkeborg elleni találkozónak a Telekom Veszprém csapata, amely eddig felemásan szerepelt a Bajnokok Ligájában. Nem volt ott viszont a keretben Renato Sulic és Aron Pálmarsson sem. Lékai Máté nagyot játszott az első percekben: a Veszprém első négy góljában benne volt: kétszer maga talált a hálóba, kétszer pedig az előkészítő szerepében jeleskedett.

Sokáig nem tudott ellépni a Veszprém dán ellenfelétől, a 21. percben azonban megtorpantak a vendégek, és jó sorozattal már hatgólos előnyre tett szert a házigazda. Kellettek ehhez Mirko Alilovic remeklése a kapuban, valamint a jó védekezés és a biztos befejezések. Dragan Gajic rendre gólra váltotta a heteseket, Momir Ilics pedig pazar átlövésekkel vétette észre magát. A végén Blagotinsek kihagyott egy nagy ziccert, így négygólos előnyben várhatta a folytatást a Veszprém (17–13).

A fordulás után növelni tudta előnyét a hazai gárda, Ilics és Gajic is gólokkal vette ki a részét a nagy sorozatból, Alilovic pedig folytatta remeklését a kapuban. A félidő derekán azonban közelebb tudott zárkózni a Silkeborg, egyre jobb százalékkal váltotta gólra helyzeteit, a Veszprém pedig egyre többet hibázott támadásban.

Nilsson, Nagy László és Ilics fáradhatatlannak bizonyult, rengeteget dolgoztak a hajrában, és fontos gólokkal segítették hozzá a győzelemhez a magyar csapatot. Markussen és Hundstrup több góllal szomorította a végig nagyon lelkes veszprémi publikumot, az utolsó perc kezdetén Nagy László fontos találata döntőnek bizonyult. A Veszprém végül egy góllal behúzta a találkozót, és készülhet a PSG elleni jövő heti rangadóra. 30–29

2. FÉLIDŐ

60. perc: Feljön megint egyre a Silkeborg, Hundstrup a gólszerző a bal szélről. Gajic mellé lő, de vége!30–29 A VESZPRÉM JAVÁRA!
59. perc: Passzív, ráadásul Nilsson szabálytalan, elveszik a labdát a Veszprémtől. Vészkapussal a Silkeborg támadásban. Jön is a gól, feljönnek egyre a vendégek, Markussen eredményes. Időt kér a Veszprém, alig több mint egy perc marad vissza. GÓÓL! Nagy László egy leütéssel két embert is becsap, majd középről bombáz a kapuba.30–28
58. perc: FONTOS GÓL! Nagy László a jobb oldalról, talpról a hosszú alsóba rakétáz Chema előkészítését követően. Időt kér a Silkeborg. Gyorsan gólt szereznek a vendégek, Markussen a jegyzője.29–27
57. perc: Nilsson ismét leér, a túloldalon Rasmus Jensen eredményes, Iváncsik nem tudja eladni a belemenést. 28–26
56. perc: Chema továbbteszi Nilssonnak, aki a hálóba lő, de leér. A túloldalon egy belemenést ítélnek, oda-vissza fújnak a bírók.
55. perc: Alilovic bemutat egy védést, a túloldalon Lékai eladja a labdát. Hundstrup megint át tudja emelni Alilovicot, zárkózik a Silkeborg. 28–25
54. perc: ILICS TARTHATATLAN! Lékai készít elő remekül, Ilics pedig már nyolcadszor eredményes a mai mérkőzésen. 28–24
53. perc: GÓL! Passzívnál szerez fontos találatot Nagy László, felugrik és a bal alsóba zúdít. 27–24
52. perc: Szétesik a Veszprém védekezése, Hansen kihasználja és ismét eredményes. 26–24
51. perc: Alilovic elkapja a fonalat, most Skube lövését fogja. Kicsúszik a labda Nilsson kezéből, a kontrából Hansen talál be. 26–23
50. perc: FONTOS VÉDÉS! Alilovic kiszedi Jensen ziccerét. A túloldalon Lékai bejátszását Iváncsik váltja gólra, újra négy közte. 26–22
49. perc: GÓÓL! Nilsson elképesztő helyzetből, háttal a kapunak, védővel a nyakán talál be. 25–22
48. perc: Egy eladott labda után Markussen lövését hárítja Alilovic. Ilicset megtámasztják, marad a labda a házigazdánál.
47. perc: Nagy László lövését védi Rasmussen. Skube remek gólt lő, keresztbe fut és talpról visszahúzza a labdát a jobb felsőbe. Feljön két gólra a Silkeborg, időt kér a Veszprém. 24–22
46. perc: Lékai eladja a labdát, a kontrából Hundstrup eredményes. BAJ! Lékai ismét eladja a labdát, ezúttal Jensen váltja gólra az ellentámadást.24–21
45. perc: REMEK MEGOLDÁS! Blagotinsek két védővel a nyakán fordul be középen és a bal felsőbe helyez. Szép gól a válasz a másik térfélen, Hundstrup ejt Alilovic fölött a hálóba.24–19
44. perc: Passzívnál Skube lő a blokkba, de marad a labda a dánoknál. Passzívnál Markussen lövését Alilovic hárítja, de még mindig a vendégeké. Skube ellen fújnak belemenést.
43. perc: ÓRIÁSI GÓL! Nagy László beugrik a jobb oldalról, de nem kapura lő, hanem átteszi a túloldalra, Iváncsik pedig beugrik érte és a rövidbe lő. Erre nem számítanak a vendégek. 23–18
42. perc: Eladja a labdát a Veszprém támadásban, majd Ilics védekezik belül, hetes a vendégeknek. Klitgaard bevágja a hetest, Alilovic érzi az irányt, de nem ér oda. 22–18
41. perc: Ilics ezúttal ront, fölé durrant. Skube viszont nem hibázik a túloldalon, trükkös gólt szerez. 22–17
40. perc: Labdát szerez Jensen, de a lábára pattan, marad a hazaiaknál.
39. perc: Ilicset nem lehet ma megállítani, újabb gólt szerez, hat közte. 22–16
38. perc: Lépéshiba, elveszik a labdát a vendégektől.
37. perc: Skube üt oda Terzicnek, fordulhat a Veszprém. GÓÓÓL! Ilics kap egy remek zárást, befut középre és kilövi a bal alsót. Időt kér a Silkeborg. 21–15
36. perc: Szerencsés gól, emberelőnyből, Ilics eredményes. 20–15
35. perc: Olsen nagy gólt dob, középről, talpról bombáz a kapu jobb oldalába. ÚJABB KÉT PERC! Skube ráncigálja Blagotinsek mezét, amiért kiállítják.19–15
34. perc: Frandsen védi Iváncsik Gergő ziccerét, de hetes. GÓÓL! Gajic hatodszor eredményes, hatodik lövéséből, negyedik büntetője. 19–14
33. perc: Támadó szabálytalanság Olsentől, a túloldalon pedig Nagy Lászlótól. Rasmus Jensen gólra váltja a kontrát, épphogy nem ér le a lába. 18–14
32. perc: Espersen ugrik be a bal szélről, de Alilovic hárít. GÓÓL! Kihasználja az emberelőnyt a házigazda, Gajic eredményes. 18–13
31. perc: FOLYTATÁS! A Veszprém kezdi a második játékrészt, és rögtön egy kiállítás, Skube mehet le két percre. KIMARAD! Blagotinsek ziccerét lábbal védi Frandsen, kár érte.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Knudsen harcol ki hetest Blagotinsek mellett. Klitgaard bevágja a hétméterest, esélyt sem ad Alilovicnak. Blagotinsek ziccere kimarad, ez a vége. 17–13, SZÜNET!
29. perc: Időt kér a Veszprém. REMEK GÓL! Emberhátrányban talál be a Veszprém, pontosabban Nagy László: talpról, jó tíz méterről zúdítja a bal alsóba. 17–12
28. perc: Újabb szépítő gól a vendégektől, Knudsen ezúttal a szerzője. 16–12
27. perc: Markussen ugrik magasra, Nilsson pedig ellöki a levegőben, ez is két perc. Öt az öt ellen szerez gólt a Silkeborg, Markussen eredményes. 16–11
26. perc: Újabb kiállítás és hetes! Espersent küldik le, Lékait rángatja meg. GÓL! Gajic nem tud hibázni a hetesvonalról, úgy látszik. 16–10
25. perc: Újabb kapufa Markussentől, a kontrából Chema eredményes. Olsen talál a hálóba, de hiába, elveszik a labdát lépéshiba miatt.15–10
24. perc: Passzívnál Markussen lő bődületes kapufát. Lékai viszont eladja a labdát, így az ismét a vendégeké, akik kiegészülnek közben.
23. perc: MICSODA GÓL! Szemfülesen labdát szerez a középkezdés után Chema Rodríguez, és az üres kapuba dobja azt. 14–10
22. perc: Alilovic lábbal véd egy hatalmasat, fordulhat a Veszprém. KIÁLLÍTÁS! Emberelőnybe kerül a Veszprém, Nilssonról küldik ki Espersent, ráadásul hetes a hazaiaknak. GAJIC BEVÁGJA! Biztos kézzel értékesíti. 13–10
21. perc: Egy ide, egy oda: Espersen az egyik, Lékai a másik kaput veszi be. Időt kérnek a vendégek. 12–10
20. perc: OTT A VÁLASZ! Nagy László állítja vissza a kétgólos különbséget. 11–9
19. perc: GÓÓÓL! Emberhátrányban, passzívnál surran be Ilics lövése a jobb alsóba Rasmussen lába mellett. Johan Hanssen válaszol a másik oldalon, magasra ugrik és kipókhálózza a jobb felsőt.10–9
18. perc: Hundstrup váltja gólra villámgyorsan az emberfórt. 9–8
17. perc: Knudsen szabálytalankodik támadásban, a Veszprémé a labda, ráadásul lassan kiegészül a magyar csapat. Ez meg is történik, de Lékai próbálkozását lábbal védi Rasmussen. MICSODA HIBA... Ráadásul elcseréli magát a Veszprém, Schuchot ezért kiállítják... Neki ez már a második a mérkőzésen.
16. perc: Nagy László lövése rossz, Rasmussen könnyedén hárít.
15. perc: KIÁLLÍTÁS! Ilics szabálytalankodik védekezésben, két percet kap érte. Terzic érkezik védekezésben. Gyorsan ki is használja a fórt a dán együttes, Knudsen beállóból pattint a hálóba. 9–7
14. perc: Klitgaard ugrik be a bal oldalról, de Alilovic betakarja a rövidet, és hárít. Itt a harmadik veszprémi gól sorozatban, Blagotinsek szakad el a védőjétől és talál a hálóba. 9–6
13. perc: SZÉP GÓL! Lékai készít elő Ilicsnek, aki középről a bal alsóba pattint. Szép támadás. Nagy harcol ki hetest, amit Gajic elemi erővel bombáz a jobb felsőbe. 8–6
12. perc: Lékai lő passzívnál, de védi a kapus. A túloldalon Örsted lövi ki a bal alsót Alilovic mellett. 6–6
11. perc: KIÁLLÍTÁS! Markussen bombáz a felsőbe, a levegőben Schuch meglöki, gól és kiállítás a magyar védőnek... 6–5
10. perc: Knudsen marad üresen, de Alilovic hárítja a ziccert. A túloldalon Ilics passzírozza a labdát a jobb alsóba. 6–4
9. perc: Skube remek passzát Hundstrup váltja gólra a bal szélről. NA DE! Nagy László a háta mögött teszi tovább a labdát, a jobb szélen felfutó Gajic pedig kilövi a hosszút. 5–4
8. perc: Knudsen szépít közben a túloldalon. 4–3
7. perc: Alilovic véd, a kontrából Ugalde eredményes, az előkészítő ismét Lékai, aki eddig minden veszprémi találatban benne volt. 4–2
6. perc: Lékai remekel eddig, megszerzi második gólját a mérkőzésen. 3–2
5. perc: Skube széttöri a keresztlécet, majd hetest harcol ki. Klitgaard váltja gólra a büntetőt, egál. 2–2
4. perc: Újabb védés Alilovictól, de marad a labda a vendégeknél.
3. perc: Nagy László labdát szerez védekezésben, de pontatlan az indítás Ugalde felé, fordulhatnak a vendégek. Hansen próbálkozását fogja Alilovic, a jelek szerint jó napot fog ki a veszprémi kapus.
2. perc: Alilovic véd, Hundstrup próbálkozik hiába. GÓÓL! Lékai ezúttal a befejező, gólpassz után találat. 2–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Silkeborg támad először, rögtön gól, Skube eredményes. Gyorsan jön a válasz, Ilics a gólszerző a túloldalon Lékai Máté remek lekészítése után. 1–1

A Veszprém pirosban, a Silkeborg fehérben lép pályára.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Veszprém–Silkeborg Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés élő tudósításában! Tartsanak velünk!