Nagyot küzdött a Kielce, de veszprémi siker a rajton

2018.09.15. 17:44
A veszprémiek küzdelmes meccsen nyertek (Fotó: Tumbász Hédi)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában a Telekom Veszprém 29–27-re legyőzte a Vive Kielcét.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

TELEKOM VESZPRÉM–PGE VIVE KIELCE (lengyel) 29–27 (14–13)
Veszprém, 5000 néző. V: Gusko, Repkin (fehéroroszok)
VESZPRÉM: STERBIK – Gajic 6 (2), Nagy L. 4, Blagotinsek, Mackovsek 4, Terzic, STRLEK 5. Csere: Mikler (kapus), R. Toft Hansen 1, M. Ilics 2, Tönnesen, P. Nenadics 3, LÉKAI 4. Edző: Ljubomir Vranjes
KIELCE: CUPARA – JANC 4 (2), K. Lijewski 1, A. DUJSHEBAEV 10 (2), KARALEK 3, M. Jurecki 1, Jachlewski 2. Csere: Ivic (kapus), Aguinagalde, Moryto 1, A. Fernández 3, D. Dujshebaev 2. Edző: Talant Dujsebajev
Az eredmény alakulása: 12. perc: 5–3. 20. p.: 11–8. 27. p.: 13–12. 34. p.: 17–14. 42. p.: 22–18. 53. p.: 25–24
Kiállítások:
10, ill. 6 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 6/4
Ljubomir Vranjes: –
Elégedett vagyok a csapatommal, amely megszerezte a két pontot. Tudtuk, hogy kemény mérkőzés lesz, mert sok a sérült a lengyeleknél, ezért nehéz volt előzetesen analizálni a játékukat. Az előszezon meccsei alapján készültünk, így aztán találkoztunk meglepetésekkel. Agresszívabb védekezést vártam az ellenféltől, támadásban pedig két balkezessel játszottak. Sterbik Árpád remekelt, a védekezésünk kitűnő volt. Elkövettünk ugyan néhány hibát, de összességében nagyszerűen játszottunk.
Talant Dujsebajev: –
Nagyon büszke vagyok a csapatomra, mert mindent megtett a győzelemért. Sterbik Árpád, ahogy mindig, most is remekül védett, ő a legjobb kapus a világon, az ő teljesítménye jelentette a különbséget. Kicsit nehéz volt feldolgozni, hogy a végén eladtuk a labdát, amikor a döntetlenért támadhattunk.

A TÖBBI MECCSEN
Montpellier (francia)–Vardar Szkopje (macedón) 24–27 (11–12)
Kristianstad (svéd)–Meskov Breszt (fehérorosz) 30–32 (16–14)

8. Montpellier (francia) 1 1 24–27 –3 0

A csupán 12 játékossal érkező Kielce szerezte az első gólt, majd a fordulatos kezdet után a 8. percben újra vezetett (2–3).

Viszont ekkor tette utoljára a meccsen, Gajic vezérletével ugyanis 5–3-ra fordított a Veszprém, amely egy kis megtorpanást (5–5) követően rendre két-három góllal vezetett – egészen a játékrész hajrájáig, a szünetre aztán 14–13 mellett mehettek a felek.

A fordulást követően is maradt a hullámvasutazás az egy- és a háromgólos különbség között egészen a 42. percig, amikor Nenadics révén először volt négy gól a fór (22–18).

Az ihletett formában játszó Alex Dujshebaev azonban nem hagyta megtörni övéit, és rendre visszajött kettőre a Kielce, sőt az 53. percben Fernández góljával már csak egy volt a hátrány (25–24).

Egyenlíteni viszont már nem tudtak a lengyelek (pedig erre még az utolsó percben is maradt egy kis esély), az utolsó másodpercekben Lékai Máté állította be a végeredményt (29–27).

60. Lékai betörése most viszont jó! 28–26
59. Lékai labdát veszít, de jól rendeződünk vissza, eladják.
Stebik újabb hatalmasat véd.
55. Toft Hansen és Aguinagalde is kimegy.
54. Nagy László
megpattanó lövése gól. 26–24
54. Jurecki
kap két percet.
53. Fernández a bal szélről a rövidbe lőtt. 25–24
52. Mackovsek blokkolt lövését védi Cupara.
51. A. Dujshebaev
betörésből szépít. 25–23
51. Cupara és Sterbik is véd egy nagyot.
50.
Sterbik véd újra.
49. Nenadicsnak
elfogyott az ötlete, lőtt inkább egy gólt. 25–22
48. A. Dujshebaev bevágja Miklernek. 24–22
48. Kimarad a magyar lehetőség, Janc hetest harcol ki. Blagotinsek megkapja a harmadik két percét is.
45.
Maratoni támadás végén Nagy még tud lőni, de nem sok esélye volt, a fordulást követően viszont újra szépít a vendégcsapat, A. Dujshebaev. 22–20
43. Karaljok
beállóból viszont bepattintja. 22–19
43. Újabb hetes, Mikler először a kapuban. És véd is!
43. Blagotinsek
rántja le emberét, újabb két perc.
42. Mackovsek eladja, Mackovsek visszaszerzi, Mackovsek gólpasszt ad Nenadicsnak. 22–18
41.
Sterbik ziccert véd, a kontrába belefaultolnak.
37.
Hetes és két perc, utóbbi Toft Hansennek.
32. Strlek keresztbe futás után eredményes. 15–13
31. Az első lövés kimarad, de Mackovsek visszafutva lehúzza az üres kapura tartó labdát.
31. Folytatódik a meccs.

30. Véget ért az első félidő.
30.
Dujshebaev távoli próbálkozását védte Sterbik.
30.
Még 4 mp, most a vendégek kérnek időt.
30.
Toft Hansen második befordulása már nem gól, véd a kapus.
30.
Az első időkérés, 21 mp a szünetig. Kapus nélkül támad a Veszprém.
30. Dupla
kínai, A. Dujshebaev fejezi be az üres kapuba. 14–13
29. Blagotinsek rántja le ellenfelét, két perc. Jogos.
29. Janc az újabb hetesét Sterbik lábára dobja!
28. Toft Hansen
beállóból eredményes. 14–12
27. Esetleges támadás, de gól a vége, Karaljok. 13–12
27.
Gajic most ziccert ront, illetve véd a kapus.
26.
Most a bal szélről jön a kapufa, de Gajic mágiája sem jó ezúttal, ezt pedig bünteti A. Dujshebaev. 13–11
25.
Sokáig nem volt nálunk a labda...
25.
Jurecki kapufázik, erre nem osztanak gólt.
24. Strlek most beugorva húzza vissza a jobb felsőbe. 13–10
23. Lékain rántanak egyet, két perc.
22.
Újabb hetes jön, Janc most láb között pattint a kapuba. Már a negyedik gólja. 12–10
22. Ilics pedig átlövésből. 12–9
21. Fernández a szélről eredményes. 11–9
20. Strlek nullszögből húzza be. Gyönyörű volt! 11–8
20. Nagy László is elengedi a balosát, a kapu jobb oldalában a labda. 10–8
19. D. Dujshebaev a lécre lőtt, a gyors ellentámadás végén Moryto már nem ront. 9–8
18. Janc
a jobb szélről köténybe, de Gajic sem rest. 9–7
17. Jön a másik Dujshebaev is, gyorsan szépít a Kielce, de Nenadics is hamar betalál. 8–6
16. Gajic
gyönyörű mozdulattal veszi be a kaput kontrából. 7–5
15. Ilics beköszönt, átlövésével újra itt az előny. 6–5
15. Janc szeerez szépen labdát, az indulásból egyenlít. 5–5
14. Sterbik védi a megpattanót, a labda megáll.
13.
Nenadics húzta túl, így a jobb alsó mellé szállt a labda.
13. Dujshebaev
villámgyorsan felel. 5–4
12. Nenadics belement, hátul labdaszerzés, Strlek indul és nem hibázik. 5–3
11.
Sterbikék repülnek a labdára, kicsúszik a lengyel csapat játékosa a pályán kívülre, jöhetünk.
10.
Nenadics harcol ki hetest, Gajic átejti a kapust. 4–3
9.
Karaljok fölé pattint beállóból.
8.
Mackovsek éles szögből nem tud betalálni, Sterbik kettőt véd viszont, Gajic pedig büntet. 3–3
7. Lijewski
átlövése is pontos. 2–3
7. Micsoda rohanás, mindkét csapat gyorsan ront.
6.
A Kielce nagyon lassan vezeti a támadásokat, de eddig eredményesen, Dujshebaev is gólt szerez. 2–2
5.
Rohan a Veszprém, Mackovsek most betörésből eredményes. 2–1
4. Mackovsek megszerzi első BL-gólját a Veszprémben. 1–1
3. Blaz Janc Sterbik feje mellé lőtt. 0–1
3. Ez hihetetlen, a harmadik perce tart az első támadásuk... És kapnak egy hetest.