Nem győzött a Pick Szeged a Montpellier ellen, de megvan a harmadik hely!

2022.03.10. 18:35
A Szegednek iksszel is meglett a harmadik hely (Fotó: Szabó Miklós)<br /><strong>A GALÉRIÁÉRT KATTINTSON A KÉPRE!</strong><br />
A Pick Szeged az előző mérkőzéshez hasonlóan ismét 29–29-et játszott a francia Montpellier-vel, ezúttal idehaza, és a döntetlen azt jelenti, hogy a magyar csapat megtartotta a Bajnokok Ligája-csoport harmadik helyét aktuális riválisával szemben. A negyeddöntőbe jutásért a német Flensburg lesz az ellenfél.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
A-CSOPORT
PICK SZEGED–MONTPELLIER HB (francia) 29–29 (17–16)
Szeged, 6500
néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
SZEGED: ALILOVIC – SOSTARIC 6 (2), Garciandia 2, Martins, Gaber 1, Mackovsek 2, Frimmel 5 (3). Csere: MIKLER (kapus), Rosta M. 3, Bodó 3, BOMBAC 3, TÖNNESEN 4, Henigman. Edző: Juan Carlos Pastor
MONTPELLIER: Bonnefoi – Y. Lenne 3, Panic 3, Bataille 3, Nacinovic, Wallinius 2, PELLAS 5 (1). Csere: SEGO (kapus), VILLEMINOT 4 (2), SIMONET 5, Bos 1, A. Lenne 3. Edző: Patrice Cancayer
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–2. 10. p.: 4–5. 16. p.: 7–7. 21. p.: 11–10. 25. p.: 13–14. 28. p.: 14–16. 35. p.: 18–18. 40. p.: 21–20. 45. p.: 25–21. 50. p.: 27–24. 54. p.: 27–27. 57. p.: 29–28
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/3
Juan Carlos Pastor:
– Mindkét csapat győzelemre játszott. Megvolt a lehetőségünk a sikerre, mert a második félidő elején jól működött a gépezetünk, és ekkor négy góllal elhúztunk. Azt követően azonban megakadtak a támadásaink, kritikus pillanatokban rossz döntéseket hoztunk, tálcán kínáltuk ellenfelünknek a felzárkózást – amivel élt is. Jó szerencsét kívánok ellenfelünknek a BL-sorozat kieséses szakaszában.
David Degouy, másodedző: – Nemcsak remek csapat ellen kellett küzdenünk, hanem a hazaiak nyolcadik játékosa, a lelkes közönség ellen is. Juan Carlos Pastor a kézilabda nagy művésze, valamennyi taktikai lépésünkre megvolt a válasza. Érdekesség, hogy, miként az elmúlt év őszén Montpellier-ben, ezúttal is huszonkilenc–huszonkilenc lett a végeredmény. Szegeden egy pontot szerezni hatalmas dolog.

Már egy döntetlen is elég lett volna a harmadik helyhez a Pick Szegednek hazai pályán a francia Montpellier ellen a Bajnokok Ligája A-csoportjában, és utólag elmondhatjuk, élt is ezzel a lehetőséggel. A 29–29-cel a negyeddöntőért zajló rájátszásban a B-jelű nyolcas hatodikjával, a sorozat 2014-es győztesével, a német Flensburggal került szembe. Azt is érdemes megemlíteni, hogy egy esetleges vereséggel a papíron talán könnyebb riválisnak számító portugál Portóval találkozott volna a playoffban.

A magyar bajnok amolyan csaliként nevezte a mérkőzésre a 330 góljával a klub történetének legeredményesebb BL-játékosát, az apai örömök elé néző Bánhidi Bencét, aki azonban a Pick Aréna helyett a szülőszoba felé vette az irányt. Helyette Matej Gaber kezdett beállóban, aki 2013 és 2016 között éppen a vendégeket erősítette.

Bánhidi hiánya eleinte nem érződött, az addig jobbára védekezésre használt szlovént a hazaiaknak hamar sikerült megtalálniuk a „darálóban”, és honfitársa, Borut Mackovsek is jól kezdett balátlövőben – kár, hogy a folytatásban alább hagyott a vállalkozó kedve.

Ezúttal a Tisza-partiak osztrák balszélsőjére, Sebastian Frimmelre sem lehetett panasz: hátul nem forgatták meg, miközben elöl rendre jó megoldásokat választott és a hétmétereseket is biztos kézzel értékesítette. A franciák mozgékony emberei viszont agresszívan támadták a falat, befutásaikkal mögé tudtak kerülni, a ziccereket pedig ritkán hibázták el, ezért a 10. percben már ők vezettek eggyel.

Juan Carlos Pastor részben emiatt is kezdte forgatni csapatát: irányítóban a portugál Miguel Martinst a sérüléséből felépülő szlovén Dean Bombac váltotta, Gaber helyett pedig jött Rosta Miklós, aki legutóbbi bajnokiján mind a négy helyzetét elhibázta. Most jól szállt be, a Szeged pedig egyenlített mínusz kettőről.

A Montpellier argentin játékmestere, Diego Simonet is elkapta a fonalat, sokszor még szabálytalanságok árán sem tudták megállítani a mieink. Két perccel a szünet előtt Arthur Lenne már kettőt tett közé, mégis egygólos hátrányba ment pihenőre együttese, mert a norvég Kent Robin Tönnesen és Rosta után egy remek labdaszerzést, majd az időkérést követően a spanyol Imanol Garciandía is betalált (17–16).

Az első félidőben öt lövést, köztük két hetest hárító Mirko Alilovic helyét az Elverumban parádézó Mikler Roland foglalta el a magyarok kapujában a második játékrészben, a túloldalon pedig régi ismerőst, a csongrádiakkal korábban magyar bajnokságot és kupát nyerő horvát Marin Segót köszöntött a publikum – amely még akkor is éljenezte, amikor Frimmel büntetőjét fejjel védte.

Mario Sostaric hozta a tőle megszokott produkciót a jobb szélen, és a 4/4-es mutatóval záró Tönnesen révén az átlövésekkel sem volt gondja a házigazdáknak, akik háromnegyedóra után, 25–21-nél lezárhatták volna a meccset – de nem tették. Mert sok volt a pontatlanság, a figyelmetlenség, a ki nem kényszerített hiba és az eladott labda. Bodó Richárd piros lapját Kyllian Villeminot gólja követte 58:59-nél, de ekkor még bőven lett volna idő az egyenlítésre. Bombac viszont hiába hívta a figurát az időkérésnél, a franciák profin lehozták az utolsó hatvan másodpercet. 29–29

Maradt tehát a feladat: a Pick Szegednek a következő körben, a nyolc közé jutásért a mumusnak számító Flensburgot kell búcsúztatnia.

A NEGYEDDÖNTŐÉRT ZAJLÓ RÁJÁTSZÁS PÁROSÍTÁSAI
PICK SZEGED–SG Flensburg-Handewitt (német)
Paris Saint-Germain (francia)–Elverum (norvég)
Montpellier (francia)–FC Porto (portugál)
TELEKOM VESZPRÉM–Vardar 1961 (északmacedón)

Forrás: ehfcl.eurohandball.com

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Bombac eladja, de visszaszerezzük, majd Bombac átlövését fogja Bataille.

59. perc Az utolsó időkérés.

59. perc Simonet nagyot kap Bodótól, két perc, abszolúte jogosan. 29–29, mint a két csapat kinti mérkőzésén.

58. perc Francia időkérés.

58. perc Tönnesen is eladja...

57. perc Bombacot ütik-verik, tovább. Eladja.

57. perc A. Lenne is pontosan lő, beállóból, Simonet zseniális átadása után.

56. perc Bombac derekát eltörik átlövés közben, Bodó átlövését védi a kapus, a kipattanó Rostáé, aki bevetődhet, jobbal a jobb alsó sarokba lő. 29–27!

55. perc Pellas kissé balról, de ziccerből a lécre lő.

55. perc Sostaric eredményes a jobb szélről! 8 lövés, 6 gól.

54. perc Újabb pocsék magyar támadás, Bodó eladja, Lenne köszöni, a hatosig gyalogolhatott. Egyenlő...

53. perc Bodót ellökik a hatos előtt, középen Gabert... tovább, Bataille eredményes a kontrából. 27–26!

53. perc És magyar időkérés.

53. perc Bodó elveszíti, Gabert lerántják, üres kapus gól Bataille-tól.

51. perc Bataille passzát lábbal veszi le Garciandía, két perc. Bos eladja.

A Montpellier 2022-ben mind a három csoportmeccsét elbukta, ezzel az elsőséget is.

50. perc
De Bodót nem zavarja az emberhátrány, Bombac passzát kilencről, jobbal a bal alsóba dobja. Ám Pellas azonnal válaszol, a bal szélről. Jobbal, a rövid felsőbe. 27–24!

49. perc Simonet berepül két védő közé, Tönnesen ellöki, két perc, és még a gól is ér.

48. perc Bos átlövését blokkoljuk, Rosta bevetődik, de jobbal a jobb oldali kapufa tövére lő!

47. perc
Garciandía megvillan, a passza után Bodó lövőcselére ketten is elszállnak, a magyar játékos a hatosról nem ronthat. 26–22!

46. perc Sostaric ziccert ront... hetes a másik oldalon, de Pellas dobását kirúgja a jobb sarok elől Mikler!

46. perc Wallinius kap két percet, rossz csere: Pellas ordított neki, erre indult el. Vagy nem hallotta, és nem állt meg?

45. perc Bos a jobb szélről jobbal a lécre lő, a kipattanó az övék, A. Lenne bevetődéses góltszerez.

45. perc Sostaric jobbal a bal alsóba lő, ismét egy lendítés után.

45. perc Bodót letarolják, hetes és két perc Lennének. 24–21...

44. perc Mikler kirúgja a labdát a jobb alsó elől A. Lenne közeli dobása után!

43. perc Jó védékezés után Tönnesen csak ijeszt, jobbra passzol Sostarichoz, aki nem rontja el a ziccert!

Nem a házi gólkirályokon múlik ma: Bánhidi (61 gól) nem játszik ma, Julien Bos (56) egy lövésig és egy gólig jutott.

A Szeged előző 4 BL-meccséből 3-at megnyert.

42. perc Ezért francia időkérés.

42. perc Mikler hatalmasat véd, Tönnesen ismét azonnal góllal fejezi be a támadást, alakul ez!

41. perc Simonet-t nem veszik komolyan a védők, a hatosig megy, nem hibázik. De Tönnesen is eljátssza ezt!

40. perc Bombac csele ismét jó, ellökik, hetes! Sostaric ballal a jobb alsóba talál. 21–20!

39. perc
Gaber remekül védekezik, Bombac jó csel után a kapusba lő... de szabaddobás.

38. perc Mackovsek elrántja Walliniust, meg sem várja az ítéletet, magától elindul lefelé...

38. perc De csak amíg Bombac mérgében szólásra, pontosabban átlövésre nem emelkedik! 20–20!

37. perc Wallinius átlövése most jó, pedig nincs formában. 6 lövés, 2 gól. Bombac eladja, Lenne indítja Pellast, vezetnek.

36. perc Bodó átlövése a kapusé, a szélről aztán már eredményes! Az alsó sarok volt a jó választás.

35. perc Panic mesteri átlövése után 19–19!

A bosnyák kapus 2016 és 2019 között játszott Szegeden.

34. perc Frimmel lövését fejjel védi Sego. Sego nevét skandálja a hazai közönség, Frimmel is azonnal ment elnézést kérni.

34. perc Jön vissza a jó formában lévő Mikler, elöl meg Rosta kiharcol egy hetest!

33. perc Walliniust ellökik, hetes, Pellas jobbal a jobb alsóba lő. Pedig a jó formában lévő Alilovic futott be a kapu elé.

32. perc Emberhátrányban is jó védekezés, a frissiben beállt Mikler kitolja a léc alól Wallinius a bal szélről jövő lövését.

31. perc Garciandía passzát a hatos elől ballal a jobb alsóba dobja Sostaric. 18–16!

31. PERC FOLYTATJUK!

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc
Bombacé az assziszt, Garciandíáé az átlövés... gól!

13 másodperc van vissza.

30. perc Elkapkodják így is a támadást, kontra, A. Lenne ellöki Bombacot. Két perc.

A Montpellier 16, a Szeged 18 pontos, az első meccsük 29–29-re végződött.

30. perc Francia időkérés.

30. perc Rosta
büntet az első adandó alkalommal, egyenlő!

29. perc
Willeminot jobbal lábon találja Alilovicot!

29. perc Mackovsek
kap két percet, mert Tönnesen ellökte ziccerben Simonet-t. De előtte Mackovsek jobb kézzel fejen verte az ellenfél beállósát!

28. perc Bombacon három ember középen, kidobja jobbra Tönnesennek, aki ziccerezhet: jobbal a bal alsóba lő. 15–16!

28. perc Magyar időkérés.

27. perc A. Lenne
lő a bal alsóba a hatos elől Villeminot zseniális, pattintott passza után.

25. perc Villeminot jobbal a bal felsőbe lő, Tönnesen átlövésből egyenlít. De Simonet nagyon él, betör két védő közé, rángatják, ám így is eredményes... 14–15!

25. perc Henigmann kiáll, elkapta a hatosnák Simonet grabancát.

24. perc Bodó ziccerét fogja a kapus, Simonet ellenben hétről nem hibázott. 13 egyenlő.

23. perc Villeminot és Bombac
is klasszis gólt szerez a hatos elől, lábról.

23. perc Bodó megtalálja Rostát, akit jobb híján feldönt Pellas, két perc és hetes! Sego a kapuban, Frimmel felavatja, azonnal a bal sarokba lő.

22. perc Lenne lő átlövésből Bombac mellől szép gólt nyolc méterről, kissé balról.

Bombac rekorder, 19 gól szegediként a Montpellier ellen.

21. perc Bombac kiharcol egy hetest, Frimmel jobbal a bal felsőbe talál. 11–10!

20. perc Alilovic védése után Bombac megindul, feladja a labdát Garciandíának, aki felugrik a szaggatottról, és irgalmatlan nagy gólt hajít a jobb felső sarokba.

19. perc Simonet és Rosta is eredményes átlövésből! Bombac gólpasszt adott most, az előbbi találat igen szerencsés volt.

18. perc Kellett nagyon Bombac átlövésből szerzett gólja. Két meccset hagyott ki sérülés miatt a légiós. 8–9!

15. percSostaric helyzetben Rosta okos passzával, középre fut, és a vonal elől ballal a jobb alsóba talál! Panic átövésből megtréfálja a jobbra elmozduló Alilovicot.

14. perc Rosta ziccerben ront, de szabaddobás. Panic köszöni szépen, gyors támadás végén a jobb szélről a jobb sarokba talál. Jobbal. Lenne fut végig a pályán, miután Bataille fogta Martins beugrásos lövését. 6–7!

13. perc Sostaric jól védekezik, ismét, Rosta a pályán.

11. perc
Wallinius újabb átlövése is rossz, Frimmel helyzetben a bal szélen... középre ugorva jobbal a rövid alsóba talál, ismét magyar vezetés!

10. perc Frimmel jobbal a jobb alsóba lő, egy lövőcsel után! 5–5!

10. perc Nacinovic eldönti a ziccerező Gabert, hetes és két perc!

10. perc Wallinius
megveri lábbal Gabert, és a hatosról jobbal a bal alsóba lő.

9. perc Wallinius a szaggatottról jobbal a lécre lő, de nem hibázik aztán Willeminot. Martins emel Gaber elé, a beállós a lécre lövi a ziccert... de mindegy, mert a vonalra lépett közben.

8. perc Mackovsek ziccerben, de bal lábbal kirúgja a labdát a bal alsó előtt Bonnefoi!

7. perc Rossz szegedi támadás, majd francia hetes. Jogos. És Alilovic kirúgja jobbal Pellas jobbkezes hetesét!

5. perc Kapuscsere a galloknál, rossz magyar védekezés, Pellas-átlövésgóllal.

5. perc Mackovsek nagyon él, átlövése a bal sarokban, nyolc méterről. 4–2!

4. perc Gaber és Bataille
gólváltása, betörésből.

3. perc Kissé balról betör a falba Pellas, és nem is hibázik. 2–1!

2. perc Jó védekezés Martinstól, remek cunderezés Frimmeltől. Martins aztán döngő lécet lő, Alilovic bravúrja után.

1. perc Szerencsés bombagóllal, Mackovsektől, átlövésből. Bonnefoi-t meglepte az előtte lepattanó labda.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Jó 7000 néző a csarnokban.

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben.

A francia csapat igen tartalékos. A magyar részről Bánhidi a legújabb sérült.

„Néha azt érzem, ha nem vagyok a pályán, baj van – folytatta a 207 centis, 129 kilós Bánhidi Bence. – Mindig, minden meccsen százszázalékosan ott kell lennem fejben, hogy bármikor tudjanak nekem passzolni. Ez már amolyan elvárás velem szemben, csakúgy, mint a ziccerek értékesítése. Hullámzó mostanában a teljesítményünk, főleg az átlövőinké, jelenleg nem tudom magunkat hova tenni. Ami jó hír: Dean Bombac és Kent Robin Tönnesen is felépült végre – csak kérdés, milyen formában térnek vissza.”

A csongrádiak világklasszis beállója már a legutóbbi, elverumi meccsükről is sietett haza, ám egyelőre várnia kell Bella érkezésére. Mindenesetre még az is elképzelhető, hogy a Pick Aréna helyett a szülőszoba felé veszi az irányt... Juan Carlos Pastornak ez esetben gondoskodnia kellene a pótlásáról, noha az együttes játéka rá épül. A boka- és derékproblémákkal küzdő Bánhidi 50 percet átlagol a Bajnokok Ligájában, és ugyan Matej Gaber és Rosta Miklós személyében van két cseréje, csak a szlovén veszi le a terhet róla, ő is inkább védekezésben.

Csakhogy a magyar bajnoknak nem fekszik a Bundesliga-csapat stílusa, olyannyira, hogy vendégként még egyszer sem nyert ellene. „Lehetne, de nem fogunk taktikázni, meg akarjuk verni a Montpellier-t, mert ki tudja, hogy a Flensburg mire megy a Barcával – mondta a Szeged csapatkapitánya, Bánhidi Bence, aki immár a klub történetének legeredményesebb játékosa a BL-ben. – Jelen állás szerint a negyedik a Portóval találkozik a következő körben, de a sikerre most nagyobb szükségünk van, abból tudunk építkezni és a hangulatunkon is sokat javít. Fel kell kötni a gatyánkat, mert nehéz hónapok elé nézünk, hamarosan jön a válogatott szünet is. A mostani időszak a »darálásé«, nekem ráadásul duplán, mert bármikor apa lehetek...”

Az azonban már a sorsolás után ismert volt, hogy a keresztáguk nem „piskóta”, hiszen a Barca, Flensburg, Kielce, PSG, Veszprém ötösből csak szerencsével tudták volna elkerülni az egyiket a kieséses szakaszban – és nagyon úgy tűnik, nem is sikerül nekik, ugyanis valószínűleg a magukhoz mérten pocsék idényt futó flensburgiak végeznek a B-csoport hatodik helyén, azaz a playoffban velük kell majd megmérkőzniük.

Habár a háborús helyzet miatt több eredmény a zöldasztal mellett dőlt el, az azért egyértelműen kijelenthető, hogy a szegediek a meglepő és váratlan zágrábi vereségükkel szálltak ki az első két helyért folyó küzdelemből februárban, így két mérkőzéssel több vár rájuk (a nyolcba kerülésről március végén, április elején oda-visszavágós párharc dönt).

A harmadik hely a tét – ehhez a Pick Szegednek már a döntetlen is elég otthon a negyedik Montpellier-vel szemben a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjában. Az automatikusan negyeddöntőt érő pozíciók tehát már elkeltek: a dán Aalborg és a német Kiel végez a nyolcas élén. A Kiel az orosz–ukrán háború következtében nem lép pályára a sorozatból kizárt fehérorosz Meskov Breszt ellen az utolsó fordulóban, és már meg is kapta a két pontot 10–0-s gólkülönbséggel, így a mieink matematikailag sem foghatják be a tabellán, a skandinávok meg jobbak az összevetésben.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A SZEGED–MONTPELLIER MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!