Nantes elleni döntetlennel zárta a BL-csoportkört a Szeged

2023.03.01. 18:25
A francia Nantes elleni hazai mérkőzésével zárta a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportját az OTP Bank-Pick Szeged. Fordulatos, végig szoros első félidőt hozott a 14. fordulóban rendezett mérkőzés, majd a második játékrészben már a franciák voltak szinte végig lépéselőnyben, a Szeged remekül hajrázva 28–28-as döntetlennel zárta a csoportkört. A kieséses szakaszban a hazai rivális Veszprém vár a szegediekre.
Döntetlent játszottak a Nantes ellen Szita Zoltánék (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Döntetlent játszottak a Nantes ellen Szita Zoltánék (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR,
14. (UTOLSÓ) FORDULÓ
B-CSOPORT
OTP BANK PICK SZEGED–HBC NANTES (francia) 28–28 (13–15)
Szeged,
5042 néző. V: Jorum, Kleven (norvégok)
SZEGED: ALILOVIC – Sostaric 2, STEPANCIC 4, MACKOVSEK 5, Garciandía 2, Frimmel 4, Bombac 1. Csere: Mikler R. (kapus), ROSTA M. 7, Szita 2, Martins 1, Tönnesen. Edző: Juan Carlos Pastor
NANTES: Hallgrímsson – Odriozola, MAQUEDA 3, OVNICEK 4, Toto 3, CAVALCANTI 4, Rivera 3. Csere: Gaspar (kapus), Briet 3, Marchan 1, Damatrin-Bertrand, PORTELA 5 (2), Minne 1, Persson 1. Edző: Gregory Cojean
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–2. 5. p.: 3–2. 8. p.: 3–4. 10. p.: 6–6. 17. p.: 8–10. 20. p.: 11–10. 24. p.: 12–13. 33. p.: 13–16. 38. p.: 16–18. 43. p.: 19–20. 47. p.: 20–24. 52. p.: 25–25. 57. p.: 26–27.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/2
Juan Carlos Pastor:
– Rosszul kezdtünk, később sikerült felzárkóznunk, és amikor a hajrában többször is a vezetésért támadtunk, buta hibákat követtünk el. Nehéz ellenfél volt a Nantes, mert hatvan percen keresztül hozták azt a dinamikus letámadójátékot, amire képesek.
Gregory Cojean: – Jó meccset játszottunk a kitűnő Szegeddel. Büszke vagyok játékosaimra, mert amiért jöttünk, elértük, a harmadik helyen végeztünk a csoportunkban, így jó pozícióból kezdhetjük a kieséses szakaszt.

Nem volt sok tétje az OTP Bank-Pick Szeged utolsó fordulós mérkőzésének a Nantes ellen a BL csoportkörében, hiszen a Tisza-partiak csak akkor előzhettek volna a tabellán, ha a dán Aalborg vereséget szenved a biztos csoportutolsó szlovén Celje vendégeként. Ennek ellenére a Bodó Richárdot, Bánhidi Bencét és Matej Gabert nélkülöző hazaiak nem feltett kézzel léptek pályára a franciák ellen.

Hatalmas hangorkán üdvözölte a HBC Nantes játékosát, Jorge Maquedát az OTP Bank-Pick Szeged elleni Bajnokok Ligája-mérkőzést megelőzően a két csapat bemutatásakor. Nem véletlenül, hiszen a világbajnok spanyol kézilabdázó 2018 és 2020 között a Tisza-partiakat erősítette.

Alexandre Cavalcanti duplájával a vendégek szereztek vezetést, amire Rosta Miklós is két találattal válaszolt. A betegség után visszatérő Mirko Alilovic is jó napot fogott ki, hiszen többször is útját állta a ziccerbe kerülő Nantes játékosainak – egyedül szélről nem sikerült egy lövést sem hárítania.

Az első félidő felénél tört meg egy kicsit a házigazdák lendülete, előbb Imanol Garciandíát, majd Dean Bombacot állították ki a norvég játékvezetők, így a vendégek egy percig kettős emberelőnyben rohamozhatták a magyar kaput. Bár kettővel megléptek a franciák, az utolsó tíz perc előtt Szita Zoltán egalizált.

A találkozó első húsz percére jellemző hullámzás – melynek során egyszer a hazai, egyszer a vendégcsapat vezetett – az utolsó percekre megváltozott. Nem elég, hogy nem sikerült a szegedi támadásokat gólra váltani, még a Nantes kapusa, Manuel Gaspar is nagyszerűen védett, így a franciák kétgólos előnyhöz jutottak a szünetre (15–13).

Szokásától eltérően nem cserélt kapust a második félidő kezdete előtt Juan Carlos Pastor, sőt, az első játékrész nagy részét végigjátszó játékosok is a pályán maradtak. Köztük Borut Mackovsek is, aki egymaga sorozatban háromszor talált be a nantes-i kapuba. Mivel a szegediek védekezése a folytatásban lyukasabb lett, ezért nem sikerült csökkenteni a kétgólos hátrányt.

Kisebb rövidzárlat után hárommal meglógtak a franciák, ám nem sokkal később egyre zárkózott a magyar bajnok, ezért Pastor mutatta a szurkolóknak, hogy hangosabban buzdítsák a csapatot. Alilovic bravúrjaival és Rosta góljával nyolc perccel a vége előtt egyenlített a Szeged, és bár a vendégek vezettek, Mario Sostaric találatával döntetlent harcolt ki a házigazda (28–28).

A dán Aalborg pedig 34–31-re nyert a szlovén Celje vendégeként, így eldőlt, hogy a Szeged a PSG-től vereséget szenvedő Telekom Veszprémmel találkozik a nyolcaddöntőben.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Elverum (norvég)–THW Kiel (német) 26–26 (11–12)
RK Celje (szlovén)–Aalborg (dán) 31–34 (15–19)

8. Elverum141112398–481–833

A Barca és a Kielce negyeddöntős, a Nantes, a Kiel, az Aalborg és a Szeged nyolcaddöntőbe jutott.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! OTP BANK-PICK SZEGED–NANTES 28–28 (13–15)

60. perc: SOSTARIC! A jobbszélről! 28–28

60. perc: a Szeged is időt kért.

59. perc: Briet átlövését nem tudta védeni Alilovic. 27–28

59. perc: másfél perccel a mérkőzés vége előtt időt kért a Nantes.

58. perc: Garciandia csak kapufát lőtt, de a kipattanó Rostáé lett, aki már betalál! 27–27

57. perc: Alilovic már-már védte Maqueda lövését, de valahogy mégis becsorgott a labda. 26–27

57. perc: újabb eladott labda a Szegednél, iksznél... Ennek súlyos ára lehet.

55. perc: heteshez jut a Nantes. Az Alilovicot váltó Mikler megbabonázta Portelát, aki mellélőtte a büntetőt!

54. perc: közben véget ért az Aalborg celjei vendégjátéka, a dánok 34–31-re nyertek.

54. perc: rossz passz a Nantesnál a jobbszélre! Fordíthat a Szeged!

53. perc: Bombac betörés után pattint a francia kapuba! 26–26

53. perc: emberhátrányba került a Szeged Stepancic kiállítása miatt, Marchan pedig ki is használta az előnyt. 25–26

52. perc: Mi van itt?! Rosta Miklós csodagólt lőtt! Egyenlít a Szeged! 25–25

52. perc: rontott francia támadásra rontott szegedi a válasz, de Ovnicek ziccerét Alilovic védte!

51. perc: ezek a szélsők percei Szegeden, Frimmel negyedik gólja! 24–25

50. perc: Maqueda lövését könynedén védte Alilovic, de szegedi egyenlítés helyett eladott labda, melyet Portela vált gólra. 23–25

49. perc: Alilovic lábbal tölta ki a franciák átlövését! Sostaric pedig megszerzi első gólját a meccsen a jobbszélről! 23–24

48. perc: Frimmel él a kettős fórral a balszélről gyorsan! 22–24

48. perc: újabb kétperces kiállítás a Nantensnál szabálytalan csere miatt. Kettős előnyben a Szeged és még a labdát is megkapta.

47. perc: Maqueda kétperces kiállítása után Martins eredményes egy betörés után. 21–24

46. perc: Miguel Martins majdnem kettétörte a kapufát, majd a kipattanót a vendégek szerezték meg, Portela révén pedig értékesítették is a lerohanást. 20–24

46. perc: most Juan Carlos Pastor is időt kért.

45. perc: eladott szegedi labdát Minne használt ki. 20–23

44. perc: Valero Rivera pattintott a szegedi kapuba. 20–22

45. perc: MICSODA GÓL! Stepancic! 20–21

44. perc: Maqueda betörés után lőtt a szegedi kapuba, majd kiszólt a szegedi szurkolóknak, akiktől megkapta a magáét a csapat korábbi játékosa. 19–21

43. perc: Grégory Cojean időt kért.

43. perc: Rosta is megszerzi első gólját Gasparral szemben. 19–20

42. perc: Szita remek betörés után szól hozzá a meccshez, de Toto révén hamar válaszolt a Nantes. 18–20

41. perc: Cavalcanti alsós, talpról eleresztett lövését Alilovic könnyedén védi.

40. perc: ez még fontosabb Alilovic-védés, mint az előbbi! Toto ziccerét hárította, majd Frimmel eredményes! 17–19

39. perc: Stepancic ezúttal lábon lőtte Gaspart...

38. perc: Cavalcanti 11 méterről eleresztett átlövéssel jelentkezett. 16–19

37. perc: Stepancic remek előkészítése után Mackovsek lövésébe csak beleérni tudott Gaspar. 16–18

37. perc: Alilovic fontos pillanatban véd!

36. perc: Rosta lövését is védte Gaspar, majd Mackovsek betörés után lőtt fölé...

35. perc: Mackovsek egyedül oldja meg, de néhány másodperccel később Portela azonnal reagált. 15–18

34. perc: az exszegedi Maquedának volt óriási helye és ki is használta azt. 14–17

34. perc: Mackovsek harmadik góljt szerezte kilenc méterről felugorva, ez volt Gaspar első kapott gólja, majd' 9 perc után. 14–16

33. perc: Portela pattintja Alilovic alatt a labdát a szegedi kapuba. Először vezet hárommal a Nantes. 13–16

33. perc: Rosta csodás gólt szerzett, de már leért, így érvénytelen. A túloldalon Minne harcolt ki hétméterest.

32. perc: jó védekezés szegedi oldalon is!

32. perc: Stepancic átlövését védte Gaspar. Egyelőre remekel a Hallgrímssont váltó Nantes-kapus.

31. perc: folytatódott a mérkőzés! Ezt a 30 percet a Szeged kezdi támadással.

(Fotó: Török Attila)

VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! OTP BANK-PICK SZEGED–NANTES 13–15

30. perc: időn túli francia szabaddobással zárul a játékrész. Briet lövése mellészállt.

30. perc: a Nantes is időt kért.

29. perc: most ront a Nantes id, de öt perce nincs szegedi gól, ellenben hét a hat ellen támadnak a hazaiak. Szita viszont újabb hibát vét.

29. perc: Szita újabb lövését Gaspar tolta az alapvonalon túlra.

28. perc: Juan Carlos Pastor időt kért.

28. perc: Ovnicek cunderezett Alilovic mellett a szegedi kapuba. 13–15

28. perc: Szita bombázott fölé.

27. perc: Ovnicek értékesíti a Nantes lerohanását. 13–14

26. perc: szép játék után találták meg a hazaiak Rostát, de Gaspar védett. A labda a Szegednél maradt, de Rosta lövését megint védte a Nantes kapusa, Gaspar.

26. perc: rossz francia támadás után megint fordíthatnak a hazaiak.

25. perc: Garciandia zsebkendőnyi területet talált meg Hallgrímsson mellett a bal alsóban! 13–13

24. perc: ígéretes helyzetben Garciandia csak kapufát lőtt, a Nantes-nál pedig Persson talpról, Alilovic lábai között talált be. 12–13

23. perc: Jérémy Toto Alilovic fejéről talált be. 12–12

22. perc: eladták a labdát a franciák, de nem tudott üres kapura lőni a Szeged, Szita pedig lépéshibát vétett.

21. perc: Frimmel a balszélről használja ki az emberelőnyt! 12–11

21. perc: Ovnicek bár belőtte a ziccerét, de nem adják meg, mert vonalra lépett! A túloldalon pedig Marchant állítják ki!

20. perc: Marchan harcolt ki hétméterest Garciandián, a büntetőt Portela lőtte a szegedi kapuba. 11–11

19. perc: Rivera lövését is védte Alilovic, Garciandia pedig megfordítja az állást. 11–10

19. perc: Szita Zoltán középen ugrott fel és lőtt a bal alsóba! 10–10

18. perc: Rosta Miklós ezúttal jobbról, beállóból eredményes! Aztán a túloldalon Cavalcanti lövését Alilovic óriási bravúrral védte! 9–10

17. perc: Thibaud Briet átlövését nem sikerül kivédekezni. 8–10

17. perc: először Stepancic lövésénél a kapufa segítette ki a vendégeket, majd az ismétlésnél Rosta lövését Hallgrímsson védte.

16. perc: hiába ért bele Rivera lövésébe Alilovic, a kettős előnyt már kihasználta a Nantes. 8–9

15. perc: Bombac átlövését ezúttal a jobb alsóból spárgázta ki Hallgrímsson, ráadásul az irányítót is kapott egy kétperces kiállítást.

15. perc: Cavalcanti nagy helyzetben nem tudott élni a Nantes emberelőnyével és csak a keresztlécet találta el.

14. perc: Garciandiát küldték le két percre, miután arcon találta Ovniceket.

13. perc: most Hallgrímsson is védett egy nagyot, majd rontanak egyet támadásban a franciák, amire Stepancic gyönyörű góllal reagált. 8–8

13. perc: remek lövőcsel Cavalcantitól, majd Totónak passzolt beállóba, aki nem rontott hat méterről. 7–8

12. perc: Stepancic jól játszotta meg beállóban Rostát! Stepancic viszont ápolásra szorult. 7–7

11. perc: Ovnicek kiszorított helyzetben lőtt balról, jobb kézzel a rövidbe... 6–7

11. perc: Mackovsek ezúttal mellédurrantott.

10. perc: Mackovsek gyors góljára Briet válaszolt. 6–6

9. perc: Stepancic a bal kapufa segítségével ismét betalált, de gyorsan jött a válasz Cavalcanti részéről. 5–5

8. perc: Bombac remekül zárt Stepancicnak, aki jobbátlövőből lőtt a jobb alsóba, majd Alilovic harmadik védését is bemutatta! 4–4

8. perc: Ovnicek talpról, 10 méterről lőtt a szegedi kapu bal alsó sarkába. 3–4

7. perc: Stepancic átlövését Hallgrímsson spárgázta ki a bal alsóból...

6. perc: Ovnincek ragyogó bejátszását a befutó szélső, Rivera lőtte a szegedi kapuba. 3–3

5. perc: Mackovsek ezúttal lőtt, s átlövését Hallgrímsson nem tudta védeni. 3–2

4. perc: Mackovsek rossz bejátszása után rohantak a franciák, de Odriozola zicerét védte Alilovic!

4. perc: Maqueda lövése nem talált kaput.

3. perc: Rosta is duplázik. 2–2

2. perc: bejátszás után Rosta Miklós talált be, majd Alilovic is védett egyet. 1–2

2. perc: Cavalcanti második gólját is megszerzi. 0–2

1. perc: Cavalcanti szerezte az első gólt, de nincs szegedi válasz. 0–1

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! A Szeged szokásos hazai szerelésében, sötétkék-világoskék mezben, söstétkék nadrágban játszik, míg a Nantes fehér szerelésben lép pályára. A mérkőzés első támadását a franciák vezetik, a Szeged védekezik.

ELŐZMÉNYEK

A Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó, 14. fordulójában mindkét magyar együttes francia ellenféllel csap össze. Az A jelű nyolcasban harmadik helyen álló Telekom Veszprém a biztos csoportelső Paris Saint-Germainhez látogat, míg a B-csoportban jelenleg hatodik OTP Bank-Pick Szeged a Nantes-ot fogadja. Amennyiben egyik csapatunk sem tud változtatni jelenlegi helyezésén, a nyolcaddöntőben egymással csapnak össze. Azonban ehhez a bakonyiaknak a párizsi győzelem mellett az is kell, hogy a német bajnok Magdeburg pontot veszítsen a román Dinamo Bucuresti ellen, míg a Tisza-partiaknak a két pont megszerzése mellett az előrelépéshez az is kell, hogy a dán Aalborg kikapjon a biztos csoportutolsó szlovén Celje vendégeként.Ugyanis ha pontazonossággal végeznek a tabellán, akkor a dánok maradnának ötödikek az egymás elleni eredmények miatt, mert oda-vissza legyőzték a Tisza-partiakat.

Juan Carlos Pastor nincs könnyű helyzetben, hiszen ezúttal sem számíthat az elmúlt hetekben megsérült Bodó Richárd, Bánhidi Bence, Matej Gaber hármasra, ugyanakkor a múlt heti, barcelonai mérkőzést betegség miatt kihagyó Mirko Alilovic ott van a keretben.

A Szegednek a mostani lesz a 246. Bajnokok Ligája-mérkőzése, a Nantes-tal pedig nyolcadik alkalommal találkozik, ebből egyszer felkészülési meccset játszottak a felek, kétszer az EHF-kupában, ötször pedig a BL-ben csaptak össze. Az edzőmeccs mellett a Bajnokok Ligájában egyszer, a 2018–2019-es kiírásban hazai pályán (30–28), egyszer pedig az EHF-kupa 2013–2014-es évadában (28–27) nyertek a kékek, akik eddigi négy nantes-i mérkőzésük mellett Szegeden csak egyszer kaptak ki a francia csapattól még 2017-ben.

A Szeged jelenleg 6808 szerzett és 6773 kapott gólnál jár a BL-ben, 118 győzelem, 20 döntetlen és 108 vereség mellett, ugyanakkor a 2021-ben átadott Pick Arénában kiváló mérleggel bír, hiszn eddigi 26 meccséből 20-at megnyert, egyszer ikszelt és ötször kapott ki.

„A játékosok közül szinte mindenkit ismerek. A beálló Jérémy Toto plocki csapattársam volt, a többiekkel pedig ellenfélként találkoztam – az exszegedi Jorge Maquedát például nem kell senkinek bemutatni a városban A Mistertől rengeteg információt kapunk, nem csak a játékosokról, hanem a játék képéről is, ezeket elemezzük folyamatosan, illetve többször átolvasom a füzetemet, amibe jegyzetelek a videózások során”
– mondta a Nantes-ról a pickhandball.hu-nakSzita Zoltán, akit arról is kérdeztek, mekkora jelentősége van a csoportban elfoglalt helyezésnek.

„Nagy, hiszen jó lenne elkerülni az A csoport harmadik helyezettjét, akkor is, ha a Veszprém lesz, és akkor is, ha a Magdeburg. Jelenleg viszont nem ez a lényeg, nem a saját kezünkben van a sorsunk, hisz az Aalborg veresége is kellene az ötödik helyhez. Most az a dolgunk, hogy megverjük a Nantes-ot, és hogy jó játékkal örömet szerezzünk szurkolóinkat, akik megtisztelnek minket a jelenlétükkel. Aztán meglátjuk, hogy ez a tabellán mire lesz elég” – tette hozzá a magyar válogatott átlövő.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT AZ OTP BANK-PICK SZEGED–NANTES FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!