Megint nem tudott nyerni Nantes-ban a Szeged

DOMONKOS SÁNDOR BÁLINTDOMONKOS SÁNDOR BÁLINT
2022.09.22. 18:28
Bodó Richárdék vereséget szenvedtek a Nantes vendégeként (Fotó: Török Attila)
Fordulatos, hullámzó első félidő után a második játékrészben a házigazda HBC Nantes végig vezetett, s 35–30-ra legyőzte a Pick Szegedet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában.

FÉRFI
KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT

HBC NANTES (francia)–PICK SZEGED 35–30 (17–15)
Nantes, H Arena. Vezette: Gubica, Milosevic (horvátok)
NANTES: PESIC – Odriozola 3, Maqueda 2, MINNE 3, Toto 2, Briet 3, RIVERA 10 (5).Csere: Hofmann (kapus), Cavalcanti 2, Ovnicek, PERSSON 4, MARCHAN 3, Portela, Damatrin-Bertrand 3. Edző: Grégory Cojean
SZEGED: Mikler R. – Sostaric 3, Gaber, Frimmel 1, Bánhidi 3, BODÓ 5, Bombac.Csere: Alilovic (kapus), TÖNNESEN 6, RADIVOJEVICS 9 (9), ifj. Rosta M., Szita, Blonz, Martins 2, Garciandía 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–1. 7. p.: 3–5. 15. p.: 6–8. 21. p.: 9–9. 23. p.: 13–11. 36. p.: 20–17. 41. p.: 25–20. 47. p.: 28–25. 55. p.: 33–28.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 9/9

Grégory Cojean: – Nagyon jó meccset játszottunk, amely intenzitásban és taktikai szempontból is remek volt. Nagyon büszke vagyok a srácokra, hogy ilyen erős gárda ellen ilyen jól kézilabdáztak és győzni tudtak. Eddig ez volt ebben az idényben a legjobb meccsünk, ezt a csodás hangulatot pedig már megszokhattuk Nantes-ban.
Juan Carlos Pator: – Ha az ellenfél harmincöt gólt tud szerezni, akkor nem könnyű megnyerni ellene a meccset idegenben… Mi sok tiszta lövőhelyzetet elpuskáztunk, legalább tíz gól maradt így bennünk, a fontos pillanatokban veszítettük el a labdát. Nincs más lehetőség, többet kell dolgoznunk, ez a Bajnokok Ligája, itt mindig száz százalékot kell nyújtani, de most túl sokat hibáztunk. Nem ez a mi szintünk, meg kell találnunk magunkat.

Egy híján tökéletes mérkőzéseken van túl a francia HBC Nantes, amely az előző idény vége óta mindössze egy vereséget szenvedett – az előző BL-fordulóban kikapott a Kielce otthonában 40–33-ra. Ráadásul a PSG ellen a Francia Kupa döntőjében elszenvedett vereségért is visszavágott, amely három héttel ezelőtt megnyerte a honi Szuperkupa-finálét.

Arról nem is beszélve, hogy a Nantes hazai pályán legutóbb április végén kapott ki legutóbb, ennek megállítása pedig motiválhatta a Tisza-partiakat, csakúgy, mint Bánhidi Bence visszatérése. Nem tartott viszont a csapattal Franciaországba a balátlövő, Borut Mackovsek, aki a Barca elleni hazai mérkőzésen szenvedett vállsérülést, így aztán törhette a fejét Juan Carlos Pastor, hogy a gyors franciák ellen milyen játékosokat küldjön a csatasorba.

A címvédő elleni találkozóhoz képest ezúttal a kedden 38. születésnapját ünneplő Mikler Roland kezdett a kapuban, de a visszatérő Bánhidi is már az első másodpercekben a pályán volt. A múlt szombaton a Balatonfüred ellen 37–28-ra megnyert mérkőzésen már sikerre vitte Pastor a nyitott védekezést, ezzel próbálkozott a franciák ellen is.

Bár egyáltalán nem számítottak könnyű összecsapásra a szegediek, annak már a legelején örülhettek, hogy az első két magyar gól éppen átlövésből született. Annak már kevésbé tapsolhattak, hogy a Nantes horvát kapusa, Ivan Pesic parádézott a kapuban. 6–6-nál azért Mikler is bemutatta az első bravúrt, és úgy tűnt, összeállt a Tisza-partiak védekezése.

Kent Robin Tönnesen góljaival tartotta a Szeged a lépést a házigazdákkal, akiknél a svéd Linus Persson volt a gólfelelős – örülhettek is a vendégek, amikor két percre kiállították a játékvezetők.

Hat perccel a vége előtt több mint egy percig kettős emberelőnyben támadhattak a magyarok, közelebb zárkózni azonban nem sikerült, kétgólos hátránnyal vonult pihenőre a Szeged.

A második félidőben magasabb fokozatra kapcsoltak a franciák, alig akadt olyan támadás, amiből nem dobtak gólt, így tovább növelték az előnyüket. Ezúttal nem kellett azért imádkozni, hogy tízgólos különbségen belül maradjon a Szeged, bár az öt sem mutatott jól…

Tizenkét perc alatt kilencet szórt a Nantes, ebből a spanyol Valero Rivera Folch nyolcat jegyzett.

Bizakodásra adott okot, amikor a Barca ellen az első félidőben brillírozó Mirko Alilovic beállt Mikler helyére, hiszen a védéseinek köszönhetően háromra sikerült visszazárkózni. Bár a kapus mindent megtett és a hét a hat elleni játék is többször eredményesnek bizonyult Bogdan Radivojevics révén, a kritikus helyzetekben nem használták ki a szegediek a kínálkozó lehetőségeket.

Ahogy a közhely is tartja: ami az egyiknek nem sikerül, összejön a másiknak. A franciák lendülete kitartott, sőt, Pesic továbbra is útját állta szinte minden magyar lövésnek, négy perccel a vége előtt pedig már biztossá vált, hogy nem fordíthatja meg a Szeged a mérkőzést – végül ötgólos vereség lett a vége, és a Barca elleni találkozóhoz hasonlóan ezúttal is 35 gólt kapott Pastor együttese.

Barca (spanyol)–Kielce (lengyel) 32–28 (18–13)

8. Elverum Handball (norvég)2251–69–180

Véget ért a mérkőzés! A második félidőben a Nantes végig kézben tartotta a mérkőzést és a félidei különbséget növelve ötgólos győzelmet aratott a SZeged ellen.

60. perc: Tönnesen egy szép átlövéssel állítja vissza az ötgólos különbséget, de ez a vége a mérkőzésnek. 35–30

59. perc: Briet nagyon távolról vette be Alilovic kapuját. 35–29

59. perc: Időkérés szegedi oldalon.

58. perc: Damatrin-Bertrand gyors támadás végén vette be Mirko Alilovic kapuját. 34–29

57. perc: Pesic egy és Alilovic két védése után Bodó óriási átlövésgóllal jelentkezett. 33–29

55. perc: Damatrin-Bertrand vezethet egyedül támadást a franciáknak és be is talált. 33–28

54. perc: a Nantes is újabb hétmétereshez jut. Alilovic ezúttal sem tudja védeni Rivera büntetőjét. 32–28

53. perc: Grégory Cojean, a Nantes vezetőedzője időt kért.

53. perc: Radivojevics nem tud hibázni, kilencedik büntetőjét is értékesítette. 31–28

53. perc: Damatrin-Bertrandnak óriási helye volt a balszélen, beugrott és be is lőtte helyzetét. 31–27

52. perc: Radivojevics sajt maga és a Szeged nyolcadik hetesét is belőtte! 30–27

51. perc: Odriozolához került a labda a jobbszélen, aki beugorva pattintott el Alilovic mellett. 30–26

51. perc: Szita Zoltán két percet érően szabálytalankodott Briet-tel szemben.

50. perc: Alilovicot fejbe dobta Cavalcanti, aki ezért kétperces kiállítást kapott.

49. perc: újabb hetest kap a Szeged, amit Radivojevics ismét magabiztosan lő a kapuba. 29–26

48. perc: Cavalcanti saját térfeléről vette be az Szeged üresen tátongó kapuját. 29–25

47. perc: Bánhidi a védők szorításában is be tudta venni a francia kaput, a túloldalon pedig Marchán lövését védte Alilovic. 28–25

46. perc: a Nantes-nál pedig Ovnicek harcolt ki hetest, amit Rivera Alilovic lábai között pattintott be, s kilencedik góljával 28–24 az állás.

46. perc: Radivojevics 6/6! Ezúttal a léc alá bombázott a szegedi szélső. 27–24

46. perc: Martins ezúttal is kiharcolt egy hétméteres.

45. perc: Bombac eladott labdájából Minne vezethetett ziccert, de Alilovic védte a lövést! Majd Tönnesen betörés után lőtt a rövidbe. 27–23

44. perc: kis szerencse is kellett, hogy Marchan elé kerüljön a labda, de a franciák beállója nem hibázott. 27–22

43. perc: Radivojevics ötödik büntetőjéből is betalált. 26–22

43. perc: Martins harcolt ki hétméterest és Briet-nek egy kétperces kiállítást.

42. perc: Valero Rivera ezúttal is betalált, de most már Mirko Alilovic védi a szegedi kaput. 26–21

42. perc: Mario Sostaric a jobbszélről beugorva vette be Ivan Pesic kapuját. 25–21

41. perc: Juan Carlos Pastor időt kért.

41. perc: érdekes támadás után végül Odriozola talált be a Nantes-nál. 25–20

39. perc: Bodó bejátszása után Bánhidi talált be, de gyorsan válaszolt a Nantes Toto góljával. 24–20

39. perc: Minne ezúttal talpról, 12 méterről lőtt bombagólt. 23–19

38. perc: Minne verte meg védőjét és kilenc méterről egy átlövéssel vette be Mikler kapuját. A túloldalon Bodó passzából Sostaric eredményes. 22–19

37. perc: Frimmelhez került a labda a balszélen, aki beugrás után gyönyörűen lőtt a hosszú felső sarokba. 21–18

37. perc: az elhibázott szegedi támadás után Rivera újabb góljával már néggyel vezet a Nantes. 21–17

36. perc: Toto egy bejátszás után szerzi meg első gólját. 20–17

35. perc: Bodó lövése a kapufáról Sostarichoz került, az újabb szegedi lövésnél viszont Tönnesen kísérletét is védte Pesic.

34. perc: Tönnesen gyönyörű átlövésből szerzi a 17. szegedi gólt. 19–17

32. perc: Bánhidi e

zúttal hetest harcolt ki, amit Radivojevics ezúttal is értékesített, de a túloldalon Rivera szintén a vonalról talált be. 19–16

31. perc: amíg Bánhidi kihagyta, Minne belőtte helyzetét, megint közte három. 18–15

31. perc: folytatódik a mérkőzés. A Szeged támad elsőként.

ELSŐ FÉLIDŐ

Mikler Rolandon nem múlik a szegediek sikere! Az első félidőben 40 százalékos hatékonysággal védett!

Véget ért az első félidő. Meglehetősen változatos, fordulatokkal tarkított mérkőzésen a szünetben 17–15-re vezet a házigazda Nantes a Szeged ellen.

30. perc: Cavalcanti lövését védte Mikler, a kipattanót pedig Rivera lőtte mellé.

29. perc: Marchan ezúttal egy bejátszás után volt eredményes. 17–15

28. perc: Bodó életerős lövése Pesic kezét is beviszi a labdával együtt a kapuba, majd a következő támadásból talpról lőtt gyönyörű gólt a szegedi átlövő. 16–15

28. perc: Maqueda egymás után másodszor talál be, így először vezet hárommal a Nantes. 16–13

26. perc: Garciandía is beveszi Pesic kapuját, de a túloldalon Maqueda is betalált egy betörés után. 15–13.

26. perc: a megítélt hétméterest ezúttal is Rivera lövi be. 14–12

26. perc: Blonzot küldték le két percre szegedi oldalon.

25. perc: Radivojevics pedig higgadtan értékesíti a büntetőt. 13–12

25. perc: Bodó hétméterest és kétperces kiállítást is kiharcolt Odriozolával szemben.

24. perc: Perssont küldték le két percre a Bodó elleni szabálytalanságáért.

24. perc: szegedi időkérés.

23. perc: Martins is jól szállt be, de a túloldalon előbb Marchan, majd Persson is betalált. 13–11

22. perc: Persson ismét átlövésből véteti észre magát és harmadik gólját szerzi. 11–10

22. perc: Martins azonban gyors góllal válaszolt. 10–10.

21. perc: Garciandía lövését védte Pesic, majd Cavalcanti góljával fordítottak is a hazaiak. 10–9

20. perc: Ovnicek talpról leadott lövését is védi Mikler! A labda viszont a Nantes-nál maradt és Persson lövését már nem tudta védeni a szegedi kapus. 9–9

19. perc: időt kért a Nantes.

19. perc: Bombac talpról lőtt, de nem tudta meglepni Pesicet.

18. perc: Persson tört be a jobb oldalról és hozta közelebb a Nantes-ot. 8–9

17. perc: Tönnesen harmadszor is betalál. 7–9

16. perc: Valero Rivera előbbi kapufája után most már eredményes volt és a szegedi kapuba pattintott.

16. perc: megint nem tudja góllal befejezni támadását a Nantes, de ezt nem tudja kihasználnia a Szeged.

14. perc: a korábbi szegedi, Jorge Maqueda lövését is védte Mikler, a túloldalon pedig Mario Sostaric a jobbszélről eredményes. 6–8

13. perc: Bodó szép csel után tört be és talált Ivan Pesic kapujába. 6–7

13. perc: a mérkőzés első kiállítását a hazaiaktól Cavalcanti kapta.

13. perc: nagyon hosszú szegedi támadás után Bombac adta el a labdát, a túloldalon viszont Toto lövését Mikler védte!

11. perc: Bánhidi lövését védte Pesic, az indításból pedig Odriozola egyenlített. 6–6

11. perc: Bombac remek bejátszása után Bánhidi lőtt kapufát, ahogy a túloldalon ezúttal Rivera is hibázott.

9. perc: szép támadás után hagyták üresen a balszélen Riverát a vendégek, a szélső pedig Mikler felett ejtett a szegedi kapuba,. A túloldalon azonban Bánhidi is betalált. 5–6

8. perc: bár két hazai kísérletet is kivédekezett a Szeged, de Briet-et így sem tudja megállítani. 4–5

7. perc: megint eladta a labdát a Nantes, a szegedi támadásból pedig Bánhidi harcolt ki hétméterest, amit Radivojevics ismét értékesített. 3–5

6. perc: Tönnesen ezúttal már betalál egy gyors támadás végén. 3–4

6. perc: bár labdát szereztek a Tisza-partiak, a gyors támadás után Bodó mellétrafált.

5. perc: Minne szép csel és betörés után egyenlített, majd a túloldalon Pesic védte Tönnesen átlövését.

4. perc: Bodó-bombával először a Szegednél az előny. 2–3

3. perc: hetes a Szegednél is, Radivojevics pedig bepattintja a bal alsóba! 2–2

1. perc: nyitott védekezéssel kezd a Szeged, de Jérémy Totót nem tudják megállítani, a hetest pedig Valero Rivera értékesítik a hazaiak, amire Tönnesen válaszolt, Rivera is megtette ugyanezt, szóval gyors gólváltás után 2–1.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A francia csapat támad először. A házigazda Nantes szürke szerelésben, a Szeged világoskék-fehér csíkos mezben játszik.

A mérkőzés 18.45-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

Két, a Bajnokok Ligáját egyaránt vereséggel kezdő együttes csap össze a B-csoport második fordulójában. A Nantes az első körben a tavalyi BL-döntős lengyel Kielce vendégeként kapott ki hét góllal (40–33), míg a Szeged épp a címvédő spanyol Barcával szemben maradt alul hazai környezetben 35–28-ra, azaz mindkét együttes első pontjaira hajt az új kiírásban.

A feleknek a mostani a nyolcadik egymás elleni mérkőzése, a mérleg pedig a Nantes felé billen, hiszen a franciák négyszer, a Tisza-partiak háromszor nyertek, ebből egyszer barátságos találkozón, kétszer az EHF-kupában, négyszer pedig a Bajnokok Ligájában mérték össze tudásukat.

Ugyanakkor a Szeged a Nantes pályaválasztásával mind a négy mérkőzését elveszítette, ráadásul Juan Carlos Pastor dolgát az is nehezíti, hogy a nemrég sérülést szenvedő Borut Mackovsek nem utazott el a csapattal, ahogy a rehabilitációját végző Luka Stepancic sem.

„Nantes-ban két nagyon jó félidő kell, hogy pontot vagy pontokat tudjunk hozni. Úgy érzem, az edzéseken egy kicsit előreléptünk. Mindenki érezte azt a pofont a Barca ellen, hogy már nem az NB I alsóházi csapataival játszunk – nem lebecsülve senkit –, hanem a Barca látogatott ide és ellene elég komoly meccset kell játszani hatvan percig, nem elég negyven, ötven vagy ötvenöt percig. A mester elmondta, mit kell támadni és hogyan kell védekeznünk és ha működik a védekezésünk, akkor elöl is egy kicsit könnyebb dolgunk lesz” – mondta el várakozásait Bodó Richárd a Szeged közösségi oldalán.