A Motor 12 percig bírta a könnyedén nyerő Veszprém tempóját

B. L.B. L.
2020.02.29. 17:24
Dejan Manaszkovék simán nyertek a Motor vendégeként (Fotó: Török Attila, archív)
A már biztosan csoportmásodik Telekom Veszprém 32–22-re győzött utolsó csoportmérkőzésén, az ukrán Motor Zaporizzsja vendégeként a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapján.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
B-CSOPORT
MOTOR ZAPORIZZSJA (ukrán)–TELEKOM VESZPRÉM 22–32 (8–17)
Zaporizzsja, 1000
néző. Vezette: Horacek, Novotny (csehek)
ZAPORIZZSJA: Komok – Kubatko 1, Gancsev 3, MALASINSKAS 4 (1), Babicsev, Vujovics 2, GYENYISZOV 5. Csere: Gurkovszkij, Kus, Puhovszki 2, Kozakevics 3 (1), Doroscsuk 2. Edző: Gintaras Savukinas
VESZPRÉM:
SZÉKELY – Marguc 3, Paczkowski, B. BLAGOTINSEK 1, MACKOVSEK 2, Terzic, Manaszkov 4. Csere: NENADICS 3, Gajic 5 (2), Moraes 1, Lauge 3, Borozan 3, A. Nilsson 3, Strlek 3, ILICS Z. 1. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–2. 7. p.: 4–2. 10. p.: 4–4. 15. p.: 5–6. 19. p.: 6–10. 25. p.: 6–14. 36. p.: 12–20. 44. p.: 15–22. 51. p.: 18-27
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Gintaras Savukinas:
– A legnagyobb problémánk az volt, hogy nem tudtunk gólt lőni. Köszönöm a játékosaimnak a hozzáállást, megmutatták, milyen remek küzdők. Mivel a héten álltam munkába, ezért mindössze egy edzést tudtam tartani, sokszor improvizáltam a találkozón. Igyekszünk a folytatásban jobb teljesítményt nyújtani.
David Davis: – Szerettük volna sikerrel befejezni a csoportkört. Tudtuk, hogy a Motornál változások voltak, ám így is remek mérkőzést játszottunk ellene. Gratulálok Székely Mártonnak, akinek ez volt az első BL-mérkőzése. Szeretném még megemlíteni Ilics Zoránt is, aki élt a lehetőséggel, gólt is szerzett.

A magyar bajnok a nyitó fordulóban 12 góllal verte meg otthon ukrán ellenfelét, a záró kör előtt pedig már fix másodikként lépett pályára, miközben a Zaporizzsja biztosan csoportutolsó volt már.

Ehhez képest az ukránok kezdtek jobban, az első 12 perc során nagyjából az történt, amit szerettek volna, kétszer is vezettek két góllal, és még ekkor is 5–4 volt oda.

Ezt követően Petar Nenadics a hátára vette a csapatot, sorra lőtte a gólokat és osztotta ki a szenzációs gólpasszokat, miközben Székely Márton valósággal lehúzta a rolót, a következő 16 percben csak egy gólt kapott (6–16), így már a félidőre eldőlt a meccs (8–17).

A második játékrészben gyakorlatilag edzőmeccsként funkcionált az összecsapás, amikor kicsit közeledtek az ukránok, akkor a veszprémiek ritmust váltottak, volt közte 12 is, de egy könnyed, tízgólos siker lett a vége (22–32).

A BL alsó házának rájátszásában két gólt megtartott hétgólos előnyéből Szita Zoltán, Renato Sulic és Xavi Sabaté csapata, a Wisla Plock a spanyol Bidasoa Irun elleni párharcának visszavágóján, így a lengyel csapat lesz a Telekom Veszprém ellenfele a nyolcaddöntőben.