Férfi kézi BL: kikapott a Kielce Portóban; iksz a PSG–Barcán

V. Á.V. Á.
2021.12.09. 22:20
Dika Mem 4 gólt lőtt a PSG ellen (Fotó: AFP)
Nem bírt egymással a Paris Saint-Germain és a Barcelona a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában. A Porto óriási meglepetésre legyőzte a Kielcét (29–27), a Dinamo Bucuresti a Motor Zaporizzsja ellen győzött (33–29).

A PSG hengerelt az első félidő elején, 8–2-re is vezetett, végül kétgólos előnnyel mehetett szünetre. A második játékrész 11. percében fordított a Barca (20–21). Öt perrcel a vége előtt 27–24-re vezetettek a katalánok, de ezt követően sorozatban három gólt szerzett a PSG (27–27). Az időkérést követően Aleix Gómez hétméteresből talált be, amire Mathieu Grébille válaszolt (28–28). A végén méga Barca átlövője, Dika Mem próbálkozott lövéssel, de nem talált be. A PSG legeredményesebbje Ferrán Solé volt 8 találattal, a túloldalon Haniel Lángaro hét gólt lőtt.

Az első félidőben ötgólos is volt a Kielce előnye Portóban, de a második játékrész elején már 18–14-re vezetett a portugál bajnok. A szoros végjátékban nem remegett meg a Porto, s végül óriási meglepetésre legyőzte a csoportot vezető Kielcét (29–27).