Simának indult, szoros lett a vége, de azért nyert a Szeged

R. Gy.R. Gy.
2019.11.17. 18:46
Bánhidit nehezen tartották az Elverum védői (Fotó: Dömötör Csaba)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 8. fordulójában a Mol-Pick Szeged Norvégiában lépett pályára az Elverum ellen, és a hazai hétgólos siker után ezúttal egy góllal nyert.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 8. FORDULÓ
A-CSOPORT
ELVERUM HANDBALL (norvég)–MOL-PICK SZEGED 25–26 (9–14)
Elverum,
2400 néző. V: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
ELVERUM: Fries – Gudjonsson 3, SANDELL 10, Boysen, Solstad 1, HENNEBERG 4, Blonz 3 (1). Csere: Imsgard (kapus), GRÖNDAHL 3, Langaas, Westby 1, Burud, Örsted, Elverhöy. Edző: Michael Apelgren
SZEGED: ALILOVIC – Källman 3, Zsitnyikov 1, Bombac 1, BÁNHIDI 5, MAQUEDA 6, Radivojevics 2 (1). Csere: Gaber, Canellas 1, Stepancic 2, BODÓ 4, Sostaric 1. Edző: Juan Carlos Pastor
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–6. 15. p.: 4–6. 19. p.: 6–8. 21. p.: 7–9. 28. p.: 7–13. 36. p.: 12–16. 42. p.: 15–19. 50. p.: 18–23. 54. p.: 20–24. 58. p.: 23–24. 59. p.: 23–25
Michael Apelgren:
– Közel jártunk a bravúrhoz, ennek ellenére megérdemelten nyert a Szeged. Jól szolgálta a fejlődésünket ez a találkozó, mert nemcsak klasszis játékosok alkotják a magyar együttest, hanem taktikailag is kiválóan felkészültek, sokat tanulhatunk tőlük. Büszke vagyok a játékosaimra, mert azzal, hogy nem adtuk fel és a végsőkig küzdöttünk, majdnem sikerült eltűntetni a két csapat közötti különbséget.
Juan Carlos Pastor: – Ötven percen keresztül nagyon jól játszottunk, ezután viszont azt gondoltuk, lefújták a meccset. Amíg az Elverum remek gólokat szerzett a végjátékban, addig mi több hibát is vétettünk. Jorge Maqueda két találata kellett ahhoz, hogy megszerezzük a két pontot. Van mit tanulni, legközelebb hamarabb le kell zárni egy ilyen mérkőzést.

A két csapat szegedi találkozóján biztos hazai győzelem született, ezért a szurkolók többsége úgy vélte, Norvégiában sem lehet gond az Elverum ellen. Sokáig úgy is tűnt, hogy nem lesz, aztán a vége váratlanul szorossá vált.

Az első félidőben sokkal jobban játszott a Szeged, Mirko Alilovic jól védett, a gólokon megosztoztak a játékosok, és egészen nagy nyugalomban lehetett figyelni az eseményeket, mert rendszerint három-négy gól volt a magyar csapat előnye. Így aztán nem is volt csoda, hogy a félidőben öt góllal vezetett a Szeged. 9–14

A második félidőben minden ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A norvégok nem tudtak közelebb jönni, Alilovic heteseket hárított, elöl Bánhidi Bence biztosan dobálta be a ziccereit. Úgy tűnt, itt nem lehet gond, hiszen az 51. percben már hat góllal vezetett a magyar csapat (18–24).

Aztán a norvégok időt kértek, és elképesztő feltámadást produkáltak elsősorban Lukas Sandell révén, aki egyszerűen nem tudott hibázni. És megtörtént az is, amire senki sem számított, hogy a Szeged egészen az 59. percig nem tudott újabb gólt szerezni, és egy gólra feljöttek a hazaiak. Az utolsó két perc hideglelős volt, de Jorge Maqueda kétszer is remekül szerzett gólt, így bár az Elverum nagyon feljött, egy gól előnye megmaradt a Szegednek, és ez is két pontot ért. 25–26

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, szoros lett a vége, de megvan a két pont. 25–26
60. perc: Henneberg
szinte azonnal szépített, a szegediek pedig lepergették az órát… 25–26
60. perc: Megvan! Megint Maquedára
hegyezték ki a figurát, aki belőtte. 24–26
emelkedett föl, és a jobb alsóba pattintott. 24–25
59. perc: Maqueda
került ziccerbe, és biztosan bevágta. 23–25
58. perc:
Már csak egy van közte, mert Gröndahl három kapufás gólt szerzett. 23–24
58. perc:
Legalább kiegészült a magyar csapat, amely hét perce nem szerzett gólt.
58. perc: Hosszasan támadott a Szeged, Canellas lövését könnyen védte Fries.
57. perc: Jött is a szegedi időkérés.
57. perc: Bombacnál
belemenést fújtak, Blonz gyorsan kapta a labdát, és a bal szélről be is lőtte. 22–24
56. perc:
Természetesen Sandell tört be, és ezúttal a kapu jobb oldalát vette célba. 21–24
56. perc: Bánhidit
küldték ki két percre, felcsillant a lehetőség az Elverum előtt az egyenlítésre.
55. perc: Bánhidi fordult be, megállították, de nem adtak hetest. Nem is volt az. Folytatódott a szegedi támadás. No nem sokáig, Maqueda elvesztette a labdát.
54. perc: A beállót játszották meg a norvégok, és Solstad belőtte. 20–24
53. perc: Újabb eladott szegedi labda után indult rohamra az Elverum, de inkább időt kértek.
52. perc: Sandell
megint belőtte, és megint a kapu bal oldalát választotta. 19–24
51. perc: Maqueda
táncolt be a hatosra, és a jobb alsóba pattintott. 18–24
51. perc:
Rontott szegedi támadás után Sandell dobhatott ziccert, de Alilovic kivédte!
50. perc: Sandell a bal alsóba bombázott, úgy tűnik, most szinte csak ő tud a hazaiak közül betalálni. 18–23
50. perc:
Labdaszerzés után Sostaric indult gyorsan, és be is dobta a ziccert. 17–23
49. perc: Bodó
nem túl erős lövése bepattant a kapus kezéről. 17–22
48. perc:
Hetest harcolt ki Sandell, és a megítélt büntetőt Westby kihagyta.
47. perc: Gudjonsson lőtt mellé, majd Bombac lőtt szép csel után fölé.
46. perc: Bodó passzából Bánhidi lőtt szép gólt, ráadásul emberelőnyt is kiharcolt. 17–21
45. perc: Sandell
elképesztő. Most szinte talpról lőtt a bal fölsőbe. 17–20
45. perc: Norvég időkérés.
44. perc: Bodó
elé pattant egy labda, összeszedte, és bevágta. 16–20
43. perc: Sandell
nem tud most hibázni… A jobb alsóba lőtt. 16–19
42. perc: Bombac
jó passzát Bodó szinte a bal szélről bombázta a hosszú sarokba. 15–19
42. perc:
Maradt a labda a norvégoknál, és Sandell lőtt óriási gólt átlövésből. 15–18
41. perc:
Volt már jobb lövése Stepancicnak, de a másik oldalon Gudjonssonnak is!
40. perc: Örül a publikum, mert Gröndahl középen betört, és gólt szerzett. 14–18
40. perc: Bombac
kígyózott át a védelmen, és szép gólt lőtt a jobb alsóba. 13–18
38. perc:
Belemenés Maquedánál, aztánkiállítást is kapott a norvég támadásnál. A hetest Alilovic kivédte!
37. perc: Sandell megrázta magát, ezúttal is belőtte a ziccerét. 13–17
37. perc: Maqueda
kanyarodott föl, és irtózatosan nagy gólt lőtt a bal fölsőbe. 12–17
36. perc: Sandell
tört be két védő között, és biztosan lőtt a léc alá. 12–16
36. perc: Bánhidit
küldték ki két percre.
36. perc: Källmant megint szabadon hagyták, ő meg az ilyesmit belövi… 11–16
35. perc: Henneberg
nagy lövését védte Alilovic a kapufa segítségével.
34. perc: Bodó nagy passzát Bánhidi kapta, és remekül lőtt a kapu közepébe. 11–15
32. perc:
Elrontott szegedi támadás után jöhettek a norvégok, és ki is harcoltak egy hetest, amelyet Blonz biztosan belőtt. 11–14
31. perc:
Góllal kezdenek a hazaiak, a jobb szélről lőtt szép gólt Gudjonsson. 10–14

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, biztosan vezet a Szeged. 9–14
30. perc: Canellas
szép bejátszása eljutott Bánhidihez, aki belőtte. 9–14
30. perc: Stepancic
rontotta el a kínai figurát, az ellenakcióból Sandell lőtt szépen a kapu jobb oldalába. 9–13
29. perc:
Emberelőnybe került a Szeged, Boysen ment ki két percre.
28. perc: Újabb rossz lövés a hazaiaktól, aztán eladott szegedi labda után gyors indítás végén Westby talált be. 8–13
27. perc: Bánhidi
befordult, lepattantak róla, s ő a bal alsóba lőtt. 7–13
27. perc:
Az időkérés nem hozott eredményt, Alilovic könnyen védett, Burud elkapkodta.
26. perc: Norvég időkérés.
25. perc: Elhibázott norvég kínai figura után Källmant hagyták nagyon egyedül, ő meg bepörgette a labdát a bal alsóba. 7–12
24. perc: Bánhidi
harcolt ki hetest, amelyet Radivojevics a bal fölsőbe lőtt. 7–11
24. perc: Alilovic
védett, de belül védekezés miatt hetes az Elverumnak. A hetest Gudjonsson a lécre vágta.
22. perc: Bodó vagy 12 méterről emelkedett fel, de így is a hálóba pattintott. 7–10
21. perc: Burud
lövés ment mellé, de a szegedi támadás rossz passz miatt elakadt, gyorsan indultak a norvégok, és Blonz belőtte a ziccert. 7–9
20. perc: Alilovic
fogta Henneberg lövését, majd a gyors támadás végén Canellas a bal alsóba lőtt. 6–9
19. perc: Bodó
szép passza után Källman került ziccerbe, és a jobb alsóba lőtt. 6–8
19. perc: Szegedi időkérés.
19. perc: Henneberg
nagyon erőszakosan tört a fal felé, majd a hálóba lőtt. 6–7
18. perc:
Rossz passz miatt szomorkodott Stepancic, de a hazaiak örültek neki.
17. perc: Gudjonsson kapott szép labdát a jobb oldalon, berepült, és a hálóba pattintott. 5–7
17. perc:
Ennek ellenére a támadás folytatódott, de nem sokáig, labdavesztés után Zsitnyikov szabálytalankodott, két percre kiküldték.
16. perc: Támadó szabálytalanság után gyorsan támadott a Szeged, de a norvégok megállították az akciót.
15. perc: Jött viszont az újabb szegedi gól, Stepancic bombája jutott a kapuba. 4–7
14. perc: Bombac
próbálkozott, de kaput nem talált. Bezzeg Gudjonsson lövése igen, bár a sáncról került a hálóba a labda. 4–6
13. perc:
Váratlanul megtalálta a rést Gröndahl a védőfalban, és szépen lőtt a bal alsóba. 3–6
12. perc:
Rossz hazai támadás után jöhetett a Szeged az ötgólos előnyért. Passzívig ment az akció, végül Zsitnyikov lőtt mellé.
10. perc: Henneberg lövése a kapufáról jött ki, a másik oldalon Källman lövését védte Fries.
9. perc:
Ez már viszont bent van, Sandell lőtt a jobb alsóba, aztán az ellentámadásból Bánhidi kapott jó labdát középen, és a jobb alsóba lőtt. 2–6
8. perc:
Hosszasan támadott az Elverum, de végül egy lövés mellé szállt Sandelltől. Az ellentámadásból Radivojevics csapott le egy kósza labdára, és a bal fölsőbe lőtt. 1–5
6. perc: Gudjonsson
hibázta el a lehetőségét, a Szeged taktikusan kivárta, hogy kiegészüljön, majd ezzel a lendülettel Stepancic elég rossz lövést eresztett el.
5. perc: Ezúttal is betalált a Szeged, Stepancic átlövése talált utat a kapuba. 1–4
5. perc: Maquedát
lábhasználatért kiküldték két percre, majd Alilovic védte Gudjohnson ziccerét.
4. perc: Henneberg megszerezte a hazaiak első gólját, aztán a szegedi támadást belemenéssel akasztottak meg a bírók. 1–3
3. perc: Alilovic
szép védése után Maqueda talált rést a védőfalon, és a jobb alsóba lőtt. 0–3
2. perc:
A bal szélre játszották ki a figurát a norvégok, de Blonz rontott, az ellentámadásból Zsitnyikov tört be, és a hálóba pattintott. 0–2
1. perc: Mindjárt szegedi góllal! Maqueda talált be Zsitnyikov átadásából. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Szeged tiszta kékben, az Elverum tiszta fehérben játszik.