Férfi kézi BL: a Veszprémet kiejtő Skjern hattal kapott ki

2018.04.22. 20:57
Rogério Moraes Ferreira (jobbra) öt gólnak örülhetett a Kiel ellen (Fotó: AFP)
A címvédő Vardar Szkopje idegenben 29–28-ra legyőzte a Kielt a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. A Veszprémet búcsúztató Skjern hatgólos vereséget (33–27) szenvedett a Nantes-tól.

Az első félidőben a Kiel egyszer sem vezetett, ellenben a Vardar háromszor is elhúzott hárommal. A szünetre kétgólos macedón előnnyel vonultak a felek (12–14).

A második játékrész elején még kétszer visszaállt a háromtalálatos különbség a szkopjei csapat javára, a 43. percben azonban a Kiel sokadszorra is egyenlített, sőt Marko Vujin góljaira építve 4–0-s szériát futott, és hárommal meglépett (23–20).

A Vardar a hajrában többször is feljött egy különbségre, de az 58. percben 28–26-ra még a Kiel vezetett. Aztán fordult a kocka, az utolsó két és fél percben már csupán a vendégek találtak be, akik 29–28-ra megnyerték a mérkőzést.

A macedón csapatban Ivan Cupic, Rogério Moraes Ferreira és Sztojancse Sztoilov is öt gólt szerzett, míg a hazaiaknál Nikola Bilyk, Niclas Ekberg és Vujin egyaránt négyig jutott.

A Telekom Veszprémet kiejtő Skjern örülhet, hogy „csak” hatgólos vereséget szenvedett Nantes-ban. A francia csapat az első félidőben 5–5 után egy 5–0-s rohammal 10–5-re ellépett, s bár a 27. percben már héttel vezetett (17–10), a szünetre hatgólos előnnyel vonulhatott (18–12). A 47. percre tíz gólra duzzadt a két gárda közti különbség (28–18), ám a Skjern a hajrában ezt hatra faragta (33–27).

A meccs legeredményesebb játékosa a Nantes-ot erősítő David Balaguer lett nyolc góllal.

Ennek a két párharcnak a visszavágóját egy hét múlva, április 29-én rendezik.