Férfi kézi BL: a 33 kapott gól is belefért a Barcának, ikszelt a Kielce

B. L.B. L.
2020.10.29. 22:17
Aron Pálmarsson ötször vette be az Aalborg kapuját (Fotó: AFP, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 6. fordulójában a Barcelona hazai pályán 42–33-ra legyőzte az Aalborgot.

A katalánok már a mérkőzés elején igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést, de az Aalborg eleinte még egyenlíteni tudott, sőt, a játékrész hajrájában mínusz hat (17–11) után is vissza tudott kapaszkodni (20–18).

A szünet után azonban ismét belehúzott a házigazda és gyorsan ismét hat volt közte (25–19), innentől kezdve pedig már nem volt visszaút és már 13-mal is vezetett a Barcelona (41–28).

Az ötödik meccsüket is megnyerő katalánoknál Blaz Janc és Dika Mem hatszor volt eredményes, Aron Pálmarsson, Luka Cindric és Casper Mortensen pedig öt gólt szerzett.

A másik csoportban a Kielce a meccs elején többször is vezetett négy góllal (2–6, 4–8, 5–9), de a szünetre így is a Porto mehetett előnnyel (19–17), a második félidő nagy részében pedig 2-3 gólos fórban van (28–25-ig), A lengyel gárda egy négygólos szériával fordított, ezt követően pedig fej fej mellett haladtak a felek egészen a lefújásig, így mindkét klub egy ponttal gazdagodott (32–32).