A németek után a lengyelektől is kikapott a női kéziválogatott

2023.03.04. 17:55
A lengyelektől is kikapott a válogatott (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Az áprilisi világbajnoki selejtezőre készülő magyar női kézilabda-válogatott a második mérkőzését is elveszítette a németországi felkészülési tornán: a házigazda után a lengyelektől is vereséget szenvedtünk, így az utolsó helyen zártunk.

NŐI
KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG 29–31 (17–17)
Heidelberg, 250
néző. V: M. Sa, V. Sa (portugálok)
MAGYARORSZÁG: Janurik – Győri-Lukács 2, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 7, Füzi-Tóvizi, Bordás 1, VÁMOS P. 3, Schatzl Nadine 2. Csere: Szikora (kapus), Klujber 3 (1), Kuczora 1, Debreczeni-Klivinyi 2, Papp N. 2, PÁSZTOR N. 4, Töpfner, Márton 2, Kácsor. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
LENGYELORSZÁG: Zima – Balsam 3 (2), Kobylinska 3 (2), Tomczyk 2, OLEK 6, ROSIAK 3, NOCUN 4. Csere: PLACZEK (kapus), Michalak 1, Zimny 2 (1), Galinska, Noga 2, Górna 2, NOSEK 3. Szövetségi kapitány: Arne Senstad
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 10. p.: 5–5. 15. p.: 9–7. 20. p.: 10–10. 26. p.: 15–13. 36. p.: 20–21. 41. p.: 21–23. 46. p.: 23–25. 49. p.: 24–28. 54. p.: 26–29
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 7/5
Golovin Vlagyimir:
– Pénteken a németek ellen legalább a védekezésünk rendben volt egy félidő erejéig, ezúttal azonban semmi nem működött. Olyan irányítóra lépkedtünk ki a falból, aki nem akart semmit csinálni, ezekből kaptunk vagy nyolc betörésgólt, emellett eladtunk húsz labdát, a lengyelek konkrétan a mi hibáinkból éltek. Fejetlenül játszottunk, fegyelmezetlenek voltunk mindkét meccsen. Elszomorító mindkét vereség.

A házigazdák elleni pénteki vereséget (26–20) követően, a magyar válogatott szombaton a lengyelek ellen lépett pályára a németországi felkészülési tornán, amivel a mieink egyhetes összetartása is lezárult.

Akárcsak az első mérkőzésen, ezúttal is Szöllősi-Zácsik Szandra nyitotta a magyar találatok sorát, sokáig azonban nem örülhettünk, ugyanis a lengyelek gyorsan fordítottak, innentől pedig felváltva estek a gólok. Ezúttal is hasonló problémákkal küszködött a magyar csapat, mint a németek ellen: középen túl könnyen engedte a betöréseket és egy az egy ellen is akadtak gondok. Támadásban kicsit összeszedettebbek voltunk az első mérkőzéshez képest – a szélekről, beállóba bejátszott labdákból és átlövésből is többször eredményesek tudtunk lenni, tartósan magabiztos előnyt azonban nem sikerült kialakítani.

A szünet után Klujber Katrin hetest rontott, a másik oldalon viszont Balsam nem hibázott büntetőből, innentől pedig futhattunk az eredmény után. Szöllősi-Zácsik rutinja sokat segített ebben a szakaszban: az átlövő védekezésben és támadásban is jól mozgott a pályán. Kár, hogy a többiek nem igazán tudtak felzárkózni hozzá, így amikor a lengyelek először mentek kettővel, Golovin Vlagyimir sem bírta tovább, és időt kért. A nyitott védekezésre váltó ellenfelet ez sem zavarta meg, a különbség így tovább nőtt.

A hajrá kezdetén aztán Janurik Kinga a kapufának esett egy védésnél, így az addig csak heteshez beálló Szikora Melindának kellett az utolsó tíz percben megtámogatni a társakat. Sajnos ekkorra már támadásban is szétestünk, pontatlanul játszottunk, és eladogattuk a labdákat, így esélyünk sem volt a pontmentésre, s ezzel az is biztossá vált, hogy a vasárnapi lengyel–német összecsapás eredményétől függetlenül utolsó helyen végzünk a tornán. 29–31

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc Kuczora átlövésből a jobb felsőbe lő, szépségtapasz, 29–31!

59. perc Klujber után... Nosek is a kapusba lő ziccerből!

59. perc Nosek gólja a lehető legrosszabbkor jött nekünk: 28–31!

57. perc Rosiak eladja, Zácsik a szaggatottról felugorva a jobb alsóba lő. Rosiak ismét ront, Szöllösi ziccerben céloz rosszul, Nosek eladja... Lukács meg fontos gólt szerez a jobb szélről.

56. perc Lengyel időkérés. Igen messze a magyar siker...

55. perc Bemutató rossz passzokból, Tomczyk a bal szélről eredményes. Kuczora lövését eléri a kapus, Schatzl eladja. 26–30

54. perc Kuczora passza rossz, szerencsére Rosiaké is a másik hatos előtt.

53. perc Kuczora és Placzek is technikai hibát vét, magyar időkérés.

Nagy fájdalmai vannak, csere lesz. Szikora a kapuban.

51. perc Kuczora eladja, de Janurik kétszer is hatalmasat véd, önmagát sem kímélve szedte ki a bal felsőből Górna bevetődéses lövését!

50. perc Olek lövése rossz, Zácsik átlövése sokkal jobb! 26–28!

49. perc Balsamnak két perc ütésért. Zácsik passzát a hatosról bevetődve a bal alsóba tolja Pásztor.

48. perc Zácsik bakija után a hatosig fut Rosiak, és pimasz ejtéssel szerez gólt. A jobb szélről Balsam a hosszú felsőbe lő, 25–28!

47. perc A szaggatottról irgalmatlan nagy gólt lő a bal felsőbe Kobylinska.

46. perc Janurik védi Nocun közeli lövését, Oleknek két perc. A második. Schatzl a bal szélről jobbal a kapus lába között eredményes. A második gólja ma.

45. perc Lengyel időkérés.

44. perc Janurik védi Rosiak ziccerét, Márton és Olek is a hatos elől eredményes. 23–25

43. perc Két perc Pappnak, Balsam a kapufára lövi a soros hetesét. Kellett, Vámos beállóból szerzett gólja is.

43. perc Papp ziccerből a jobb alsó mellé lő. 21–24

42. perc Érthetetlen hiba elöl, ismét könnyedén szerezhet gólt a hatosig futó Nocun.

41. perc Magyar időkérés.

41. perc Ballal a léc alá vág egy hetest Balsam. 21–23

40. perc A bal szélről meg nem ront Nocun. Papp a bal alsó mellé lő a szaggatottról.

38. perc Zácsik lövése rossz, Papp eladja.

37. perc Könnyedén eladott labda itt és ott, Zácsik átlövését bevédi a kapus. Egyenlő. Zima 6-ot védett, cseréje 1-nél jár.

36. perc Zácsik remek cselek után lő a bal alsóba, de Rosiak sima betörés végén azonnal válaszol. 20–21

35. perc Rosiak átlövése Januriké, Zácsik passza rossz, köszöni szépen a hatosig hasító Nocun.

34. perc A bal szélről jobbal a kapu közepébe lő Márton. 19–19

33. perc Klujber átlövése is hibátlan. Rossz magyar támadás után a lengyel kontra és Górna lövése is.

32. perc Lengyel hetes, Szikora beáll, de tökéletes Balsam balkezes lövése. 17–18

31. perc Magyar hetessel, de Placzek védi Klujber lövését a bal felső előtt!

3

1. PERC FOLYTATJUK!

A két válogatott legutóbb 2017-ben találkozott egymással a világbajnokság csoportkörében, a helyszín akkor Bietigheim volt, a magyar együttes három góllal bizonyult jobbnak akkor ellenfelénél. Az azt megelőző években több esetben is szorosan alakultak a két csapat összecsapásai, a legutóbbi nagyarányú különbséget egy 2006-os győri felkészülési mérkőzés hozta, ott tíz góllal bizonyult jobbnak a magyar nemzeti együttes lengyel ellenfelénél.

A lengyel válogatottban két Bajnokok Ligájában is edződő játékost találunk, Aleksandra Rosiak a Krim Ljublajanát, Monika Kobylinska a Brest Bretagne csapatát erősíti, valamint az Európa Ligából ismerős Besancon együttesében is találunk lengyel játékost Natalia Nosek személyében. A lengyel válogatott legtöbb játékosát a Lubin adja. A jelenleg a lengyel bajnokságot vezető MKS Zagłębie Lubin négy, míg a pontegyenlőséggel második helyen álló MKS FunFloor Lublin két játékost delegál a nemzeti együttesbe, ahogy a német TuS Metzingen is – írja az mksz.hu.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Pásztor felugrásos lövésével vezetünk... de az utolsó másodpercben betalál nekünk Nosek, betörésből. 17–17!

29. perc Egy pocsék magyar lövés után a hatosig futhat Górna, és nem is ront. A reklamáló vendégmester kap egy sárga lapot.

29. perc Két perc Oleknek.

28. perc Két-két rossz támadás után Klivinyi lövését védi Zima, de a mienk a labda. Aztán parádés átlövésgól nyolc méterről Papptól. Olek azonnal válaszol, 16–15.

26. perc Michalak megszerzi első gólját a meccsen.

25. perc Zimny és Papp a szaggatottról felugorva, illetve megindulva eredményes. 15–13

25. perc EZ IGEN! Szépségdíjas akció végén eredményes Pásztor, most beállóból. A jobb felsőbe lő.

23. percNoseknek két perc, valósággal felöklelt egy magyar játékost. Pásztor betörés után a bal alsóba talál. 13–12

22. perc Papp és Kuczora is eladja a labdát támadás közben, Górna bátor betörése gólt érdemelt.

20. perc Klivinyi és Noga villámgyors gólváltása.

19. perc Schatzl lövése a kapusé, hetes a lengyeleknek aztán, Kobylinska a jobb alsóba lő. 10–10

18. perc Türelmes lengyel támadás, Noga-gól a rózsája.

17. perc Klujber közbelövése rossz, büntet bevetődéses góllal Olek. Zácsik sem nem ad kegyelmet: 10–8!

17. perc Janurik védi Kobylinska átlövését, a 4. védése ma. Kolleginája, Zima háromnál tart.

16. perc Lengyel időkérés.

15. perc Újabb lengyel hetes, Zimny jobbal azonnal a jobb alsóba lő. Bordás azonnal válaszol.

14. perc Kobylinska eladott labdája után remek betörés a bal oldalon Schatzltól. 8–6

13. perc Egyedül marad a hatoson Vámos, ismét vezetünk.

13. perc Magyar időkérés.

12. perc Lengyel hetes, nem ront Kobylinska.

10. perc Janurik védi Kobylinska és Nocun ziccerét is... majd ismét Nocunét. Csakhogy közben három magyar támadás is rossz. A negyedikből már betalál a bevetődő Zácsik. 6–5!

9. perc Jó a védekezés, de Tóvizi is a jobb oldali kapufa tövére lő a kontra végén.

8. perc Pazar átlövés Klujbertől, de a labda a kapufán csattan, Lukács a jobb szélről ballal a jobb alsóba lő.

8. perc Olek Bordással a hátán is befordul, és még két perc is. 4–5

7. perc Rosiak középről, Lukács a jobb szélről lő a kapusba.

6. perc Bordás lövése a kapusé, Tomczyk betőrése hibátlan, Klujber pedig a bal felsőbe var egy hetest.

5. perc Balsam kihagy egy hetest.

5. perc Vámos és Klujber is beharcolja magát a hatos elé, és pontosan céloz aztán, közben Olek eredményes. 3–3

3. perc Olek egyenlít egy bátor betörés után, Rosiak meg a szaggatottról talál a bal felsőbe. 1–2!

2. perc Zácsik eredményes átlövésből 2-2 rossz támadás közben. 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A mieink tiszta vörösben, a lengyelek piros-fehér mezben és piros nadrágban.

Nagyon sok magyar a csarnokban.

– Majdnem ugyanolyan volt ez a találkozó, mint a tatabányai. Az első félidőben a védekezésünk és a kapusteljesítményünk még úgy ahogy rendben volt, de a négy-kettes vezetésünk után eladott öt labdánkból gyorsan megkontráztak minket a németek, minden hibánkat megbüntették. Azért lett csak hat közte, mert Szikora Melinda nagyszerűen védett, a támadójátékunk azonban sehogy sem állt össze – lassú és körülményes volt, így főleg talált góljaink voltak.

Végül hatgólos vereséget szenvedtünk.

A magyar női kézilabda-válogatott három hónap után – az Európa-bajnokság óta először – lépett pályára pénteken Ludwigsburgban, ahol tovább szűkülő kerettel állt ki a házigazdák ellen. Az előzetes megegyezés alapján a 19 fős keretből Cirjenics-Kovacsics Anikó semmiképp nem tartott volna a csapattal a mérkőzésekre – múlt héten ráadásul meg is húzódott –, a jobbátlövő Albek Anna a telki összetartáson sérült meg, ezért nem utazott el Németországba, míg Bíró Blanka családi okok miatt hazarepült Ludwigsburgból.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MAGYARORSZÁG–LENGYELORSZÁG MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!