A Barcelona túlélte a veszprémi poklot

2010.05.01. 16:13
Az MKB Veszprém hazai pályán is kikapott a Barcelonától – 34–33-ra – a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, így nem jutott be a négyes döntőbe. Mocsai Lajos csapata a 23. percben már továbbjutásra állt, de a második félidőben a Barcelona egyértelműen jobb volt, így megérdemelten jutott tovább.

A KÖZVETÍTÉS MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Ezúttal Marko Vujin és a barcelonai meccset sérülés miatt kihagyó Iváncsik Tamás is a kezdőben kapott helyet, és a találkozó elején ők ketten tartották a lelket a Veszprémben, amelyben Renato Sulic az ötödik percbe lépve már a második kétperces kiállítását kapta meg.

Fotók: Mirkó István

Az indítás után betaláló Iváncsik Gergő révén a hazaiak hatodszor is egyenlítettek, a 12. percben pedig az idősebb Iváncsik fivér újabb góljával először vezetett a Veszprém. 7–6

A jobbátlövők között az első negyedórában ég és föld volt a különbség, Vujin nem tudott hibázni, Nagy László lövéseit azonban Dejan Perics mintha kottából olvasta volna.

Xavier Pascual pályára küldte Iker Romerót is, a katalánok pedig megnyitották a védekezésüket. Ez láthatóan megzavarta kicsit a mieinket, így a legjobbkor jött az orosz Konsztantyin Igropulo kiállítása – Carlos Pérezt rántotta le. Az emberelőnyt remekül használtuk ki, ennek is köszönhetően a 23. percben már 15–9-re vezetett az MKB, azaz továbbjutásra állt.

Vujin egy-egy elrontott ziccer és átlövés után újabb bombagóllal jelentkezett, ám a másik oldalon a szélsők – Víctor Tomás és Juanín García – ezen a meccsen sem sűrűn hibáztak, Nagy László első góljával pedig háromra jött fel a Barcelona. 18–15

Iváncsik Gergő egy csodás találattal megmutatta, hogy nem csak indításból és hetesből tud eredményes lenni, hanem a szélről is, így a félidőben 19–15-re vezetett a Veszprém.

Nagyszerűen kezdődött a második játékrész: előbb Pérez, majd a szünet után szokás szerint Iváncsik Tamást váltó Gulyás Péter vette be Daniel Saric kapuját.

5/5 (100%) Gól/hétméteres 4/6 (66.6%)
33/63 (52.3%) Gól/össz.támadás 34/62 (54.8%)

Az így újra kiesésre álló katalánok közül Siarhei Rutenka és Nagy László válaszolt gyorsan, nem sikerült tehát elhúznunk tőlük.

Olyannyira nem, hogy a 40. percben már csak 23–21-re vezetett az MKB, Mocsai Lajos Fazekas Nándor kapuba küldésével válaszolt a kialakult helyzetre.

A veszprémi közönség Nándija hamar felvette a mérkőzés ritmusát, ám hiába mutatott be több szép védést, a vendégek nem akartak leszakadni. García és Tomás továbbra is szinte hibátlanul játszott a két szélen.

Sulic megkapta harmadik kétperces kiállítását is, így számára véget ért a mérkőzés, a Barca ráadásul belőtte a 28. gólját (30–28), azaz a Veszprémnek már a hatgólos siker is kevés lett volna.

Sajnos a végére nemcsak a továbbjutás, hanem a győzelem is elúszott, a Barcelona 34–33-ra idegenben is nyert, így kettős győzelemmel jutott a kölni négyes döntőbe.

AKÁRCSAK TAVALY

A Veszprém tavaly is spanyol csapat, a Ciudad Real ellen próbálta meg kivívni a négy közé jutást, ám akkor sem járt sikerrel. Egy évvel ezelőtt a mostani mérkőzéshez hasonlóan sokáig jó helyzetben volt Mocsai Lajos együttese, amely továbbjutásra is állt hazai pályán, a találkozó utolsó húsz perce azonban akkor is a spanyoloknak sikerült jobban, igaz, tavaly legalább a győzelem összejött a veszprémieknek.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MKB VESZPRÉM KC–FC BARCELONA (spanyol) 33–34 (19–15)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Geipel, Heblig (németek)
VESZPRÉM: Perics – Iváncsik T. 2, Sulic 1, LAPCSEVICS, Lusnyikov, Terzic 1, IVÁNCSIK G. 10 (5). Csere: FAZEKAS (kapus), Eklemovics 2, Vujin 6, VILOVSZKI 4, PÉREZ 5, Gulyás 2
BARCELONA: Saric – TOMÁS 11, NAGY L. 4, Sarmiento 1, Nöddesbo 2, Hansen 2, GARCÍA 8 (4). Csere: Barrufet (kapus), JERNEMYR, BOLDSEN, Rutenka 4, Garabaya 1, Igropulo, Romero 1
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–2. 13. p.: 9–6. 18. p.: 11–8. 23. p.: 15–9. 27. p.: 18–14. 32. p.: 21–15. 37. p.: 22–18. 40. p.: 23–21. 47. p.: 29–25. 55. p.: 32–32
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/4
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 67–60-as összesítéssel