Kézilabda: Pénzes Laura is távozik a Zwickautól

2026.03.16. 18:15
null
A kapus Győri Barbara után az irányítóként és átlövőként is bevethető Pénzes Laura is távozik a német élvonalban szereplő BSV Sachsen Zwickau női kézilabdacsapatától az idény végén.

A klub honlapjának hétfői híradása felidézte, hogy Pénzes korábban a Debrecen, a Békéscsaba, a Kecskemét és a Vasas SC játékosa volt. Az előző szezont az SV Union Halle-Neustadtnál töltötte, amellyel megnyerte a német másodosztályt, ő maga pedig 111 góllal és 47 gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A mostani idényben már a zwickauiaknál szerepel, eddig 16 mérkőzésen 59 gólt szerzett, és 23 gólpasszt adott az első osztályban.

A Neckarsulmba igazoló Győrin kívül a Zwickau játékosa a 33-szoros válogatott beálló Szabó Laura, másodedzője pedig a junior-világbajnok Lakatos Rita. Csapatuk jelenleg sereghajtó a tabellán.

 

Legfrissebb hírek

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Nagyon jó hírt posztolt a súlyos betegséggel küzdő Zsiga Gyula

Kézilabda
2026.06.04. 21:23

Városi kitüntetést kapott a Veszprémből távozó Gasper Marguc

Kézilabda
2026.06.04. 10:42

Fazekas Máté: Nem szabad csalódottnak lennünk, meg kell nyerni a szegedi meccset!

Kézilabda
2026.06.01. 10:19
Ezek is érdekelhetik