Férfi kézilabda-vb: Dánia adta a torna legjobbját és gólkirályát

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
2025.02.02. 20:07
Mathias Gidsel (középen) lett a vb legjobbja és gólkirálya (Fotó: Getty Images)
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) megnevezte a vasárnap este véget ért horvát-dán-norvég közös rendezésű világbajnokság álomcsapatát.

Dánia sorozatban negyedszer nyerte meg a férfi kézilabda-világbajnokságot, mivel a döntőben 32–26-ra legyőzte Horvátországot.

A dán együttes így 37 mérkőzésesre növelte veretlenségi sorozatát a vb-k történetében, miután a 2025-ös tornán is valamennyi meccsét megnyerte. 

A vb-győztes válogatott adta a világbajnokság gólkirályát, Mathias Gidsel 74 találatot szerzett, ráadásul ő lett a torna MVP-je, vagyis legjobb játékosa is.

Rajta kívül két dán kapott helyet az álomcsapatban, a legjobb kapus Emil Nielsen, a legjobb balátlövő Simon Pytlick lett. A vesztes horvátokat a jobbszélső Mario Sostaric és a jobbátlövő Ivan Martinovic képviselte. A portugálok Martim Costával (irányító) és Victor Iturrizával (beálló) képviseltetik magukat az álomcsapatban, míg a franciák adják a legjobb balszélsőt Dylan Nahi személyében.

A legjobb 21 év alatti játékos a portugál Francisco Costa lett, aki 19 esztendősen 54 gólt és 22 asszisztot jegyzett.

A 2025-ÖS BV ALL STAR-CSAPATA
Kapus: Emil Nielsen (Dánia)
Jobbszélső: Mario Sostaric (Horvátország)
Jobbátlövő: Ivan Martinovic (Horvátország)
Irányító: Martim Costa (Portugália)
Beálló: Victor Iturriza (Portugália)
Balátlövő: Simon Pytlick (Dánia)
Balszélső: Dylan Nahi (Franciaország)
Legjobb játékos (MVP): Mathias Gidsel (Dánia)
Legjobb fiatal játékos: Francisco Costa (Portugália)
Gólkirály: Mathias Gidsel (Dánia) 74 gól

 

 

Legfrissebb hírek

A PSG legyőzte a Magdeburgot, a hatodik helyen zárt a Szeged – így néz ki a folytatás a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2026.03.11. 22:44

A Szeged idegenbeli döntetlennel zárta a férfi kézilabda BL csoportkörét

Kézilabda
2026.03.11. 20:33

Az 1986-ban vb-ezüstérmes magyar kézilabda-válogatottat köszöntötték

Kézilabda
2026.03.11. 16:15

Férfi kézilabda NB I: Veszprém 46, Marguc 1700!

Kézilabda
2026.03.08. 19:57

Vajon mi történt Mocsai kalapjával?

Népsport
2026.03.08. 08:47

Nem rózsás a csapataink helyzete a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2026.03.07. 12:16

NS-jótékonyság: válogatott kézilabdás mezre lehet licitálni

Kézilabda
2026.03.07. 10:02

Hivatalos: Lukács Péter a nyártól Szegeden folytatja

Kézilabda
2026.02.28. 10:21
Ezek is érdekelhetik