Kézilabda: Győrben folytathatja a dán válogatott irányító – sajtóhír

P.  GY. B. P. GY. B.
2025.01.19. 13:49
Helena Elver Győrben folytatja? (Fotó: Getty Images)
A Handballtransfer értesülései szerint a Győri Audi ETO KC együttesében folytathatja pályafutását Helena Elver.

Az Odense kézilabdacsapata nemrég bejelentette, hogy Helena Elver a nyáron elhagyja a csapatot, mivel aktiválta a szerződésében szereplő záradékot.

A dán Handballtransfer és a Tv2 is úgy értesült, hogy Elver megtalálta az új állomáshelyét, és 2025 nyarától Győrben kézilabdázik tovább. 

Emberként és játékosként is fejlődtem itt Odensében, ezért készen állok egy új kalandra a nyár után. Mindent megteszek, hogy jól zárjam az idényt, és segítsem a csapatot” – olvasható Elver nyilatkozata a klub sajtóközleményében.

A 26 éves irányító 2020 óta szerepel az Odensében, a dán válogatottal 2023-ban vb-bronzérmes, 2024-ben pedig olimpiai bronz- és Eb-ezüstérmes volt. 

Az ETO-ban jelenleg honfitársa, Kristina Jörgensen és a francia Estelle Nze Minko szerepel a poszton. 

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézilabda NB I: Lékai marad, Ancsin távozik – teljes az FTC kerete a következő idényre

Kézilabda
2 órája

Nem volt kérdés: először jutott Eb-döntőbe a magyar juniorválogatott

Kézilabda
18 órája

Megvan a női kézilabda Eurokupa négyes döntőjének menetrendje

Kézilabda
Tegnap, 11:08

Az ukránok élesen bírálják az IHF döntését, mely visszaengedné az orosz és fehérorosz csapatokat a nemzetközi porondra

Kézilabda
Tegnap, 9:38

Az orosz és fehérorosz kézilabdázók is visszatérhetnek a nemzetközi porondra

Kézilabda
2026.07.16. 13:08

Női kézilabda NB I: a kínai válogatott vendégeként készül az Alba Fehérvár

Kézilabda
2026.07.15. 13:42

Pálinger Katalin: Bízom benne, hogy a női válogatott úgy fejlődik tovább, ahogy az elmúlt években mutatta

Kézilabda
2026.07.10. 14:59

Férfi kézilabda: ilyen volt az idény tíz legemlékezetesebb meccse

Kézilabda
2026.07.10. 09:37