A Győri Audi ETO KC kapusa kimaradt a dánok Eb-keretéből

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2024.11.05. 16:21
Sandra Toft lemarad az Európa-bajnokságról (Fotó: Getty Images)
A Győri Audi ETO KC kapusát, Sandra Toftot nem hívta be a dán női kézilabda-válogatott Európa-bajnoki keretébe Jesper Jensen szövetségi kapitány.

Sandra Toft 2013 óta minden nagy tornán részt vett a dán válogatottal, a november 28-án kezdődő osztrák–magyar–svájci közös rendezésű Európa-bajnokságon viszont nem képviselheti a hazáját. Az egyébként 16 fős Eb-keretbe ezúttal két otthon védő kapus, Anna Kristensen és Althea Reinhardt került be.

„Most a másik két játékosra esett a választásunkidézi a sport.tv2.dk Jesper Jensen szövetségi kapitány szavait. – Három olyan kapusunk van, akik top 10-esek a világon. A legutóbbi alkalmakkor Althea és Sandra került be, ezúttal Althea és Anna. A döntést a pillanatnyi helyzetüknek és állapotuknak megfelelően hoztuk meg. Nagyon erős keretünk van, ha megengedhetjük magunknak, hogy otthon maradjon egy Bajnokok Ligája-győztes és olimpiai bronzérmes, jó formában lévő játékos.”

A 47 éves szakember elárulta, nem szívesen közölte a 35 esztendős kapussal a döntést: „Nagyon nehéz volt meghozni, sokat gondolkodtunk rajta. Sandrával nem volt túl kellemes beszélgetésünk. Rendkívül fontos számára a válogatott, rengeteg is tett pályafutása során a nemzeti csapatárt, és fontos elmondani, hogy ezzel nem zárult be előtte a válogatott ajtaja.”

Dánia a D-csoportban szerepel majd a kontinenstornán. November 29-én Horvátország ellen kezdi meg a csoportküzdelmeket, két napra rá a társházigazda Svájccal csap össze, majd még két nappal később Feröerrel játszik.

A DÁN VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK: Anna Kristensen (Team Esbjerg), Althea Reinhardt (Odense Handbold)
SZÉLSŐK: Trine Östergaard CSM Bucuresti – Románia), Andrea Aagot Hansen (Odense Handbold), Emma Friis (CSM Bucuresti – Románia)
BEÁLLÓK: Sarah Iversen (Ikast Handbold), Rikke Iversen (Team Esbjerg), Kaja Kamp (Team Esbjerg)
ÁTLÖVŐK/IRÁNYÍTÓK: Stine Eiberg Jörgensen (Nyköbing Falster Handbold), Kristina Jörgensen (Győri Audi ETO KC – Magyarország), Anne Mette Hansen (Metz – Franciaország), Line Haugsted (Team Esbjerg), Michala Möller (Team Esbjerg), Mie Höjlund (Odense Handbold), Helena Elver (Odense Handbold), Helene Kindberg (Köbenhavn Handbold)

 

 

Legfrissebb hírek

Vámos Petra lett a francia bajnokság legjobb irányítója

Kézilabda
18 órája

Az NB I-ből igazolt a Liverpool, a Fradi folytatta, az Újpest megkezdte az átigazolásokat – körkép

Labdarúgó NB I
2025.06.13. 09:27

„Olyan koktél született, ami ritka az élsport világában” – Endrődi Péter a győri kézilabdás sikerekről

Kézilabda
2025.06.13. 09:11

Józsa Krisztián: A fiatalokat mentálisan kellett megerősíteni az élvonalhoz

Kézilabda
2025.06.13. 08:28

Női kézilabda: az olimpiai, világ- és Európa-bajnok beálló hiányzik a Fradi következő keretéből

Kézilabda
2025.06.11. 17:16

Öt poszton négy győri, köztük egy magyar az EHF női álomcsapatában

Kézilabda
2025.06.11. 12:00

Női kézi NB I: ez volt az idény számokban

Kézilabda
2025.06.11. 08:27

Gyermeket vár a győri kézilabdacsapat dán klasszisa

Kézilabda
2025.06.10. 17:15
Ezek is érdekelhetik