Női kézi El: szoros meccsen harcolta ki a továbbjutást a Mosonmagyaróvár

Sári RolandSári Roland
2024.02.18. 19:37
Győzelemmel jutott tovább a Mosonmagyaróvár (Fotó: Facebook/Mosonmagyaróvári Kézilabda Club)
A Mosonmagyaróvár 22–20-ra legyőzte a Targu Jiut a női kézilabda Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában, ezzel továbbjutott a sorozat negyeddöntőjébe.

A Mosonmagyaróvár sorsa a forduló előtt még nem a saját kezében volt, hiszen a Málaga győzelme esetén biztosan kiesett volna a sorozatból. Azonban a spanyolokat simán verte a Sola szombat este, így hatalmas lehetőséghez juttatta a magyar gárdát, amelynek a csoportutolsó román gárda ellen kellett egyetlen pontot szereznie a továbbjutásért.

A meccset ugyan jobban kezdték a mosonmagyaróváriak, de a Targu Jiu hamar felzárkózott és egészen a szünetig tartotta is magát, így egy meglepő 10–10-es állással fordulhattak a csapatok.

A folytatás során azonban összekapták magukat a vendégek és hamar elkezdték növelni az előnyüket. A második félidő közepén volt, hogy hattal is ment a magyar gárda, ám az utolsó percekben ismét voltak szorosabb pillanatok, hisz Tóth Gabriellát piros lappal kiállították, így az emberelőnyüket kihasználva a románok 5–0-s sorozatot futottak, mialatt egygólosra csökkentették a hátrányukat. A hajrában viszont visszatértek a mosoniak a meccsbe és végül sikerült is győzelmet aratniuk, ami a továbbjutást jelentette számukra – történetük során először.

A finel fourba jutásért a magyar csapatnak ismét egy román ellenfélen, a Gloria Bistritán kell átküzdenie magát a negyeddöntőben.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. (UTOLSÓ) FORDULÓ
D-CSOPORT
CSM TARGU JIU (román)MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR 2022 (10–10)
Zsilvásárhely, Városi Sportcsarnok, 450 néző. V: Mandak, Rudinsky (szlovákok)
TARGU JIU: DZSUKEVA – Ilie, Moldovan 4, CIOLAN 5 (2), Fratilescu 5 (1), Andriichuk 1, Chircuta. Csere: Cotet 1, Lopataru 3, Klimek 1, Mihart. Edző: Liviu Andries
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 1, Lancz 1, PÁSZTOR 4, IVANCOK 3, Tóth G. 3, Stranigg 2. Csere: Hadfi (kapus), Albek 1, Tóth E. 4 (2), Tóth N., Sztankovics, FARAGÓ 1, Schatzl Natalie 1, Varga E. 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–0. 13. p.: 3–4. 21. p.: 5–7. 24. p.: 8–7. 30. p.: 10–10. 37. p.: 12–16. 42. p.: 13–19. 44. p.: 15–21. 54. p.: 20–21.
Kiállítások: 10 perc, ill., 20 perc
Hétméteresek: 5/3, ill., 2/2.
Gyurka János: – Örülnünk kell ennek a továbbjutásnak, ami nagyon fontos volt nekünk. A nagy akarás egy picit görcsösségbe csapott át. Remélem, hogy ennek a sikernek a következtében átszakad egy gát a csapatnál. Rövid ideig tudtunk felszabadultan kézilabdázni, mert nagy volt a tét, de ebből is tanulnunk kell.

A csoport végeredménye: 1. Sola (norvég) 10 pont, 2. Motherson Mosonmagyaróvár 8, 3. Málaga (spanyol) 6, 4. Targa Jiu (román) 0