Női kézi El: bravúros mosonmagyaróvári győzelem a Málaga ellen

T. Z.T. Z.
2024.02.03. 17:45
A Mosonmagyaróvár fontos győzelmet aratott a Málaga ellen .(Archív fotó: mkcse.hu)
A női kézilabda Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában a Mosonmagyaróvár visszavágott a Málagának, és 25–23-ra legyőzte a spanyol együttest.

Egy hét szünet után folytatódott az Európa-liga csoportköre, a Mosonmagyaróvár a visszavágás reményében (két héttel ezelőtt a spanyolok három góllal győzték le az óváriakat) lépett pályára a Málaga ellen. A hazai együttes repülőrajtot vett, s 4–0 rohanással indított. A spanyolok hét perc után szerezték az első góljukat a találkozón, ám aztán folyamatosan belelendültek – olyannyira, hogy egymás után dobtak három gólt, így hamar egyenlítettek. A folytatásban fej fej mellett haladtak a csapatok, az óváriaknál Tóth Eszter remekelt, a vendégeknél Arderíus Martin góljai okoztak fejtörést Szemerey Zsófinak.

Másfél perccel az első félidő vége előtt Albek Anna kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a spanyolok, mégis a Mosonmagyaróvár szerzett gólt – így a szünetben 14–11 volt az állás a magyar csapat javára.

A szünet után a Málaga folyamatosan dolgozta le a hátrányát, sőt, a vezetést is átvette. A végjátékhoz közeledve már kettővel is mentek a spanyolok, a Mosonmagyaróvárnak kapaszkodnia kellett. Szemerey több bravúrt is bemutatott, ez nagyon kellett ahhoz, hogy ne lépjen el még jobban a Málaga.

Az utolsó öt percet döntetlen állásról kezdték a csapatok, erre is, arra is eldőlhetett volna a meccs. A sorsdöntő pillanatokban az óvári együttes gazdálkodott jobban lehetőségeivel, Szemerey nagyon elkapta a fonalat a kapuban, Tóth Gabriella bravúros találata pedig megpecsételte a spanyolok sorsát – 25–23-ra győzött a Mosonmagyaróvár, amely visszavágott a Málagának.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ, D-CSOPORT
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC–COSTA DEL SOL MÁLAGA (spanyol) 25–23 (14–11)
Mosonmagyaróvár, 1000 néző. V: Maia, Nunes (portugálok)
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – Udvardi 1, Albek 3, PÁSZTOR N. 4, TÓTH G. 6, TÓTH ESZTER 7 (1), Stranigg 1. Csere: I. Ivancok 2, Tóth Nikolett, Schatzl N., Lancz 1. Vezetőedző: Gyurka János
MÁLAGA: CASTELLANOS – E. Jiménez 2, Medeiros 1, Eizagirre 1, ROMERO 2, Doiro 2, S. Jiménez 2. Csere: Robles (kapus), Bitolo 2, ARDERÍUS 6, Cuadrado 1, Campigli 1, Baldomero 2, Lima 1. Vezetőedző: Jesús Gallardo
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–0. 10. p.: 4–4. 13. p.: 6–4. 20. p.: 9–6. 26. p.: 11–10. 30. p.: 14–11. 35. p.: 17–13. 40. p.: 19–15. 50. p.: 19–21. 54. p.: 21–21. 56. p.: 23–22. 60. p.: 25–23
Kiállítások: 14 perc, ill., 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill., 6/4
MESTERMÉRELG
Gyurka János: – Magas szintű játékot hozott a mérkőzés. Az első félidőben a védekezésünkkel akartunk irányítani, támadásban pedig a pontos befejezéseket tűztük ki célul. Hullámzó volt a játékunk, tizenkilenc–tizenöt után sajnos nem volt kellő higgadtság a játékunkban, de óriási küzdelemben végül nyerni tudtunk. Szeretnénk profitálni ebből a meccsből.
Jesús Gallardo: – Különböző stílusú kézilabdaiskolák találkoztak egymással. Hatvan percig küzdöttünk, és úgy vélem, hogy csak nagyon kevés döntött a Mosonmagyaróvár javára.