A Tatabánya 14 góllal legyőzte a PLER-t a férfi kézi NB I-ben

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2024.02.04. 20:09
A Tatabánya simán nyert a PLER ellen (Fotó: Tatabánya)
A Mol Tatabánya KC simán, 40–26-ra legyőzte a PLER-Budapestet vasárnap, a férfi kézi NB I 14. fordulójában.

A tabella harmadik helyén álló tatabányaiak már a mérkőzés legelején irányították a találkozót, és az első félidő végére magabiztos, hatgólos előnyt alakítottak ki maguknak. A második játékrészben még nagyobb különbséget harcoltak ki, aminek az lett az eredménye, hogy 40–26-ra legyőzték a bajnokságban 13. PLER-Budapestet. A Tatabányából Ancsin Gábor dobta a legtöbb gólt, összesen hatot, Bartucz László is jól teljesített, 50 százalékos hatékonysággal védett.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ
MOL TATABÁNYA KC–PLER-BUDAPEST 40–26 (18–12)
Tatabánya, 2165   néző.   V.:   Bíró, Kiss O.
TATABÁNYA:     Székely – Rodríguez P. 3 (1) , ANCSIN 6 , JUHÁSZ Á. 4   , Topic 2 , GYŐRI M. 5 , UGALDE 4 . Csere:  BARTUCZ (kapus), Vajda H. 2 , Maras 4 , Dissinger 3 , Enomoto, Krakovszki B. 4 (1) , Eklemovic M.  1 (1) , Jadegari 1  , Vilovszki 1. Edző:  Dragan Djukics
PLER:  Kránitz – Zobec 3 (1) , Bak 2  , ANDJELICS 5  , Simotics 3 , Groff 2, Javor 2 . Csere:  Takács Á. (kapus), Szkokán 2, Chaouachi 2 , Szunajko F. 2  , Fodor M. 1     , Várszegi   2 (1)  , Farkas T., Vízler. Edző:  Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 8. perc:   6–3. 13. p.:   11–5. 19. p.:   13–7.   26. p.:   17–10. 35. p.:   23–13. 42. p.:  29–16. 51. p.:   34–20.  56. p.:   39–23.
Kiállítások:  6, ill. 4 perc
Hétméteresek:  3/3, ill. 4/2
Dragan Djukics:  – Kevés technikai hibával játszott az ellenfél, végig tartotta a tempót, ám ziccert és heteseket hibázott. Hat napunk volt összeszedni a csapatot, emiatt kicsit aggódtam, de elégedett vagyok.
Horváth Attila:   – Nem minden ellenfél képes ilyen szinten játszani, mint a Tatabánya. Voltak jó periódusaink, ám a megbeszélteket nem tudtuk végrehajtani. A hozzáállással sem voltam elégedett, a második félidőben mintha feladtuk volna.