A Besiktas otthonában szerzett előnyt az FTC férfi kézicsapata

2024.02.10. 15:41
Előnybe került a Ferencváros (Fotó: fradi.hu)
Kétgólos előnyt szerzett Törökországban a Ferencváros férfi kézilabdacsapata az Európa-liga nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A budapesti együttes 34–32-re győzött a Besiktas ellen.

Az FTC keretéből Ónodi-Jánoskúti Máté és Csörgő Kristóf sérülés miatt hiányzott, a hasfalhúzódással bajlódó Nagy Bence azonban vállalta a játékot. Az isztambuli klub egy héttel ezelőtt leigazolta a franciák 39 éves olimpiai, négyszeres világ- és kétszeres Európa-bajnok beállóját, Cédric Sorhaindót, aki a 11. percben lépett először pályára.

Mindkét kapus remekül kezdte a meccset, részben ennek volt betudható, hogy a tizedik percig felváltva estek a gólok. A magyar együttes a 14. percben vezetett először (7–8), de hibáit szinte mindig góllal büntették a rendkívül gyorsan játszó törökök. Amikor ezt sikerült megakadályoznia a vendégcsapatnak, akkor egy 5–1-es sorozattal fordított, a szünetben pedig 19-17-es előnyben volt.

Sorhaindo első gólja a Besiktas egyenlítését jelentette a meccs háromnegyedénél, de az egyre jobban védekező Ferencváros csakhamar négy találattal ellépett. Balogh Zsolt súlyosnak tűnő, vérző kézsérülés miatt kivált a játékból, így nem maradt jobbátlövője az FTC-nek a hátralévő időre, és lehetséges, hogy a visszavágóra sem. A vendégek 33–28-as vezetése után a törököknek volt egy 3–0-s sorozatuk, így még reménykedhetnek a visszavágó előtt.

Bognár Alex nyolc, Balogh Zsolt öt góllal, Borbély Ádám hat, Győri Kristóf három védéssel járult hozzá a sikerhez. A hazaiaknál Nikola Arsenic és Tobias Cvetko hat-hat gólt lőtt, Enis Yatkin 11, Mehmet Emre három védéssel zárt.

FÉRFI EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
BESIKTAS (török)–FTC-GREEN COLLECT 32–34 (17–19)
Isztambul, Süleyman Seba Spor Salonu, 740 néző. V: Mikelic, Paradina (horvátok)
BESIKTAS: YATKIN – Arabaci 1, Radojkovics 4, Sorhaindo 1, CVETKO 6, KAABACHE 5, Hacioglu 3. Csere: Emre (kapus), ARSZENICS 6 (4), Hacioglu, Yildiz 1, F. Castro 1, Amigo 4, Bilim. Edző: Oliver Roy Camino
FTC: Borbély – BUJDOSÓ 4, BALOGH ZS. 5 (2), BOGNÁR A. 8, Debreczeni, Nagy Bence 3, Kovacsics P. 4. Csere: GYŐRI K. (kapus), Prainer 3, Lékai 1, FÜZI 4, Szepesi, Imre B. 2, Pordán, J. Mikita. Edző: Pásztor István
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 7–5. 14. p.: 7–8. 18. p.: 11–11. 22. p.: 14–14. 27. p.: 15–18. 32. p.: 19–21. 39. p.: 22–23. 44. p.: 25–25. 47. p.: 27–28. 55. p.: 28–33. 58. p.: 31–33
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
Pásztor István: – Kicsit a sötétben tapogatóztunk az ellenfél új igazolásai miatt, de a lőtt gólokból is látszik, hogy meg tudtuk oldani a feladatot. Nagy siker itt nyerni, mert nagyon jó csapat a Besiktas, látszott a játékosaimon az a koncentráció és attitűd, amivel idegenben is győzni lehet.