Női kézi NB I: a Budaörs szoros meccsen verte meg a Dunaújvárost

V. J./MTIV. J./MTI
2024.01.20. 19:46
Fotó: budaorshandball.hu / Pozsonyi Roland
A Budaörs házigazdaként 28–26-ra legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A Budaörs legjobbja a korábbi válogatott irányító, Pálos-Bognár Barbara volt hét góllal. A Dunaújvárosból Agócs Alexandra szerzett hét találatot, Oguntoye Viktória pedig 14 lövést védett.

A fordulónak egyformán hét ponttal nekivágó alsóházi csapatok, a Kisvárda és a Békéscsaba összecsapásán a félidőben a hazaiak ötgólos előnyre tettek szert, s ebből a vendégek csak egyet tudtak ledolgozni a második harminc percben.

KÉZILABDA
NŐI NB I
MOYRA-BUDAÖRS–DUNAÚJVÁROSI KKA 28–26 (13–15)
Budaörs, 820 néző. V: Dáné, Marton Zs.
BUDAÖRS: Mistina K. – SZABÓ-MÁJER 5, SZEKERCZÉS 5 (1), Debreczeni-Klivinyi 4 (2), Gorilszka 2, Hudák 1, Tóth M. 1. Csere: Vártok R. (kapus), Gergely-Zsigmond, PÁLOS-BOGNÁR 7 (1), Szövérdffy-Szabadfi 1, Uhrin 1, Schneider, Szabó Anna 1. Edző: Buday Dániel
DKKA: OGUNTOYE 1 – AGÓCS 7, Trawczynska 4 (4), Szalai B. 2, Nick 1, Horváth P. 1, Sallai 2. Csere: Wéninger (kapus), Moreno, Paróczy 1, Kopecz 4, Bouti 1, Borgyos 2, Csáki Zs., Gajdos. Edző: Paic Róbert
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 10. p.: 5–5. 13. p.: 6–8. 16. p.: 9–8. 20. p.: 10–10. 27. p.: 11–14. 36. p.: 15–18. 40. p.: 18–18. 48. p.: 22–21. 53. p.: 26–24. 57. p.: 28–25. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4
Buday Dániel: – Jó csapat a Dunaújváros, formába lendült, szóval nehéz volt ellene készülni. Bár helyenként voltak kiváló periódusaink, nem játszottunk jól, de a küzdelem, az akarat és a csapategység megvolt. A védekezésünk hozta meg a sikert és az, hogy kritikus helyzetekben jó döntéseket hoztunk. Fontos pontokkal gazdagodtunk.
Paic Róbert: – Nagyot küzdöttünk, de szomorúak vagyunk, hogy nem sikerült a pontszerzés. Negyvennyolc percig teljesen egál volt a mérkőzés, utána a kiállítások teljesen megzavartak minket, elvesztettük a fonalat, nem működött a védekezésünk. A végjátékban higgadtabb volt a Budaörs, és megérdemelten nyert.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ENKSE 25–21 (15–10)
Kisvárda, 300 néző. V: Bóna, Földesi.
KISVÁRDA: Mátéfi D. – GÉM 6, E. NOVAK 3, Szabó Lili 2, AJANO 3, Juhász Gréta 2, Mérai 3. Csere: SISKA 4, Bucsi 1 (1), Djatevszka 1, Kovalcsik B., Kocsan. Edző: Józsa Krisztián
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – LANISTANIN 3 (1), Aranyi 2, Gyimesi 2, ROMÁN D. 4, Bencsik B. 3, Szondi 1. Csere: Szabó D. (kapus), Mayer, Török F., HORVÁTH G. 5, Termány, Giricz Laura, Kukely K., Borbély M. 1, Jovicsevics. Edző: Rác Sándor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–5. 15. p.: 8–8. 23. p.: 13–8. 35. p.: 18–11. 45. p.: 21–13. 48. p.: 21–16. 56. p.: 22–19. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
Józsa Krisztián: – A védekezésünk végig kiválóan működött, a támadójátékunk is negyven percig, ezen idő alatt megnyugtató előnyt alakítottunk ki. Aztán két hiba után elizgultuk az utolsó negyedórát. A legfontosabb viszont az, hogy hosszú idő után ismét nyertünk.
Rác Sándor: – Igazi alsóházi presztízsmérkőzés volt, amelyet a Kisvárda megérdemelten nyert meg. Csapatomat nagyon megfogta Marija Lanistanin korai sérülése, ezt jól kihasználták a hazaiak. A szünet után mindent megpróbáltunk, forgattam a csapatot, igyekeztünk utolérni a Kisvárdát, de túl nagy volt az előnye.