Férfi kézi Eb: nem bírt egymással Németország és Ausztria

H. Á.H. Á.
2024.01.20. 22:37
TOM WELLERBilyk öt góljával a legeredményesebb osztrák lett (Fotó: AFP)
A Németországban zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság utolsó szombati meccsén a házigazda 22–22-es döntetlent játszott Ausztria ellen, amivel a magyar válogatott kedvező helyzetbe került a továbbjutást illetően.

A horvátok elleni döntetlen, a spanyolok kiejtése és a magyar válogatott legyőzése után Németország dolgát is megnehezítette az osztrák nemzeti csapat. Az első félidő hajrája előtt 11–7-re elhúzott, de Juri Knorr vezérletével a házigazda a szünet előtt egy gólra visszajött. A kapusok mindkét oldalon meghatározó teljesítményt nyújtottak: Andreas Wolff 14, Constantin Möstl 17 védést mutatott be. Az utolsó bő tíz perc ötgólos osztrák vezetéssel kezdődött, de nyugati szomszédaink mégsem tudták megnyerni a meccset, mert az 50. perc után már nem szereztek több gólt. Sőt, a végén még a németeknek lett volna minimális esélyük a győzelem megszerzésére, de az időn túli szabaddobást fölé dobták.

A 22–22-es végeredmény egyébként a magyar válogatott számára nem feltétlenül kedvezőtlen eredmény, hiszen a mieink két nap múlva a németek ellen egy győzelemmel már biztosíthatnák is helyüket a csoport első három helyének valamelyikén.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG)
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
I. CSOPORT (KÖLN)
Németország–Ausztria 22–22 (11–12)
Ld: Knorr 6, Kastening 4 (1), Golla, Köster 3-3, ill. Bilyk 5, Hutecek, Frimmel, Weber, Zivkovic 3-3, Wagner 3 (3)
KORÁBBAN
Franciaország–Izland 39–32 (17–14)
Ld: M. Richardson 6, L. Fabregas 6, Remili 5, Mem 5, ill. Rikhardsson 6, Kristjansson 6, Vidarsson 6
Magyarország–Horvátország 29–26 (14–13)
Ld: Imre 7, Bodó 5, Lékai 4 (3), Ancsin, Fazekas 3-3, ill. Lucin 5, Glavas 5 (2), Klarica, Srna, Karacic 3-3