Fazekas Gergő vezér volt, a Plock legyőzte a Veszprémet

2023.12.07. 20:29
Utolsó 2023-as Bajnokok Ligája-mérkőzését Plockban játszotta a Telekom Veszprém (Fotó: Koncz Márton)
Pontokat hullajtott a hét gólig jutó Fazekas Gergő vezérelte lengyel Wisla Plock vendégeként utolsó 2023-as Bajnokok Ligája-mérkőzésén a Telekom Veszprém, amely a B-csoport 10. fordulójában 37–30-ra kapott ki Lengyelországban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR
B-CSOPORT, 10. FORDULÓ
ORLEN WISLA PLOCK (lengyel)–TELEKOM VESZPRÉM 37–30 (18–11)
Plock, 3210 néző. V: Kurtagic, Wetterwik (svédek)
PLOCK: JASTRZEBSKI – Daszek 2, Piroch 2, LUCIN 8 (3), DAWYDZIK 5, ZARABEC 5, Mihic 3. Csere: Alilovic (kapus), Terzic, Krajewski 2, FAZEKAS G. 7, Mindegía 1, Guntín 2. Edző: Xavier Sabaté
VESZPRÉM: Biosca – Gasper Marguc 4 (2), Sandell, Fabregas 2, Ligetvári, Casado 5, DESCAT 8 (1). Csere: Corrales (kapus), KOSZOROTOV 6, J. Omar, Remili 3, Pesmalbek 2, A. Nilsson, Elísson. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 9. p.: 5–5. 15. p.: 10–5. 19. p.: 12–8. 24. p.: 15–9. 36. p.: 21–13. 42. p.: 24–21. 49. p.: 29–23. 52. p.: 31–24. 57. p.: 35–28
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3

Csak úgy potyogtak a gólok a Wisla Plock–Telekom Veszprém férfi kézilabda Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés első tíz percében, a két együttes tizenháromszor talált be a másik kapujába. Ez egyrészt azt jelentette, hogy a lengyelek belementek a nagy rohanásba, pedig nem szoktak, mert a nagy csapatok ellen általában inkább lassítják a játékot, másrészt mivel nyolc gólt a hazaiak szereztek, az is világossá vált, hogy Momir Ilicsnek idő előtt változtatnia kell valamit a védekezésen vagy a csapat összetételén.

Különösen a szlovén irányítónak, Miha Zarabecnek ment jól a játék, rengeteget szervezett, de háromszor maga is betalált, az Építők játéka pedig csak nem akart beindulni, még a korai első időkérés után sem. Nagyon régen fordult elő a Veszprémmel, hogy tizenhét perc leforgása alatt csak hat gólt szerezzen, és az sem jött be, amikor nyitott védekezésre váltott a lelkesen játszó lengyelek hét hat elleni támadásai és gyors játékosai ellen.

Hat perccel a félidei szünet előtt Ilicsnek megint időt kellett kérnie, mert arra a forgatókönyvre senki sem számított, ami a pályán történt, vagyis hogy a Veszprémnek kell majd futnia az eredmény után egy papíron gyengébb ellenfél ellen. A Plocknál egyébként nagyon nagyot játszott Fazekas Gergő, a magyar válogatott irányítója olvasta a játékot, bátran tört be, ha arra volt szükség, és hat kíséretből hat gólt szerzett az első harminc percben.

Az indiszponáltan kézilabdázó Veszprémnek mintha nem jött volna össze semmi, a Bajnokok Ligája egyik leghatékonyabb támadóduója, Nedim Remili és Ludovic Fabregas kettőse szinte eltűnt a mezőnyben, csupán egy gólt hozott össze a félidőben, a Veszprém pedig hétgólos hátrányba került a szünetig (18–11). Hasonlóra 2014 decemberében volt legutóbb példa a BL-ben a Rhein-Neckar Löwen otthonában, akkor nyolc góllal mentek a németek a szünetben, amit a vendégeknek nem is sikerült ledolgozniuk a végére.

Az Építők csak a szünet után kezdett életjeleket mutatni, az első tíz percet követően már csak négy gól volt a hátránya, Xavi Sabaté viszont meglepetésre továbbra is az emberelőnyös támadás mellett tette le a voksát, még akkor is, amikor a különbség tovább csökkent. Az előny mégis megmaradt, mert a Veszprém lendülete egy idő után mindig alábbhagyott, csak Szergej Koszorotov és Hugo Descat játszott elfogadhatóan, ami ezúttal kevés volt. Egyáltalán nem volt benne a levegőben, hogy a vendégcsapat képes fordítani, elöl és hátul is gyengébben teljesített ellenfelénél, amelynek védelmében az exveszprémi Mirsad Terzic is harcolt becsülettel.

A Veszprém a hajrában sem tudott felpörögni, újra egyre jobban leszakadt, és 37–30-as vereséget szenvedett a Plock otthonában, amely teljesen megérdemelten tartotta otthon a két pontot. A magyar bajnok ezzel a csalódást keltő eredménnyel vonulhat a téli szünetre úgy, hogy a BL-ben most már a csoport második helye is veszélybe került.

A B-CSOPORT TÖBBI CSÜTÖRTÖKI MÉRKŐZÉSÉN
Barcelona (spanyol)–Celje (szlovén) 39–30 (21–13)

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! WISLA PLOCK–TELEKOM VESZPRÉM 37–30

60. perc: Pesmalbek fordult be a bejátszással és lőtt a hazai kapuba. 37–30

60. perc: Lucinnal nem tudnak mit kezdeni a vendégek. 37–29

59. perc: emberhátrányban rontott ziccert beállóból Pesmalbek, Alilovic védett.

58. perc: Lucin pedig belőtte a hetest. 36–29

58. perc: Mihicet buktatta Fabregas két percet érően.

58. perc: Fabregasnak megvan második gólja. 35–29

57. perc: Mihic most átejti Bioscát, nagyon könnyedén szerzi góljait a Plock. 35–28

57. perc: Descat-t küldték le két percre.

56. perc: Casado válaszolt gyorsan Mihic találatára. 34–28

56. perc: Mihic lőtt a rövidbe balszélről. 34–27

55. perc: Zarabec talpról lőtt óriási gólt, de Remili válaszolt távolról. 33–27

54. perc: Koszorotov most a jobb felsőbe bombázott! 32–26

54. perc: Lucinra nincs ellenszere a vendégeknek. 32–25

53. perc: Koszorotov sem játszik rosszul, most a kapu jobb oldalába lőtt. 31–25

52. perc: újabb hosszú hazai támadás zárul góllal, Dawydziknak is sok helye volt beállóban. 31–24

52. perc: Remili bejátszását nem tudta megfogni Jahja.

51. perc: Daszekre jött ki a Plock emberelőnyös figurája, nagyon sok helye volt a jobbszélről beugorva. 30–24

50. perc: Plock-időkérés.

50. perc: Biosca védte Mihic helyzetét, de megint megkapta a labdát a Plock.

50. perc: Descat-ra nem lehet panasz, hetedik gólja, ezúttal is balszélről. 29–24

49. perc: Lucin nem rontja el a hetest. 29–23

49. perc: Casado próbált belemenést eljátszani, sikertelenül, hetest lőhet a Plock.

49. perc: Fazekast ütötte arcon Ligetvári két percet érően.

48. perc: emberelőnyben eladta a labdát a Veszprém. Koszorotov legalább nagyot védekezett.

48. perc: hosszú támadás után állítják ki a hazaiaktól Serdio Guntínt.

47. perc: Casado lövése halt el a blokkban, de marad a labda a vendégeknél.

47. perc: Dawydzikot nem tudta levédekezni Casado, újabb beállógól a lengyelektől. 28–23

46. perc: most Descat futott be szélről, Casado jól is játszotta meg. 27–23

45. perc: Momir Ilics utolsó idejét kérte ki.

45. perc: Lucin bombáját sem tudta védeni Corrales. 27–22

44. perc: Fazekassal szemben most jól védekezett Fabregas, a túloldalon viszont Marguc ziccerét védte Alilovic.

43. perc: most jól védekezik a Veszprém, Mihic viszont így is belőtte a kínait. Marguc legalább hamar válaszolt. 26–22

43. perc: ez nem Remili napja, Alilovic védte könnyedén a francia átlövő lövését.

42. perc: Lucin verte meg Fabregast és lőtt Corrales kapujába. 25–21

42. perc: Terzic megúszta kétperces kiállítással.

42. perc: Terzic ütött oda Koszorotovnak, videózzák az esetet, lehet, hogy kiállítják a korábbi veszprémi játékost.

42. perc: Krajewski katonás, most megint rontott, Koszorotov góljával tovább zárkózik a Veszprém. 24–21

41. perc: egymás után harmadszor találták meg a hazaiak balszélen Krajewskit, aki másodszor eredményes, de hasonló válasz jött a túloldalon Descat-tól. 24–20

40. perc: Descat-ra jött ki a Veszprém akciója, a szélső pedig góllal fejezte be! 23–19

40. perc: Krajewski lépett a vonalra.

39. perc: Fabregas dolgozott nagyot első góljáért. 23–18

38. perc: szép bejátszás végén Serdio Guntín eredményes a lengyelektől. 23–17

37. perc: Krajewski lőtt balszélről a hosszúba. Remili viszont hamar válaszol. 22–17

37. perc: Corrales újabb védése után Casado távoli góljával zárkózik a Veszprém. 21–16

36. perc: Corrales védett nagyot, majd Descat eredményes balszélről. 21–15

35. perc: Casado vétette észre magát egy góllal. 21–14

35. perc: Zarabec révén nyolccal megy a Plock. 21–13

34. perc: megint a Plock támadhat, Jastrzebski ugyanis védte Remili lövését.

34. perc: Fazekas Gergő hetedik gólja! Elcunderezett Corrales mellett. 20–13

33. perc: megint Koszorotov köszönt be! 19–13

33. perc: heteshez jutnak a hazaiak, Corrales pedig nem tudta védeni Lucin büntetőjét. 19–12

32. perc: Koszorotov szerzi a második félidő első gólját. 18–12

32. perc: Corralesnek megvan a második védése. Fel kell javulnia a veszprémi védekezésnek is.

31. perc: hiába játszották meg jól a vendégek Fabregast, fölélőtt.

31. perc: folytatódott a mérkőzés. A Veszprém támadhat először.

A Plock öttel több lövéssel próbálkozott és öttel kevesebb hibát vétett, mint a Veszprém, ráadásul a hazai kapusoknak is jobban megy, nem csoda, hogy a Veszprém hétgólos hátrányban van a szünetben. A hazaiak legjobbja a mind a hat lövését gólra váltó Fazekas Gergő volt, a Veszprém két legeredményesebb játékosa Hugo Descat és Gasper Margus négy-négy lövésből egyaránt három góllal.

30. perc: időn túli veszprémi szabaddobást lőtt a blokkba Jahja. VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! WISLA PLOCK–TELEKOM VESZPRÉM 18–11

30. perc: Mindegia lőtt kilencről, középről a vendégek kapujába. 18–11

29. perc: Serdio Guntín lőtt az oldalhálóba, majd Marguc lépett ki a pályán kívülre...

28. perc: Lucin lövését védte Corrales. Végre valami! Remili pedig megszerezte első gólját! 17–11

27. perc: Remili lövését is védte Jastrzebski.

26. perc: újabb rontott veszprémi támadás. A hosszú hazai támadás végén Fazekas Gergő BL-rekordot jelentő hatodik gólját jegyezte. Hét közte. 17–10

25. perc: Fazekas használta ki a területet és ötödik gólját szerezte. 16–10

25. perc: Marguc futott be a szélről és szerzett gólt Remili bejátszásából. 15–10

25. perc: jön az újabb időkérés veszprémi részről.

25. perc:Serdio Guntín szerzett gólt a hazaiaknak beállóból. 15–9

24. perc: Casado megint eladta a labdát. Rengeteget hibázik.

23. perc: Mihic rontott balszélről.

22. perc: Descat lerohanásgóljával próbál zárkózni a Veszprém. 14–9

21. perc: Fazekas szép csellel verte meg Fabregast és szerezte meg negyedik gólját. Jastrzebski megint védte Pesmalbek lövését. 14–8

20. perc: Jastrzebski már öt védésnél jár, a veszprémiek egynél. Most Pesmalbek lövését védte a lengyel.

20. perc: továbbra sem állt össze a vendégek védekezése, Piroch tört be. 13–8

19. perc: gyorsan válaszolt a Veszprém, Pesmalbek! Lucint pedig másodszor küldték le. 12–8

19. perc: Fazekas bejátszása nem volt jó Dawydziknak, de visszakapta a labdát a Plock, Fazekas pedig harmadik gólját bombázta be. 12–7

18. perc: Descat belőtte Alilovicnak. 11–7

18. perc: Casado most legalább hetest harcolt ki.

17. perc: nagyon hosszan támadott a Plock, el is vették a lengyelektől a labdát.

17. perc: Casado újabb hibát vétett... Sokadik hibája.

16. perc: Corrales sem tudta védeni Dawydzik lövését. 11–6

15. perc: Descat a balszélről beugorva lőtt a bal alsóba. 10–6

15. perc: Dawydzikot megint jól játszották meg a hazaiak beállóban. 10–5

14. perc: Remili és Jahja is a pályán. Casado pedig betörés után rontott. 9–5

13. perc: jön is az időkérés Momir Ilicstől közte négynél.

13. perc: Fazekas Gergő pedig a rövidbe pattintva szerezte meg második gólját. 9–5

13. perc: Bioscának is megvan az első védése, de marad a labda a Plocknál.

13. perc: Ligetvári kapott kétperces kiállítást.

11. perc: Fabregas újabb hetest harcolt ki. Marguc most Aliloviccsal néz szembe, a korábbi csapattárs védett is...

11. perc: Casado újabb eladott labdája után már hárommal megy a Plock, Piroch. 8–5

10. perc: veszprémi hiba után léphet el kettővel a Plock. Szép bejátszás után Dawydzik is feliratkozik a gólszerzők közé. 7–5

10. perc: Zarabec megint jól tört be balról... 6–5

9. perc: Marguc újabb hetest értékesített biztos kézzel. 5–5

8. perc: Fazekas átlövése ment Biosca lábai között a Veszprém kapujába. 5–4

8. perc: a Veszprém láthatóan próbál intenzívebben játszani, miközben a Plock terve szerint lassítja a játékot.

7. perc: heteshez is jutnak a bakonyiak, Gasper Marguc egyenlít! 4–4

7. perc: a betörő Koszorotov állíttatta ki Lucint

6. perc: Lucin lövése sem jó, majd Koszorotov lövését Jastrzebski védte.

6. perc: a hazaiaktól Dawydzik rontott lövést, majd Casado vétett technikai hibát.

6. perc: Casado szerezte meg második gólját. 4–3

5. perc: Daszek góljára Koszorotov gyorsan válaszolt, de Zarabec is betalált. 4–2

4. perc: Casado átlövésével megvan a Veszprém első gólja. 2–1

3. perc: Lucin jobb alsóba tartó lövését nem tudta védeni Biosca. 2–0

2. perc: Sandelltől vették el a labdát a svéd játékvezetők.

1. perc: Zarabec betörés után szerzett vezetést a Plocknak. 1–0

1. perc: elkezdődött a mérkőzés! Az első támadást a hazaiak vezetik, védekezik a Veszprém!

A csapatok már a pályán, a házigazda Plock kék szerelésben, a Veszprém fehér mezben és nadrágban játszik.

A mérkőzés 20.45-kor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

A B-csoportban négy ponttal hetedik helyezett Plock otthonában folytatná remek sorozatát a Telekom Veszprém, amely a felek legutóbbi nyolc Bajnokok Ligája-találkozójából hatot nyert meg két döntetlen mellett, míg a korábbi veszprémi Xavi Sabaté irányította lengyel csapat története során egyszer, még 2014 márciusában tudta legyőzni a bakonyiakat (34–33).

Momir Ilicsék kilenc mérkőzés után hét győzelemmel és két vereséggel állnak második helyen a B-csoportban, míg a Fazekas Gergőt is foglalkoztató Plock csupán az utolsó helyezett Celjét tudta legyőzni – otthon és idegenben is 30–25-re.

A Veszprém számára kötelező a győzelem, pláne annak tudatában, hogy a csapat üldözné a csoportelső Barcát, s szeretne az első két – automatikus negyeddöntőbe jutást érő – helyen végezni.

A két gárda legutóbbi, októberi mérkőzésén 28–21 re győzött az Építők, azóta a Xavi Sabaté vezette Plock mind a négy bajnoki mérkőzését megnyerte, így továbbra is veretlen a lengyel bajnokságban, a Kielce csak jobb gólkülönbséggel előzi meg.

„Az idény során sokat javult a Plock játéka, elsősorban azért, mert több játékosa is visszatért a sérülésből. Harcolni fog a két pontért, erre fel kell készülnünk, Plockban mindig meg kell mutatnod, mennyire tudsz küzdeni a végső sikerért. Xavi Sabaté együttese kifejezetten jól kézilabdázik otthon, amire készülünk is. Jó érzés lesz visszatérni” – mondta a veszprémi klub honlapjának az orosz balátlövő Szergej Koszorotov, aki 2021 és 2023 között két évig játszott a lengyeleknél.

A Veszprém sokkal több gólt lőtt eddig a BL-ben, meccsenként majdnem tízzel többet csütörtöki ellenfélnél, ami nagy különbség, a Plock ugyanakkor 3.4 góllal kevesebbet kap, de ez leginkább a két gárda közötti sebességkülönbségből adódik. Ezért várhatóan a Fazekas Gergővel felálló lengyel csapat mindent meg fog tenni, hogy lassítsa és tördelje a játékot, kérdés, meddig tudja tartani Momir Ilics együttesét, amely a múlt héten 31–30-ra kapott ki a Barcától hazai pályán, de nem valószínű, hogy emiatt veszített a lendületéből, és az összecsapás favoritjának számít.

„Csalódottak voltunk, hogy nem nyertük meg a Barca elleni meccset, pedig csak egy góllal kaptunk ki, amire sokszor van példa a Bajnokok Ligájában. Ezt a hiányérzetet leküzdve szeretnénk minél hamarabb bizonyítani magunknak, visszatérni a pályára és nyerni Nekem sem volt jól meccsem a Barca ellen, ezért én is szeretnék már most bizonyítani” – jelentette ki Bjarki Már Elísson, a Veszprém izlandi balszélsője.

„Xavi meglepetésre készíti fel a csapatát ellenünk. És mi nem is becsüljük le a Wislát, annál is inkább, mivel otthon játszik majd, ami mindig nagy előny számára. Igazán veszélyes ellenfél, különösen a védekezése miatt. Próbálják minden ellenfelüket a lehető legkevesebb gólon tartani, okos és kombinatív támadással megszerezni az előnyt. A fő hangsúly pont ezért a játék gyorsításán lesz, szeretnénk minél többet futni. Jól kell reagálnunk, hiszen a Plock a legtöbb esetben egyet, kettőt cserél. Ahogy mindig, most is egy nehéz mérkőzést várok” – fejtette ki várakozásait Momir Ilics.

A Veszprém leggólerősebb párosa a Nedim Remili–Ludovic Fabregas francia tengely, amely eddig 85 találatot hozott össze a BL-idényben. A két együttesnek ez lesz az utolsó BL-találkozója idén, a sorozat csak a januári Európa-bajnokság után, február közepén tér vissza.

A veszprémiek jó hangulatban készültek, még a Plockba indulás előtt egy kis hógolyócsata is belefért.

1. Barca 9 8 1 302–257 +45 16
2. VESZPRÉM 9 7 2 320–281 +39 14
3. Magdeburg 9 7 2 276–252 +24 14
6. Porto 9 3 6 259–301 –42 6
7. Plock 9 2 7 234–250 –16 4
8. Celje 9 9 262–316 –54 0

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A WISLA PLOCK–TELEKOM VESZPRÉM FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!