Nehezen indult, fölényes győzelemmel zárult: a Fradi kiütötte a Lubint

2023.11.11. 15:50
Bölk (szemben) volt a Fradi egyik legjobbja ma (Fotó: Micheller Szilvia) – a képre kattintva galéria nyílik
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 35–22-re legyőzte a lengyel Zaglebie Lubint.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
B-CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–MKS ZAGLEBIE LUBIN (lengyel) 35–22
(12–8)
Érd, 1477 néző. V: Braseth, Sundet (norvégok)
FTC: BÖDE-BÍRÓ – Malestein 4, LEKICS 9 (4), Edwige, Tomori, BÖLK 8, Márton G. 1. Csere: Mészáros V. (kapus), Klujber 5, Cvijics 2, Kovács Anett 1, Simon P. 3 (1), Hársfalvi 2, Kisfaludy, Kukely A. Edző: Allan Heine
LUBIN: Maliczkiewicz – Promis, Kochaniak-Sala 2, Machado Matielli, Drabik 1, Bujnohová 1, Michalak 1. Csere: Zima (kapus), Szarková 3, Górna 4 (1), Milojevic 1, Grzyb 4 (3), Przywara 2, Zych, Jurenczyk 3 (1). Edző: Bozena Karkut
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 14. p.: 6–4. 19. p.: 7–6. 22. p.: 8–7. 28. p.: 11–7. 34. p.: 16–9. 40. p.: 20–11. 47. p.: 24–17. 50. p.: 27–18. 57. p.: 30–19
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/5
Allan Heine:
– Összességében nagyon elégedett vagyok, hogy újabb két pontot szereztünk, ezt kell folytatnunk. A Lubin különösen az első félidőben teljesített jól, megnehezítette a dolgunkat támadásban, hiányzott a sebesség, de a második játékrészben ezt már jól tudtuk kezelni, nyomást helyeztünk az ellenfélre.
Bozena Karkut: – Az első félidőben még reménykedhettünk, hogy szorosabb lesz a mérkőzés, de a szünet után túl sokat hibáztunk védekezésben és támadásban is. Ezen javítanunk kell a jövő hétvégi újabb meccsre.

A papírforma és a pocsék idényrajt miatt is győznie kellett az FTC-nek a még pont nélküli Lubin ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 7. fordulójában Érden.

Az első félidőben még hektikusabban teljesítettek a zöld-fehérek, ám szünet után már nem volt kérdés, a szokás szerint kiválóan teljesítő szerb irányító, Andrea Lekics (aki már csak ötre van a bűvös ezergólos álomhatártól a BL-ben, amit jövő vasárnap a Lubin otthonában el is érhet) és a stabilan védő Böde-Bíró Blanka vezérletével érvényesítették nagyobb tudásukat.

A második félidő első tíz percét 9–4-gyel kezdte a Fradi, amely az utolsó percekben már tízzel húzott el a sokat hibázó lengyelekkel szemben, és könnyed sikerével újabb fontos pontokkal gazdagodott a továbbjutásért zajló harcban.

8. Lubin 7 7 164–250 –86 0

VÉGE! A lengyel időn túli szabaddobás a kapu fölé szállt. A Ferencváros a második félidőben érvényesítette a papírformát és fölényes győzelmet aratott.

60. perc: Simon percei ezek, újabb gólt szerez a fiatal magyar, majd egy szerzett labdát követően Klujber is betalál. 35–22

Utolsó perc.

59. perc: Simon kapja középen, majd a szaggatottról, talpról lő a kapuba. 33–22

58. perc: Újabb Fradi-hétmétéres, most Simon lövi, megmozgatja a lengyel kapust és betalál. A lengyel akciót Jurenczyk harmadik gólja zárja. 32–22

56. perc: Jurenczyk újra betalál, ezútta hétméteresből. 31–21

Jurenczykelőző gólja után Malenstein ment ki kettő percre.

55. perc: Lekics teszi be Cvijicsnek, aki beállóból talál be, majd az ellen oldalon Jurenczyk szerzi első gólját. Újabb Fradi gól még ebben a percben, jobb szélről Kovács Anett!31–20

53. perc: TÍZ KÖZTE! Bölk újra átlövésből. 29–19

Az elsőben félidei kemény lengyel védekezés nem ízlett a Fradinak (Fotó: Micheller Szilvia)

52. perc: A visszatérő Zych, majd Przywara lövését is védi Böde-Bíró.

51. perc: Lekics eladja, Michalak indul és a bal felsőbe lő. A Fradi sem tétlenkedik Klujber átlövésből állítja vissza a kilencgólos különbséget. 28–19

50. perc: Lekerül a labda bal szélre, Márton meglövi az újabb gólt ebből a pozícióból. 27–18

49. perc: Zych frissen a pályán, de megy is le két percre, miután Cvijicset viszi földre. A hetest Lekics magabiztosan értékesíti. 26–18

48. perc: Milojevics iratkozik fel újra a góllövők közé beállóból. 25–18

47. perc: Eladja a Fradi, a hosszú indítást eléri Górna, aki a ziccert sem hibázza el, majd első alkalommal Cvijics is betalál.25–17

46. perc: Középkezdésből rohannak a lengyelek, Przywara könnyű gólt szerez. 24–16

45. perc: Szarková talpról talál be, majd Bölk zúdít egy átlövést a léc alá. 24–15

A Ferencváros játékosa, Andrea Lekics a találkozó kezdete előtt 986 szerzett gólnál járt a Bajnokok Ligájában. Tehát ma összesen 14-et kell szerezni, hogy meglegyen az 1000.

44. perc: Grzyb bal szélről, éles szögből lő a léc alá, majd Lekics kerül újabb góllal közelebb egy mérföldkőhöz. 22–14

Lekics bosszús lehet, nem sikerült megszereznie az 1000. BL-gólját (Fotó: Micheller Szilvia)

43. perc: Lengyel eladott labda, Bölk indítja Klujbert, aki harmadik gólját szerzi. 22–13

41. perc: Klujber újra betalál, Bölk játsza be neki jól a labdát. Szétesni látszanak a lengyelek, de a frissen beállt Przywara azért lő egy nagy gólt. 21–13

40. perc: Górna jobb szélről szerzi az újabb lengyel gólt. 20–12

Lengyel időkérés, érthető okból.

39. perc: Bölk lekészítése után Klujber is megszerzi végre az első gólját. Majd Klujber jól védekezik, a rohanást Malenstein zárja góllal. 19–11

37. perc: Malenstein fut be szélről, Lekics jól veszi észre, a szélső pedig nem hibázza el a ziccert. 18–11

36. perc: Újabb lengyel hetes, Mészáros érkezik a kapuba, de nem tudja védeni Grzyb lövését. 17–11

35. perc: Böde-Bíró véd, Hársfalvi rohan és könnyű gólt szerez. Majd Hársfalvi rossz helyen való visszafutását használja ki a Lubin kapusa azzal, hogy rádobja a labdát, így a magyar kimegy két percre. 17–10

34. perc: Edwige harcolt ki hetest, Lekics lőtt belőle újabb gólt. A másik kapunálSzarková lövése vánszorog be. 16–10

32. perc: Bölk bejátszása után Hársfalvi beállóból talál be. 15–9

31. perc: Gyors gólváltás a félidő elején, Bölk góljára Górna válaszol, majd Bölk újra betalál.14–9

31. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Eddig talán a vártnál szorosabban alakult a mérkőzés. Reméljük, hogy a második félidőben a Fradi még tovább tudja majd nyújtani az előnyét.

30. perc: Bölk kapu fölé szálló időntúli szabaddobása zárja az első félidőt. Négy gólos előnyben a zöld-fehérek.

29. perc: Drabik harcol ki hétméterest, Grzyb ezt isbelövi. Majd Bölk negyedik átlövése talál utat a lengyel kapuba. 12–8

Most a lengyelek kérnek időt.

28. perc: Passzívnál adogat a Fradi, majd Bölk két védő mellett is elmegy és a kapuba talál. 11–7

27. perc: Lekics a szaggatottról felugrova talál be újra, majd Grzyb megint az üres kaput veszi célba, de a labda mellé száll. 10–7

26. perc: Klujber ellépi, Grzyb a saját kapuja elől célozza meg az üres kaput, de szerencsére a kapufát találja el.

25. perc: Böde-Bíró ziccert véd, de Hársfalvi mezhúzásért kimegy két percre. A labda marad a Fradinál.

24. perc: Bölk a szaggatottról, nagyon kellett! 9–7

23. perc: Böde-Bíró védi Szarková átlövését, majd Hársfalvit indítja, aki a kapufát találja telibe.

22. perc: A 41(!) éves Grzyb végzi el az újabb lengyel hétméterest, ismét egy gólra zárkózik a Lubin. 8–7

Időt kér a Ferencváros.

19. perc: Kochaniak-Sala góljával egy gólra zárkózik a Lubin, ráadásul a kispadon a Fradi edzője sárga lapot kap. Középen erőltet támadást a Ferencváros, de ezúttal góllal zár Lekics révén.8–6

18. perc: Szarková lopakodik egy védővel a nyakán és a hatosról betalál. Az ellen akció végén Malensteinre jön ki a ziccer, de a lengyel kapus véd. 7–5

17. perc: Böde-Bíró most Machado lövését védi, nem tudnak zárkózni a lengyelek. De újra ők jöhetnek, mert Lekics belemegy.

16. perc: Rohannak a zöld-fehérek, Malenstein üresen érkezik a jobb szélen és be is lövi a ziccert. 7–4

15. perc: Milojevics rángatja meg Mártont, mehet is ki kettő percre. Klujber azonban nem él az előny adta emberfölénnyel, lövését védi a lengyel kapus.

Fotó: Micheller Szilvia

14. perc: Az első lengyel hetest Górna lövi a kapuba. 6–4

13. perc: Lekics betörése utánMaliczkiewicz véd, de büntető jön, amelyet Lekics be is lő. 6–3

11. perc: Lekics a középkezdés után azonnal válaszol, majd Malenstein megy ki kettő percre. Az előnyt a lengyelek gyorsan ki is használják Kochaniak-Sala révén. 5–3

10. perc: A második lengyel gólt Bujnohova lövi. 4–2

A lengyelek gyakorlatilag lövésig sem jutnak el egy-egy támadás végén.

9. perc: Passzívnál Klujber lő talpról, deMaliczkiewicz megint védeni tud.

6. perc: Bölk betörése után az első nagy védés ma, Maliczkiewicz mutatja be.

5. perc: Lekerül a labda a jobb szélre, Malenstein pedig nem hibázza el a ziccert. 4–1

4. perc: Lekics ezúttal átlövésből veszi be a lengyel kaput. 3–1

3. perc: Márton harcol ki hetest a bal szélről, Lekics lövi be. Kochaniak-Salapedig kiáll két percre. 2–1

2. perc: Bölk átlövésből egyenlít. 1–1

1. perc: Az első gól a lengyeleké, Drabik beállóból talál be. 0–1

1. perc: A lengyelek kezdték a találkozót.

A Ferencváros hét fordulót követően a csoportja utolsó előtti, 6. helyén áll. A Lubin az utolsó a csoportban, viszont a lengyelek még mérkőzést sem tudtak nyerni, így a Fradinak nem okozhat gondot majd a győzelem kiharcolása.

A két csapat tétmérkőzésen még sosem játszott egymással.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjából a Ferencváros-Zaglebie Lubin összecsapás. Tartsanak velünk!