Szoros első félidő után magabiztosan kerekedett a Bietigheim fölé az ETO

2023.11.11. 19:55
A győri fal az első félidő végére megállította a német rohamokat (Fotó: eurohandball.com)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában a Győr 34–26-os győzelmet aratott a német Bietigheim otthonában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
A-CSOPORT
SG BBM BIETIGHEIM (német)–GYŐRI AUDI ETO KC 26–34 (10–12)
Ludwigsburg, 3043
néző. V: Vujacsics, Kazanegra (montenegróiak)
BIETIGHEIM: MORESCHI – Faluvégi D. 2, Kudlacz-Gloc 3, HVENFELT 4, Dulfer 3, X. Smits 3, Mala 3 (1). Csere: GASSAMA 4, I. Smits 1, A. Johansen, Döll 1 (1), I. Andersson, Behrend 2. Edző: Jakob Vestergaard
GYŐR: SANDRA TOFT – Hovden 2 (1), RJU UN HI 5, S. OFTEDAL 2, Brattset 1, NZE MINKO 7, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: Duijndam (kapus), Haugsted 1, De Paula 2, V. KRISTIANSEN 6 (4), Broch, Győri-Lukács 4, Blohm 1, Gros. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 7. p.: 4–1. 12. p.: 4–4. 19. p.: 7–7. 26. p.: 10–9. 35. p.: 11–15. 40. p.: 14–20. 44. p.: 16–23. 49. p.: 19–25. 53. p.: 20–30
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 8/5

Kőkemény rangadónak nézett elébe az A-csoportban a magyar bajnok Győri Audi ETO KC, amely a sérült Szikora Melindát, valamint a nyáron épp a Kisalföldről eligazolt Faluvégi Dorottyát foglalkoztató német Bietigheim vendégeként lépett pályára a hét mérkőzésén. A zöld-fehérek a mezőny egyedüli hibátlan csapataként szerették volna megőrizni makulátlan mérlegüket, s egy újabb győzelemmel leszakítani közvetlen üldözőjüket.

Ehhez képest elég nyögvenyelős első félidőt tudhattak maguk mögött a győriek, akik Stine Oftedal góljával még vezettek, ám ezt követően több mint hét percig nem találtak be. Sorozatban nyolc támadást rontottak el a vendégek, ezt a szériát törte meg ismét a norvég irányító, de a magyar csapat továbbra is küszködött, ritmustalanul játszott.

A gólokban szegény játékrész felénél mindössze tíz találat állt az eredményjelzőn (5–5). Ezt követően felváltva lőttek egymás hálójába a csapatok, a győri védelem középen nehezen találta a beállójáték ellenszerét, ugyanis Kaba Gassama Cissokho jól mozgott a falban, miközben a másik oldalon Gabriela Goncalves Dias Moreschi szenzációsan, 47 százalékkal védett. A félidőben ennek ellenére is az ETO vezetett, ugyanis a 25. perc után több labdát is elszórt a német együttes, amely a szünetig már nem talált be.

Két eladott labdával és két elrontott támadással kezdte a második félidőt a Bietigheim, időt is kért gyorsan Jacob Vestergaard, de így is tartotta három-négy gólos előnyét az előző BL-kiírás bronzérmese. A magyar csapat védelme felkeményedett, elöl érezhetően ritmust váltott, gyors támadásait pedig képtelen volt tartani ellenfele. Ebben az időszakban előbb a koreai Rju Un Hi villant többször, majd Veronica Kristiansen vette fel a fonalat, az ETO pedig már héttel is vezetett.

Az utolsó tíz percnek 28–20-as vendégelőnyről vágtak neki a felek, de gyorsan rászámolhatott a nagyjából kétszáz vendégszurkoló a németekre, ugyanis tíz is volt közte – végül nyolccal nyertek a kisalföldiek, újabb győzelmük pedig ezúttal sem forgott veszélyben.26–34

A csoport többi szombati mérkőzésén
IK Sävehof (svéd)–Odense (dán) 20–44 (11–21)
Brest Bretagne (francia)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 20–20 (9–9)
CSM Bucuresti (román)–DVSC SCHAEFFLER 29–29 (17–14)

8. Sävehof77172–232–600

Mala újabb találata már időn túl esik, vége! Az ETO a második félidőben érvényesítette a papírformát és megőrizte hibátlan mérlegét. Köszönjük figyelmüket!

60. perc: Mala hetesét védi Duijndam.

59. perc: Nze Minko ismét betalál, majd a középkezdést Dufler íveli az üres kapuba, de ebben a percben még Győri-Lukács is lő egyet jobbról. 26–34

58. perc: Nze Minko tarthatatlan a második félidőben, de Kudlacz is újabb gólt szerez. 25–32

57. perc: Jobb szélről Behrend használja ki gyorsan az előnyt.24–31

57. perc: Rju belemegy, majd védekezésben hibázik és leül kettő percre.

Győri időkérés.

56. perc: Eladja az ETO, Xenia Smits talál be a lerohanás végén. 23–31

55. perc: Gyors gólváltás, előbb Nze Minko, majd Kudlacz talál be. 22–31

54. perc: Passzív után a németekhez kerül a labda, Mala ziccerét bravúrral védi Toft, majd ismét Mala elé kerül a labda, aki ezúttal nem hibázik. 21–30

53. perc: Közte 10! Blohm beállóból iratkozik fel a góllövők közé. 20–30

51. perc: Nze Minko lopja le a labdát a levegőből és az üres német kapuba lő. 20–29

50. perc: Emberhátrányból Dulfer talál be, de Kristiansen betörése is sikeres a másik kapunál. 20–28

49. perc: Labdát vesztettek a németek, Xenia Smith kettő percért cserébe állítja meg Szöllősi-Schatzlt, és persze hetes is jár, melyet Kristiansen lő be. 19–27

49. perc: Szépen járatja a labdát a hazai gárda, a jobb szélről Behrend talál be. De máris itt az újabb ETO-gól, Nze Minko szerzi. 19–26

48. perc: Újabb ETO-hetes, Kristiansen végzi el, Mareschi most nem tud védeni. 18–25

47. perc: Kristiansen harcol ki hétméterest, de Hovden lövését Mareschi kivédi. A németek támadása Dulfer szerencsés góljával zárul. 18–24

45. perc: Bal szélre jött ki a németek figurája, Mala lő belőle gólt. De nem lassít az ETO, Kristiansen most akcióból szerez gólt. 17–24

A németek kikérik utolsó idejüket is.

44. perc: Kristiansen most nem ront hétméterest. 16–23

43. perc: Beállóból jól megy a hazaiaknak, Hvenfelt talál be újfent, de Rju is tarthatatlan.16–22

41. perc: Nze Minko egyedül viszi végig, de milyen jól teszi! 15–21

40. perc: Megint rontanak a németek, a lerohanást Szöllősi-Schatzl szerencsés gólja zárja. Az újabb német támadás már eredményes, Inger Smits talál be.15–20

39. perc: Kudlac átlövése jó, de Nze Minko azonnal válaszol. 14–19

38. perc: Nyílik az olló, Győri-Lukács újra betalál. 13–18

37. perc: Belül védekeznek a németek, Hovden büntetője végre bemegy. 13–17

36. perc: Megint a németek jönnek, Toft előbb ziccert véd, majd Faluvégi lövésénél már tehetetlen. Ráadásul Haugsted kettő percet kap. Már-már veszni látszik a győri akció, de Rju góllal zárja le. 13–16

35. perc: Jó a figura az időkérés után, Hvenfelt talál be. 12–15

Rögtön időt is kérnek a németek.

35. perc: Ellépik a németek, egész pályás passz száll Győri-Lukács felé, aki lekapja a labdát és belövi a ziccert. 11–15

34. perc: Haugstad nagy passzt ad Brattsetnek, aki beállóból szerez gólt. 11–14

33. perc: Elrontja a támadást az ETO, az ellentámadásból Hvenfelt szerzi az első német gólt a második félidőben. 11–13

32. perc: A németek fölé lövik, az újabb győri támadás már sikeres, Haugsted beállóból talál be. 10–13

31. perc: Rögtön eladják a labdát a németek, de Brattset ziccerét Moreschibravúrral védi.

31. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Vége az első félidőnek! Nehezen lendült játékba az ETO, de a hajrában a legjobbkor tudta a maga javára fordítani az eredményt.

30. perc: Gassamát a legjobbkor védekezik le jól a győriek, az időntúli szabaddobás a kapu fölé száll.

29. perc: Eladják a németek, Szöllősi-Schatzl zárja le góllal a rohanást. 10–12

28. perc: Smits megy ki két percre, Gros hetese kimarad, de marad az ETO-nál a labda, Rju pedig gyönyörűen lő át, újra győri előny. 10–11

27. perc: Döll hetest hibázik, Duijndam véd. Majd Győri-Lukács jobb szélről egyenlít. 10–10

26. perc: Gassama tarthatatlan, ellenben Szöllősi-Schatzl megint ziccert ront... 10–9

25. perc: Nze Minko hozza ziccerbe Szöllősi-Schatzlt, aki ezt már nem hibázza el. 9–9

23. perc: Eladják a németek, de Győri-Lukács hibázik a lerohanás közbe, az újabb német támadást egy Gassama-gól zár le. 9–8

21. perc: Újabb német hetes, Mala azonban a kapu mellé pattintja a labdát.

21. perc: De Paula felugrás nélkül, átlövésből egalizál. 8–8

20. perc: Gassamhoz kerül a labda beállóban, újra német előny. 8–7

Német időkérés.

19. perc: Rjura jön ki a fidura, ő pedig nem hibázik. 7–7

18. perc: Hovden is leül, Malát állította meg bal szélső ziccerben. A hetest Döll lövi be. 7–6

18. perc: Kudlacz megy ki kettő percre hátulról lökésért, Hovden szélről egyenlít. 6–6

17. perc: Faluvégi belül védekezik, Moreschilábbal védi Kristiansen hetesét.

16. perc: Nem sokáig egyenlő, Gassama oldja meg egy az egyben. 6–5

15. perc: De Paula egyenít átlövésből. 5–5

15. perc: Faluvégi jobb szélről töri meg a németek nyolcperces gólcsendjét. 5–4

13. perc: Passzívnál elveszik a németektől, Szöllősi-Schatzl szélső ziccere ismét kimarad...

12. perc: Oftedal passza után Rju tör be és a kapuba lő. 4–4

11. perc: Rju harcol ki hetest, Hvenfelt megy ki két percre. Kristiansen belövi a büntetőt. 4–3

10. perc: Nem megy az ETO-nak Oftedal már a sokadik ziccert hibázza el...

9. perc: Oftadel egyedül viszi végig, majd megszerzi a második ETO-gólt. 4–2

7. perc: Xenia Smitsnek sül el újra a keze, Szöllősi-Schatzl viszont a lécre ejt. 4–1

6. perc: Előnyben a németek, XeniaSmits talál be átlövésből, majd Nze Minko forgácsolja szét a jobb kapufát. Újabb német gól is érkezik, Hvenfelt beállóból szerzi. 3–1

5. perc: Sokat hibáznak a csapatok, a Győrnél például Brattset lövi kapusba a ziccert.

3. perc: Toft és Moreschiis ziccert véd, majd megint Oftedal hibázik.

2. perc: Hvenfelt harcol ki hetest, melyet Mala értékesít. 1–1

1. perc: Oftedal kezdi meg a gólgyártást. 0–1

Faluvégi Dorottya kezd a jobb szélen a németeknél, Szikora Melinda sérülés miatt nem léphet pályára.

1. perc: A Győr kezdte a mérkőzést.

Köszöntjük Önöket! A Győri Audi ETO KC németországi, Bietigheim elleni mérkőzésével zárul a mai BL-dömping. Tartsanak velünk!