Igen rosszkor jött a Szegednek a zágrábi vereség

2023.11.29. 18:40
Fotó: Getty Images
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 9. fordulójában az OTP Bank-Pick Szeged 30–25-re kikapott a PPD Zagreb otthonában.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
9.FORDULÓ
A-CSOPORT
PPD Zagreb (horvát)–OTP Bank-Pick Szeged 30–25 (17–12)
Zágráb, 6380
néző. V: Nikolov, Nacsevszki (északmacedónok)
ZAGREB: MANDIC 1 – Glavas 1, Morales 3, Kavcic, Faljic 3, SRNA 6, Gyibirov 4. Csere: Gojun, Klarica 4, Kosz 2, Szuholezsnyik, CUPIC 6 (4), Sirotic. Edző: Andrija Nikolic (másodedző)
SZEGED: Imsgard – Bombac 1, Stepancic 2, MACKOVSEK 5, Kalaras, Gaber 1, Jelinic 3. Csere: Mikler (kapus), Sostaric 2, Bánhidi 1, Szita 1, Martins 4 (3), Garciandía 2, Bodó 1, Szilágyi Benjámin 2, Molina. Edző: Kárpáti Krisztián
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 15. p.: 7–7. 21. p.: 12–7. 28. p.: 15–12. 37. p.: 21–13. 48. p.: 25–16. 54. p.: 26–20. 58. p.: 29–24. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/3
Kárpáti Krisztián:
– Nem úgy indult a meccs, hogy ilyen vereség lesz a végén… Elvesztettük a fonalat támadásban és védekezésben is, egyáltalán nem azt csináltuk, amit megbeszéltünk, csak amikor már kialakult egy nagyobb gólkülönbség, akkor kezdtük el azt játszani, amit az elejétől kellett volna. Sok mindent megbeszéltünk, amiből kevés valósult meg, talán csak egy dolog pozitív, hogy közel tízgólos hátrányban sem estünk össze, de a mutatott játék miatt van miért szégyenkeznünk. A hazaiak kapusa feljavult, mi pedig sok helyzetet hagytunk ki, de ettől még nem kellett volna így szétesnie és kapkodnia a csapatnak.

HAMAR ÁTVETTE AZ IRÁNYÍTÁST hazai pályán az RK Zagreb férfi kézilabdacsapata, amely az OTP Bank-Pick Szegedet fogadta a Bajnokok Ligájában, a gyengébb kezdés után a tizedik percben megfordította és kézben tartotta a mérkőzést. A vendégek kezdeti lendülete megtört, egyrészt mert a cserék nem jöttek be, Bánhidi Bence ugyan visszatért vádlisérülése után, de Kárpáti Krisztián még nem akarta sokáig pályán tartani a válogatott beállót, másrészt mert egyre bizonytalanabbak és szűkebbek lettek a támadások az egyre jobban védekező horvátok ellen, akik magabiztosan nyerték meg 17–12-re az első játékrészt.

A második félidő elején minden eldőlni látszott, amikor három perc alatt nyolcgólos lett a lendületüket továbbra is megőrző zágrábiak előnye, a szegedi támadások pedig egyre enerváltabbá váltak, tizenöt perc alatt mindössze négy gólt szerzetek. Így az utolsó tíz percre már kényelmesen fordulhattak rá a horvátok, a vége előtt pedig egy perccel már elkezdetek ölelkezni, mert a 30–25-ös győzelmük azt jelenti, hogy versenyben maradtak a továbbjutásért, hiszen még utaznak az Eurofarm Peliszter otthonába. A Szegednek pedig így is a saját kezében van a sorsa, de még egy bravúrra szüksége lesz a továbbjutáshoz.

8. Peliszter 8 8 183–236 –53 0

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

60. perc A félperces támadást elvariálják.

60. perc Hazai időkérés.

60. perc De Mackovseké is. Állva ünnepel a közel 5000 hazai néző.

59. perc Srna újabb lövése rossz.

58. perc Szilágyi betalál Martins passzából, előtte kínai figurából lőtt gólt Srna.

57. perc Mackovsek tartogatott még egy kiváló betörést.

56. perc Megvillan a balszélső Jelinic... de Klarica is. Jelinic azonnal válaszol, 29–23.

55. perc Bánhidi és Martins is szerez egy-egy szép gólt... de Cupic is. 28–21. Jó az öreg. Hát még ez a húzott lövés!

54. perc Cupicon most a hetesek sora, nem húzza most Mikler mellett, mint az előbb, hanem ballal egy lóba után a bal alsóba lő Imsgardnak.

53. perc Hazai időkérés.

53. perc Martins újabb hetese is kiváló.

51. perc Morales átlövése Mikleré, Mackovsek a hatosról jobbal a jobb alsóba lő.

50. perc Sok kihagyott helyzet között Cavric és Martins lő be egy-egy hetest. 25–17

47. perc Bodó kiharcol egy hetest, Martins a jobb alsóba lő.

46. perc Morales ballal a jobb felsőbe lő a szaggatottról két szegedi közé beugorva.

44. perc Gyibirov ziccerezik, Martins eladja. Mikler véd egyet. Szilágyi a jobb szélről berepülve a kapus lába alatt eredményes, 23–15.

42. perc Garciandía bejátszása rossz, Mandic üres kapura lő. 23–13. Ennyi...

42. perc Glavas a lécre, Gyibirov a kapufára lő.

41. perc Kárpáti reklamál, nem is hiába! Kap egy sárga lapot.

41. perc Kalarasnak két perc Morales lerántásáért. A második ma neki.

40. perc Bánhidi ziccere a kapusé, de gáncsolt Morales. Hetes. Szilágyi ballal a jobbra elmozduló kapusba lő. 21–13...

39. perc Magyar időkérés. Szilágyi a jobb szélen, Martins és Garciandía is bent.

38. perc Stepancic és Kosz is eladja.

37. perc Kalaras odacsap Moralesnek, kettő perc. Keserű ajándék a születésnapjára. Glavas balról a jobb alsó mellé lő.

37. perc Morales közelről nem ront... nem úgy Sostaric. Kezd elúszni a hajó. A bírók sincsenek éppen a helyzet magaslatán.

36. perc Glavas után Stepancic is eladja. Mondjuk kapott közben egy ütést az orrára.

34. perc Bodó betör három hazai között a hatosig, és jobbal a jobb sarokba lő. Gaber közeli lövése nem jó, Stepancic passza nem volt az igazi kínai figurára. Srna lövése sem különb.

34. perc Srna lő gólt hosszas támadás végén, ebben benne volt Mikler is. 20–12

32. perc Bodó lövését eléri a bal sarok előtt Mandic.

32. perc Stepancic eladja, Gyibirov köszöni szépen, a hatosról beugorva a jobb alsóba lő.

31. perc Mandic meg a hazai kapuban és védi Stepancic átlövését. Faljic azonnal befordul: 18–12.

31. PERC FOLYTATJUK! Mikler a magyar kapuban.

A két gárda szerdán tizenkilencedik alkalommal találkozik egymással, tizenkét meccset a Szeged nyert meg, egyszer lett döntetlen az eredmény.

A zágrábiaknak van a legerősebb védelmük, nyolc meccsen 210 gólt kaptak, ami 26.25-ös átlag, ennél kevesebbet senki sem kapott a komplett mezőnyben.

Az igazsághoz az is hozzátartozik, akkor sem történne tragédia, ha a sérült Bánhidi Bencét továbbra is nélkülöző Szeged vereséget szenvedne a horvátok otthonában, a tabellán akkor is megelőzné őket egy ponttal, abban az esetben viszont végig izgulnia kell a hátralévő fordulókban.

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc Cupic eredményes ismét... 17–12!

30. perc Hazai időkérés. Előtte eladta Jelinic.

29. perc Gyibirov ismét meglepi a jobb szélről Imsgardot. 16–12! Imsgard: 18 lövés, 4 védés. Mandic: 18 lövés, 6 védés.

29. perc Szita odacsap Klavcic kezére, két perc.

28. perc Mandic rossz passza után Jelinic szerez könnyedén gólt.

26. perc Gyibirov a bal szélről eredményes, ez nem Imsgard napja, Bombac azonnal válaszol. Ebben meg Mandic volt benne. 15–11

26. perc Bombac pattintott passzát Gaber sántikálva is a jobb alsóba varázsolja. A hasfala fáj a beállónak.

25. perc Klarica keze ismét elsül, 10-ről lő a jobb felsőbe. 14–9

24. perc Mandic eléri bal kézzel Sostaric balkezes lövését!

24. perc Gabert leütik a hatos előtt, hetes és 2 perc Sulohezniknek.

22. perc Garciandía és Kosz gyors gólváltása után 13–8. Szita átlövése is remek.

21. perc Martins pontatlan lövése Mandic-csemege, Srna üres kapus gólt szerez.

20. perc Cupic a kapus lába között lő most a hálóba.

20. perc Martins két percet kap rossz csere miatt. És hetes is.

19. perc Cupic a jobb felsőbe lő egy hetest. 10–7!

18. perc Ez Klarica perce, a betörés és a jobb alsót célzó lövés is jó, volt ideje egy páros lábas felugrásra is.

18. perc Klarica átlövése pontos, Mandic eléri Sostaric lövését a rövid felső előtt, lábbal. 8–7

17. perc Hármas csere, majd rossz passz Jelinictől.

16. perc Magyar időkérés.

16. perc Kiválóan védekezik a Szeged, Gyibirov kap egy szép sapkát a végén.

15. perc Stepancic szép gólját lépéshiba miatt elveszik.

14. perc Kosz lövése és Kalaras betörése is rossz, majd Gaber szereli a hatos előtt Koszt. Hűha, Gaber a földön, a spori hordágyat kér. Lesántikál inkább a légiós.

A Szeged a 4. forduló óta veretlen, három győzelemmel és egy döntetlennel.

12. perc Kosz jó passza után a jobbszélső Glavas a léc alá lő, vezet a Zágráb! Amíg Mackovsek lövésre nem emelkedik.

12. perc Bombac tízméteres bombája a jobb oldali kapufáról Mandic fejére pattan.

11. perc Stepancic átlövése rossz, Faljic ismét elképesztően agresszíven fordul be a beállóról: 6–6!

10. perc Nem hetes, de igen hamar gólt lő bevetődve a szerb Milos Kosz.

9. perc Mackovsek ez a helyzetet már nem puskázza el, ellenben két perc Gabernek Morales ellökéséért, és hetes is.

8. perc
Mackovsek nagyon a bal sarok mellé lő, Srna Kalaras mellől a léc alá talál. 4–5

8. perc Stepancic a szaggatottról ballal a jobb felsőbe lő, Morales megismétli ezt a bravúrt.

7. perc Mackovsek és Srna betörése is gólt érdemelt.

6. perc Sostaric ismét megvillan a jobb szélen, nem bír vele sem a védelem, sem Mandic kapus. Imsgard ellenben újabb bravúrt mutat be!

5. perc Faljic
betörése zseniális, 1–2.

4. perc Gabert ellökik, tovább, de Ismgard védi Faljic ziccerét is, a jobb szélről büntet Sostaric!

3. perc Gyibirov lövése is a lécen csattan.

1. perc A kubai Morales a lécre lő a szaggatottról, Mackovsek rossz passza utáb Imsgard ziccert véd, Stepancic betörése hibátlan! 0–1!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek tiszta fehérben.

Mivel a négy kötelezőből három már megvan, a csapat legfontosabb feladata most az, hogy Zágrábból is pontot, lehetőleg pontokat hozzon, mert akkor a két említett rivális már csak nagyon nehezen tudná befogni a csoportkör végéig.

A helyzet most úgy áll, hogy a magyar együttes oda-vissza legyőzte a Pelisztert (34–26 és 28–27), hatalmas csatában otthon tartotta a két pontot a Zagreb ellen (27–26), és két bravúrral már az évad első részében szolgált, a Pick Arénában legyőzte a dán Aalborgot (34–27), majd pontot rabolt a végső esélyesnek is tartott lengyel Kielce otthonában (27–27).

Az idény elején ugyanis egyértelmű volt, hogy a magyar csapatok közül Kárpáti Krisztián együttese került a nehezebb csoportba, és úgy lehetett jósolni, hogy ha legyőzi a két, papíron gyengébbnek számító ellenfelet, az északmacedón Eurofarm Pelisztert és a horvát RK Zagrebet, esetleg még egy bravúrra is képes lesz, akkor elcsípheti az A-csoport hatodik, még továbbjutó helyét.

NAGY LEHETŐSÉG ELŐTT ÁLL az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában, ugyanis ha szerda este nyer a közvetlen rivális RK Zagreb otthonában, nagyon jó eséllyel a továbbjutást is kiharcolhatja.

7. Zagreb 7 2 2 3 190–182 +8 6

„Az utolsó időkérést követően Mikler Roli nem volt a kapuban, úgyhogy a mindent eldöntő gólom után egyből rohantunk vissza. Örülök, hogy jó teljesítményt nyújtottam, és segíteni tudtam a csapatot. Először döntöttem el mérkőzést felnőttpályafutásom során– kezdte az értékelést a szerda kora délutáni órákban hazaérő Szita. Mindkét mérkőzés nagyon nehéz volt a Peliszter ellen. A szerdai találkozón eszméletlen hangulatot varázsoltak a macedón szurkolók. Rengeteg ziccert hibáztunk el, ami eddig nem volt jellemző ránk. Óriási fejfájást okozott a hiányzó játékosok pótlása, akik remélhetőleg mielőbb visszatérhetnek. A válogatott szünetben, a Veszprém elleni rangadóval kezdődően valami átkattant a fejemben, egyre jobban érzem magam a pályán. Az előző idényben nem játszottam jól. Nagyon fontos időszak vár ránk a válogatottban és a klubban egyaránt. Jelenleg hatvan-hetven százalékos állapotban vagyok. Próbálom magam formában tartani a januári németországi Európa-bajnokság és a közelgő olimpiai selejtező előtt.”

Kárpáti Krisztián Bánhidi Bencét, Gleb Kalarast és Szymon Dzialakiewiczet is nélkülöző csapata a múlt heti hazai találkozót ötgólos hátrányból fordította meg, és Mikler Roland parádés védéseivel fölényesen győzött az északmacedónok ellen 34–26-ra, míg a bitolai összecsapás teljesen másképpen alakult.

Két győzelemmel intézte el egy héten belül az OTP Bank-Pick Szeged az Eurofarm Pelisztert a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik és nyolcadik fordulójában.

Az OTP Bank-Pick Szeged a hazai találkozó után idegenben is legyőzte az Eurofarm Pelisztert a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, így a tabella 6. helyéről várja a szerdai zágrábi folytatást. A bitolai mérkőzés után az utolsó gólt szerző Szita Zoltán értékelt.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A ZÁGRÁB–SZEGED MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!