Férfi kézi BL: a szünetben még hátrányban volt, de magabiztosan nyert a Szeged

LUTER MÁRKLUTER MÁRK
2023.11.16. 20:25
Nehezen indult, sima lett a vége (Fotó: Árvai Károly) <br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kezi-bl-szeged-peliszter-34-26-foto-arvai-karoly--7451" target="_blank">A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</a><br />
A Pick Szeged 34–26-ra legyőzte az Eurofarm Pelisztert a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában, csütörtökön, az A-csoportban.

FÉRFI
KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 7.FORDULÓ
OTP-BANK PICK SZEGED–RK EUROFARM PELISZTER (északmacedón) 34–26
(18–19)
Szeged, 3246néző.Vezette:I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldovaiak)
SZEGED:Imsgard – SOSTARIC9 (4),Stepancic, Molina, Mackovsek1,JELINIC4,Bombac2. Csere:MIKLER R. (kapus), M. GABER5,Frimmel, MARTINS5,GARCIANDÍA5,Szita3,Szilágyi B., Fekete G.Edző:Kárpáti Krisztián
PELISZTER:Lesjak1– B. Radivojevics4 (2),Cehte3,Tajnik2,Pesevszki3,Borzas2,Petar Atanaszijevics3.Csere:VASZILJEV5,Tankoszki1,Kisum2,Petrovic, Pavle Atanaszijevics, Koszteszki.Edző:Braniszlav Angelovski
Az eredmény alakulása.
3. perc:0–2.6. p.:2–4.10. p.:3–7.12. p.:4–9.15. p.:8–10.20. p.:13–13.23. p.:14–16.27. p.:17–18.33. p.:20–21.38. p.:23–21. 43. p.:27–21.50. p.:29–25.55. p.:32–25
Kiállítások:8, ill. 10 perc
Hétméteresek:5/4, ill. 2/2
Kárpáti Krisztián:– Támadásban végig jól játszottunk, bár az elején a belső posztokon akadtak gondjaink. A szünet után azért tudtunk fordítani, mert Mikler Roland ezúttal is szenzációs teljesítményt nyújtott, és mert sikerült növelnünk a tempót.
Braniszlav Angelovszki:– Az első félidővel elégedett vagyok, de a második játékrész hagyott kívánnivalót maga után. Olyanok vagyunk a Bajnokok Ligájában, mint az a Formula–1-es istálló, amelyik négy évvel korábbi motorral és gumikkal versenyez…

Nem kezdett jól a Szeged, a 4. perc végéig kellett várni az első hazai gólra az Eurofarm Peliszter elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen a Pick Arénában. A hazaiaknak kulcsfontosságú volt a csütörtöki találkozó, hiszen hat fordulót követően a Kielce elleni idegenbeli bravúrpont és az Aalborg magabiztos legyőzése ellenére is csupán az aktuális ellenfelet előzték meg csoportjukban.

Az északmacedón együttes a mérkőzés elején rendkívül gyors letámadásaira építette a játékát, amellyel zavart okozott a szegedi védelemben. Tíz perc után, 8–4-es vendégvezetésnél kért időt Kárpáti Krisztián, de a következő támadással már ötgólos előnybe kerültek a vendégek…

Az első negyedóra végén Matej Gaber harcolt ki hétméterest, amelyet a hetek óta élete formájában játszó Mario Sostaric értékesített, majd a következő támadásnál kihasználta az ellenfél rendezetlen visszarendeződését, ezzel két találatra zárkóztak fel a Tisza-partiak. Miguel Martins góljával 13–13-nál érte utol a Szeged nyeretlen riválisát. Az első játékrész látványos játékot, valamint 37 gólt hozott, a vendégek a Gyenyisz Vasziljev, Zsarko Pesevszki beállópáros révén hétszer is eredményesek voltak.

A második félidőben viszont jött a fordulat. A 37. percben Sostaric büntetőjével 22–21-nél vette át először a vezetést a Szeged, Mikler Roland nagyszerű formában védett, nemsokára Szita Zoltán góljával már hárommal álltak jobban a hazaiak a látványosan fáradó balkániak ellen.

A szegediek a tizenegy perc alatt bemutatott 7–0-s rohammal hatgólos előnyre (27–21) tettek szert. A végjátékban két szegedi születésű játékos, Szilágyi Benjámin és Fekete Gellért is pályára lépett, utóbbi most mutatkozott be a Bajnokok Ligájában.

A mérkőzés stílszerűen Mikler-védéssel zárult, aki fantasztikus, 59 százalékos kapusteljesítménnyel alapozta meg a Szeged idénybeli harmadik győzelmét a BL-ben. A hazai csapat nyolcgólos sikerével a hatodik, továbbjutást érő helyre lépett előre.