Női kézi NB I: a Győr idegenben 20 góllal ütötte ki a Vasast

R. P.R. P.
2023.10.04. 19:42
Szöllősi-Schatzl Nadine remekül célzott ma (Fotó: Nagy Gábor)
A női kézilabda NB I szerdai játéknapján a Győri Audi ETO KC rendkívül simán, 40–20-ra legyőzte a Vasast.

Az első félidőben Szöllősi-Schatzl Nadine mind a 30 percet a parketten töltötte, egyetlen másodpercre sem ment le pihenni – öt gólt dobott, akárcsak Győri-Lukács Viktória. A kapuban Sandra Toft remekelt, 16 lövésből nyolcat védett. A Győr 20–8-as vezetésre tett szert.

A folytatásban sem sokat változott a meccs képe. A győri gólgyár teljes kapacitással működött, és csak az volt a kérdés, lesz-e 20 gól közte. Lett, a Győr 40–20-ra győzött – Szöllősi-Schatzl Nadine és Estelle Nze Minko is hat találatig jutott. Sandra Toft végül 37 százalékos mutatóval zárt a kapuban.

NŐI KÉZILABDA NB I
A 11. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
Vasas SC–Győri Audi ETO KC 20–40
(8–20)
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 500 néző. V: Bátori, Szécsi Lantos
VASAS: Zsigmond P. – Mihály P., Boldizsár 1, Pénzes 1, Dombi K. 1, Szilovics 2, OLÁH K. 5 (4). Csere: Balog J. (kapus), Domokos 2 (1), Győrfi 2, Vámosi 1, Szűcsné Sirián 1, Fodor N., Ferenczy D. 3, Gaschler 1, Lengyel E. Edző: Konkoly Csaba
GYŐR: S. TOFT – GYŐRI-LUKÁCS 5, NZE MINKO 6, Blohm 4, Haugsted, De Paula 2, SZÖLLŐSI-SCHATZL 6. Csere: Duijndam (kapus), Gros 3, Brattset 1, S. Oftedal 2, Broch 1, FARKAS JÚLIA 4, Farkas E. 1, Hovden 5. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–6. 16. p.: 3–10. 21. p.: 8–13. 40. p.: 9–26. 54. p.: 16–36. Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0
Konkoly Csaba:
– Nagyon meggyőzően játékkal, keményen átgázoltak rajtunk. Az első huszonöt percben sikerült lassítani a tempót, de a szünetre így is nagy lett a különbség. A második félidőben futottunk, de ebből jöttek a hibák. Bízom benne, hogy ennek a mérkőzésnek a tapasztalata a hozzánk hasonló erősségű ellenfelekkel szemben kamatozni fog.
Ulrik Kirkely: – Fontos volt, hogy olyan mérkőzést játsszunk, amelyen magas szintű koncentrációra van szükség, ez tökéletesen sikerült.

1. Győr 6 5 1 222–145 +77 10
2. FTC 4 4 157–93 +64 8
3. Debrecen 4 4 123–84 +39 8
4. Mosonmagyaróvár 5 4 1 161–137 +24 8
5. Kisvárda 5 3 2 124–135 –11 6
6. Budaörs 4 2 2 118–122 –4 4
7. Vác 5 2 3 124–144 –20 4
8. Vasas 5 2 3 122–149 –27 4