Nem volt könnyű, de a Plock ellen is fölényes győzelmet aratott a Veszprém

2023.10.19. 18:35
Nem adta olcsón a bőrét a kék mezes Wisla Plock (Fotó: Koncz Márton) – a képre kattintva galéria nyílik<br />
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában a Telekom Veszprém odahaza 28–21-re legyőzte a lengyel Wisla Plockot.

FÉRFI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–WISLA PLOCK (lengyel) 28–21 (14–9)
Veszprém, 4870
néző. V: Jorum, Kleven (norvégok)
VESZPRÉM: BIOSCA – GASPER MARGUC 6 (1), Remili 2, Casado 2, Pesmalbek 3, Koszorotov 1, Elísson 1. Csere: Corrales (kapus), Ligetvári 1, Fabregas 1, el-Dera, SANDELL 4, A. Nilsson 1, VAJLUPAU 5 (1), Descat, Mahé 1. Edző: Momir Ilics
WISLA PLOCK: Alilovic – G. PEREZ 4, Piroch, Susnja, Terzic, Lucin 1, Mihic. Csere: Jastrzebski (kapus), Dawydzik 3, Zsitnyikov 3, Fazekas G., Mindegia, KRAJEWSKI 6 (3), Samoila 2, Zarabec, Daszek 2. Edző: Javier Sabaté
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 9. p.: 6–2. 13. p.: 9–4. 20. p.: 11–5. 29. p.: 14–8. 38. p.: 15–13. 43. p.: 20–14. 49. p.: 24–16. 57. p.: 26–20. Kiállítások: 12, ill. 2 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Momir Ilics:
– Szép sikert arattunk, elsősorban annak köszönhetően, hogy remekül védekeztünk, főleg az első félidőben, amikor mindössze kilenc gólt kaptunk. A második játékrészben voltak gyengébb időszakok a támadásban, az időkéréseket követően ezeken sikerült javítani. A védekezés és a kapusteljesítmény ugyanakkor nagyszerű volt.
Javier Sabaté: – A Veszprém ma jobban teljesített nálunk, de mi is harcoltunk, küzdöttünk, igyekeztünk mindent megpróbálni. A második félidei játékkal elégedett vagyok, jól védekeztünk, nem sok csapat marad 28 kapott gólon a Veszprém Arénában, ahol egyébként minden alkalommal fantasztikus pályára lépni. Volt esélyünk a felzárkózásra, de hibáztunk, és egy ilyen csapat, mint a Veszprém, egyszerűen kivégez a hibák után. Sok a fiatal játékosunk, sokat kell még fejlődnünk, dolgozunk tovább.

MINDÖSSZE EGY GÓLT KAPOTT az első négy és fél percben a hazai pályán játszó Telekom Veszprém a Wisla Plocktól a férfi kézilabda Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. Igaz, az első támadásai nem voltak annyira gyorsak és erőteljesek, de öt perc után azért rövid időre belelendült az Építők, Nedim Remili, Agustín Casado és Bjarki Már Elísson gyors góljaival elhúzott 6–2-re.

Ennyi elégnek is bizonyult a biztos vezetés megszerzéséhez, a játék a néhány perces gázfröccs után sem pörgött fel, igaz, a hazaiaknak nem is volt szükségük rá, hogy felgyorsítsák, mert ugyan az első félidőben nem támadtak igazán jól, a védekezés viszont remekül összeállt. A védők keményen odaléptek, ha kellett, ezt mutatja a három kétperces kiállításuk, vagy amikor Ludovic Fabregas a földre teremtette Fazekas Gergőt, aki a vállát fájlalta.

A Plock taktikájából nem sok derült ki az első harminc percben, mert a lengyelek látványosan nem tudtak mit kezdni a veszprémi fallal, a játékuk sokszor ötlettelennek tűnt, és a támadásaiknak csak a negyede volt eredményes. Az első félidő végén 14–9-re vezetett a Veszprém, a fölénye nem is volt kérdés, az addig kettes fokozatban autózgató, néha le-lefulladó Plocknak nagyobb sebességre kellett kapcsolnia, bár kérdés, ez mire lett volna elég.

A szünet után összeszedettebb lett Xavi Sabaté együttese, amely gólról gólra jött egyre közelebb ellenfeléhez, a hazaiak pedig megint megkapták a szokásos kiállításaikat, az egyiknél ezúttal Remili találta el Fazekas Gergőt. Majd 16–13-as hazai vezetésnél két percre „befagyott” a játék, csak a fogást keresték egymáson a felek, miközben egymás hibáit is alig tudták kihasználni. Az ilyen meccsekre szokták mondani visszafogottan, hogy a védekezés dominált.

Aztán a második félidő tizedik perce után jött egy újabb hazai gázfröccs. Kétszer is kilopták a labdát a bizonytalankodó vendégek kezei közül, majd ezúttal Mikita Vajlupau triplájával, valamint Ligetvári Patrik és Szergej Koszorotov góljaival lódult meg a Veszprém, és már 21–14-re is vezetett, ami már bőven elég volt az utolsó negyedórára. A szurkolás sem lanyhult, sőt, még erősödött is, amikor a végén Ignacio Biosca kifogta Dmitrij Zsitnyikov dupláját.

A vége megérdemelt 28–21-es Veszprém-győzelem lett, a Plock pedig továbbra sem tud pontot szerezni az Építők otthonában, sőt, ezúttal még csak közel sem járt hozzá.

A csoport további mérkőzései
GOG (dán)–Montpellier (francia) 32–27(16–18)
Celje (szlovén)–Barca (spanyol) 31–37(17–22)

KÉSŐBB
20.45:Magdeburg (német)–Porto (portugál)

8. Celje 5 5 148–175 –27 0

VÉGE! Fontos győzelmet aratott a Veszprém a Bajnokok Ligája csoportkörében. Köszönjük figyelmüket!

60. perc: Sandell góljára, még Zsitnyikov válaszol, héttel nyer a Veszprém. 28–21

59. perc: BIOSCA-PARÁDÉ! Zsitnyikov a szaggatottról felugrásból lő, majd a hatosra beugorva is, de a spanyol kapus lába mindkét lövést megállítja.

Elfáradtak a végére a lengyelek, igaz a veszprémi védekezés is feljavult.

58. perc: Szélről jön a labda beállóba Fabregasnak, a francia nem hibázza el a ziccert. 27–20

Veszprémi időkérés.

57. perc: Sandell veszti el a labdát, a lerohanást Krajewski zárja góllal. 26–20

56. perc: Ezúttal Krajewski a jobb szélen, ő sem tud ma hibázni. 26–19

Öt perc hátra...eldőni látszik...

54. perc: Mahé is a pályán, a francia nem is tétovázik sokat, nagy gólt ragaszt a lengyel kapuba. 26–18

53. perc: Sandell megint szépen húzza el a labdát a védője mellett és a hatosra beugorva szerez újabb gólt, a lengyeleknél Samiolára jön ki az akció, és ő sem hibázik.25–18

52. perc: Daszek lövése Biosca testében akad el, a kapus indítása kicsit hosszú Descatnak, aki a kapu mellé tüzel.

50. perc: Samiola gólja olvasztja hétre az előnyt, a Veszprémben újra pályán Fabregas.24–17

49. perc: Először nyolc az előny, Koszorotov passza után Sandell csinál meg egy cselt, majd kíméletlenül kilövi a bal felsőt. 24–16

48. perc: Mihic ziccerben a bal szélen, Biosca nagyot véd!

47. perc:Vajlupau hetese a lengyel kapuban. 23–16

46. perc: Megint hibáznak a lengyelek, Pesmalbek kap egész pályás passzt, átemeli védőjét és gólt szerez, majd jönnek a lengyelek, véleményes hetest kapnak, Krajewski ezt sem hibázza el. 22–16

44. perc: Koszorotov is feliratkozik a góllövők közé, a szaggatottról felugorva, lendületből talál be. Majd Pérez is újra megvillan a jobb szélről. 21–15

A belarusz a negyedik gólját szerezte a második félidőben.

43. perc: Eladják a lengyelek,Vajlupau megint eredményesen viszi végig a rohanást. 20–14

43. perc: Ligetvári le is ül, Zarabecet viszi földre oldalról.

42. perc: Sandell passzolLigetvárinak, aki első idei BL-találatát szerzi. 19–14

41. perc: Labdát szerez a Veszprém,Vajlupau viszi végig a rohanást, majd Daszek is gyorsan betalál. De újra jön a Veszprém ésVajlupau újra gólt szerez.18–14

40. perc: Zarabec lövését védi Biosca, majd a veszprémi támadás végén Koszorotov adja el a labdát.

Lengyel időkérés, talán kicsit meglepő módon, hiszen eddig nekik áll a második félidő.

39. perc: Végre! Sandell ugrik fel a hetes vonalnál, lövése becsorog a kapuba. 16–13

38. perc: Dawydzik megállíthatatlan, harmadik gólját is megszerzi a második félidőben. 15–13

37. perc: Videóznak a bírók, Remili faultolt a szaggatottnál, Fazekas volt a szenvedő fél. Kettő perc.

Döcög a veszprémi gépezet a második félidő elején...

37. perc: Ziccerig játsza a Veszprém, de Fabregas a tiszta ziccert is kapu mellé lövi.

35. perc: Megvan az első veszprémi talált is a második félidőben, Vajlupau szélről szerzi, majd az elcsúszú veszprémi védekezés mellett Dawydzik talál be újból. 15–12

34. perc: Már csak három az előny, Dawydzik beállóból lő a kapuba Zsitnyikov passza után. 14–11

33. perc: Biosca véd nagyot, Casado pedig kiáll két percre, mert a lövés közben földre viszi ellenfelét. Krajewski lövi be a hetest. 14–10

Folytatódik a játék.

Remili időntúli szabaddobása mellé száll a blokkról, vége az első félidőnek!

30. perc: A lengyeleknél is jól működik a jobb szél, Pérez már a harmadik gólját szerzi. 14–9

29. perc: Passzívnál adogat a Veszprém Remili varázsolja Pesmalbek kezébe a labdát, a francia beállóból talál be. 14–8

28. perc: Nilsson viszi földre Fazekast, kettő perc és hetes. Krajewski ezt már nem hibázza el. 13–8

27. perc: Megint Corrales jön egy hetesre és meg is fogja a lövést.

26. perc: Passzívig, sőt már azon is túl játszanak a lengyelek, de a veszprémi támadás sem zárul góllal, mert Sandel ellépi.

24. perc: Labdát szerez a Veszprém, Pesmalbek zárja góllal a lerohanást. 13–7

22. perc: Casado passza után Nilsson félfordulatból bombáz a lengyel kapuba, de a Plock sem lazsál, Daszek használja ki a rést a veszprémi falon. 12–7

21. perc: Jobb szélre teszik le a lengyelek, Péreznek ez rutin munka. 11–6

20. perc: Fabregas ütötte meg Fazekast, kettő perc.

20. perc: Casado megint a szaggatottról talál be. 11–5

19. perc: Mindkét csapat kapkod, Remili gyengén lő, az ellentámadást Mindegia kapufája zárja.

18. perc: Gasper Margucban ma lehet bízni, Remili passza után megint a jobb szélről talál be a szlovén. 10–5

17. perc: Fabregas beállóból a kapufát találja el, Krajewski lövése a kapu mellé száll.

Fazekas Gergő is pályán a Wisla Plock csapatánál.

14. perc: Krajewski szélről veszi be a veszprémi kaput, a gyors veszprémi akció végén Remili ront. 9–5

Lengyel időkérés.

13. perc: Ellépték a lengyelek, Remili finom csuklómozdulattal hozza helyzetbe Gasper Margucot, aki nem ront a hibátlan mérlegén. 9–4

12. perc: Zsitnyikov emberhátrányban gyötri be az újabb lengyel gólt. Jobb szélre viszi az akciót megint a Veszprém, Gasper Marguc ezúttal sem hibázik. 8–4

11. perc: Terzic megy ki két percre, Gasper Marguc a jobb alsóba lövi a hetest. 7–3

9. perc: Passzív a veszprémi támadás, Remili a szaggatottról felugorva zárja le góllal a döcögős akciót. Majd jobb szélről Pérez góljával zárkóznak a lengyelek. 6–3

8. perc: Lucin jön a hetesre, a kapuba meg Corrales, a cseh a kapu fölé lő.

8. perc: Ligetvári ment ki először két percre, Pirochot döngölte földbe.

7. perc: Casado középen húzza át a labdát és lő gólt, majd Biosca védése után Elisson zárja góllal a lerohanást. 5–2

6. perc: Szétnyílik a fal Remili előtt, ő pedig nem hibázza el a ziccert. 3–2

5. perc: Zsitnyikov ugrik fel tisztán és a jobb alsóba lő. 2–2

4. perc: Lucin szélről egyenlít, majd jobb szélre kerül a labda a veszprémi támadás végén, Gasper Marguc onnan sem hibázik. 2–1

3. perc: Veszprémi labdszerzés, majd rohanás, Gasper Marguc lövi az első gólt. 1–0

2. perc: Zsitnyikov és Remili is a kapu mellé durrant, nincs meg az első gól.

1. perc: Az első ziccert Pesmalbek lövi a lengyelek kapusába.

A Veszprém tiszta pirosban, a Plock kékben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Veszprém indította a játékot.

„Nagyon jól játszanak, a legnagyobb erősségük mégis azt gondolom, az agresszív védekezésük. Az edzőjüket is ismerjük elég jól, ahogy azt is, hogy viszonyul a kézilabdához. Néhány játékosuk, akik itt játszottak Veszprémben, biztosan extra motivációt merítenek majd abból, hogy újra a Veszprém Arénában bizonyíthatnak. Mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy megpróbáljanak bennünket legyőzni. De, abban is biztos vagyok, hogy mi is hasonló elszántsággal készülünk ellenük. A saját közönségünk előtt játszunk majd, akik egészen a végéig buzdítani fognak minket. De, azt hiszem azt ki kell emelnem és el kell mondanom majd többször is: jobb teljesítményre lesz szükségünk, mint a Porto ellen. A Wisla egy összeszokott csapat, a mag régóta együtt játszik, éppen ezért nekik nincs szükségük sok időre adaptálni egy új szezont. Akárhányszor játszottunk ellenük, mindig kemény és szoros meccs volt, egészen a végéig, most is erre számítok.” – Momir Ilicsnek, a Telekom Veszprém vezetőedzőjénekteljes nyilatkozataa klub honlapján olvasható.

A két csapat a Bajnok Ligája előző idényében is egy csoportban szerepelt, akkor a Veszprém hazai pályán 11, idegenben 4 góllal nyert. A BL-ben összesen 10 alkalommal találkoztak, ezeken a Veszprém hétszer, a Plock egyszer nyert, két alkalommal döntetlen eredmény született. Veszprémben eddig mind az öt találkozójuk hazai sikerrel zárult.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Veszprém férfi kézilabda csapatának újabb hazai Bajnokok Ligája mérkőzése. A magyar bajnok ellenfele ezúttal a lengyel Wisla Plock lesz majd. Tartsanak velünk!