A Győr izgalmas hajrában egy góllal legyőzte a Brestet a női kézi BL-ben

2023.09.10. 15:50
(Fotó: eurohandball.com)
A Győri Audi ETO KC 24–23-ra legyőzte a Brest Bretagne csapatát idegenben a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A-CSOPORT, 1.FORDULÓ
BREST BRETAGNE HANDBALL (francia)–GYŐRI AUDI ETO KC 23–24 (14–16)
Brest, 3552
néző. Vezette: Braseth, Sundet (norvégok)
BREST: Filter – Toublanc 4 (2), Jarrige 1, Foppa 3, Jaukovics 3 (1), Carlson 2, Lassource 1. Csere: FOGGEA (kapus), MASLOVA 6, Barbosa 1, Freriks 2, Faure. Edző: Pablo Morel
GYŐR: SANDRA TOFT – Hovden 2 (1), GROS 6 (2), S. Oftedal 1, BRATTSET 5, Nze Minko 4, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Duijndam (kapus), Blohm, Broch, De Paula 2, Rju Un Hi 1, Győri-Lukács V. 1, Haugsted. Edző: Ulrik Kirkely
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–6. 12. p.: 6–7. 17. p.: 9–9. 20. p.: 9–13. 26. p.: 11–15. 33. p.: 16–16. 38. p.: 17–20. 48. p.: 20–21. 57. p.: 22–24
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Pablo Morel:
– Csalódás az eredmény, nem lehetünk elégedettek, győzni szerettünk volna. Tudjuk, milyen kvalitásai vannak a Győrnek, de mi is megfelelő minőséget és egységet mutattunk, a jövőben is ezen az úton kell haladnunk.
Ulrik Kirkely: – Mindenekelőtt boldog vagyok, hogy megszereztük a két pontot. Nagyon tiszteljük a Brestet, amely most is megmutatta, milyen jó csapat, amivel természetesen tisztában is voltunk. Mindkét oldalon voltak hullámhegyek és hullámvölgyek, így az volt a kérdés, ki tudja kontrollálni az utolsó négy-öt percet. Szerencsére mi jöttünk ki jól a hajrából.

Meglehetősen rossz előjelekkel várta első csoportmérkőzését a női kézilabda Bajnokok Ligája új idényében a Győr. Az ötszörös aranyérmes ETO hét közben váratlan vereségbe futott bele a mosonmagyaróvári bajnokin, majd hosszú és viszontagságos utazást követően érkezett meg a francia Brest elleni meccs helyszínére.

A kezdés előtt a Brest szurkolói csoportja áthívta szektorába a győri drukkereket, hogy a bemelegítés során egy ideig együtt buzdítsák kedvenceiket.

Az első percekben nem érződött a győrieken, hogy nem ideális körülmények között készültek a rajtra. A dán Ulrik Kirkely által irányított együttes kiváló lendülettel, motiváltan kezdett, a támadójáték hatékony és gördülékeny volt, a helyzetkihasználás egy ideig hibátlan, így a hetedik percben 6–2-re ellépett. Az első negyedóra végén azonban a hazaiak utolérték riválisukat, és 8–8-nál egyenlítettek – hogy aztán a 20. percre újra néggyel húzzon el a Győr. A támadásban és védekezésben is kiváló napot kifogó norvég beálló, Kari Brattset vezérletével a szünet előtti percekre masszívan összeállt a vendégek hátsó alakzata, megfojtva a bresti akciókat. Ugyanakkor ha egy-két fokkal jobban koncentrál a Kirkely-csapat, és nem csúszik be néhány pontatlanság, kettőnél nagyobb előnnyel vonulhatott volna pihenőre (14–16).

Az ETO a találkozó közben átlépte a nyolcezer gólos álomhatárt a BL-ben, ami eddig csak a montenegrói Buducsnoszt Podgoricának sikerült az elitsorozatban.

A rendkívül gólszegény második félidőben is hektikus volt a játék. A Brest gyorsan ledolgozta kétgólos hátrányát, sőt, esélye nyílt a fordításra, de nem élt a lehetőséggel. A záró negyedórára fordulva újra az ETO ment el hárommal, majd tíz perccel a vége előtt megint labdájuk volt a franciáknak, hogy 21–22-nél egyenlítsenek, ám a korábban három évig Brestben légióskodó dán győri kapus, Sandra Toft nagy bravúrral hárította Coralie Lassource ziccerét. A hajrában (amelyben a védekezés dominált mindkét oldalon) hosszú percekre befagyott az eredmény, majd az 57. perc végén Brattset találatával kettővel vezetett a Győr. A végén mégis volt miért izgulnia a magyar bajnoknak: a Tofthoz hasonlóan jól teljesítő Julie Foggea kivédte Brattset ziccerét, a Brest pedig támadhatott az ikszért. Ez azonban, ahogyan a korábbi helyzeteknél sem, nem sikerült, Toft megfogta az orosz jobbátlövő, Valerija Maszlova bombáját.

A győri gépezet még csikorog, ez nyilvánvaló, de a rutinosan és nagy akarattal küzdő ETO értékes és megérdemelt sikerrel kezdte menetelését a BL-ben. 23–24

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: mi volt itt a végén?! Maslova az utolsó másodpercekben rászúrta messziről, de Toft leért a bal alsó sarokba – a Győr egy góllal nyerni tudott. 23–24

60. perc: ez hihetetlen – Brattset fordult be, de a lövésénél óriásit védett a hazaiak kapusa.

59. perc: újabb időkérés a vendégektől.

59. perc: Maslova nem hibázott nagy helyzetben, feljön egyre a Brest. 23–24

57. perc: ez nagyon kellett – Gros átadásából Brattset talált be. Kettővel vezet a Győr! 22–24

54. perc: időkérés a Győrtől.

53. perc: Gros hetese után Foppa azonnal válaszolt, továbbra is eggyel vezet a Győr. 22–23

51. perc: Haugsted a látványos szabálytalansága utn két percet kapott.

50. perc: Oftedal borzalmas passza után jöhetett a Brest, Lassource hatalmas ziccerbe került, de Toft védeni tudott.

49. perc: Foppa kapott remek passzt, lefordult védőjéről, és Toft szeme között lőtt a kapuba. 21–22

48. perc: Jaukovics lövésénél esélytelen volt a győriek kapusa. A következő támadásnál visszaállt a kétgólos különbség, Almeida de Paula volt eredményes. 20–22

45. perc: Maslova próblkozott messziről, Toft egy kicsit későn indult el, így nem tudott védeni. 19–21

44. perc: időkérés a hazaiaktól.

42. perc: kiszorított helyzetben kapta meg a labdát a sarokbanSchatzl, de így is megtalálta a rést a hazaiak kapusa mellett. 18–21

40. perc: Cabral Barbosa két Győri mellett is elhúzott, és Toft mellett a rövid sarokba lőtt. 18–20

38. perc: Győri-Lukécsnak igencsak kiszorított helyzetből tüzelt, de így is megtalálta a jobb alsó sarkot. 17–20

36. perc: Oftedal remek átadása után Nze Minko volt szemtelen – a kapus lába között juttatta a labdát a kapuba. 17–19

36. perc: Toft kicsit mellényúlt, ennek Maslova örült a legjobban az arénában. 17–18

35. perc: Oftedal előtt nyílt meg a fal, a Győr játékosa egy villámgyors befejezéssel ismét kettőre növelte a vendégek előnyét. 16–18

34. perc: Gros volt harcias, a jutalma egy hetes. Hovden állt oda, s a bal alsóba lőtt. 16–17

33. perc: remek bejátszás után Freriks fordult be, s ki is egyenlített. 16–16

31. perc: Toft hozzáért Maslova lövésébe, de védeni már nem tudta. 15–16

31. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: itt a vége az első félidőnek, kettővel vezet a Győr.

30. perc: Maslova maradt szabadon, majd hatalmas bombát eresztett meg, a labda a felső lécről pattant a kapuba. 14–16

30. perc: türelmes, okos játék – Gros pattintotta be Brattsetnek, aki szép kizárás után befordult, s be is talált. 13–16

29. perc: időkérés a Győrnél.

29. perc: heteshez jutott a Brest, Toublanc nem is hibázott. 13–15

27. perc:Jaukovics tört be, majd Toft lábai között lőtt a kapuba. 12–15

26. perc: micsoda játék – remek átadások után Nze Minko találta meg Brattsettet, aki a jobb felsőt lőtte ki. 11–15

25. perc: Maslova előkészítése után Toublanc talált be. 11–14

23. perc: Toublanc a jobb szélről jött befele, ballal el akarta pörgetni, de Toft nagyszerűen hárított.

22. perc: Brattset szépen fordult be, csak szabálytalanul tudták megállítani. Gros a hetesből megszerezte az ötödik gólját is. 10–14

21. perc: az időkérés után heteshez jutott a Brest, Toublanc be is vágta a felsőbe. 10–13

19. perc:Rju után Brattset is bevette a bresti kaput, ismét néggyel vezet a Győr. A Brest inkább időt is kért. 9–13

18. perc: Maslova lövését remekül védte Toft, majd Nze Minkót nem tudták lekövetni a hazaiak – a győri játékos nem hibázott. 9–11

17. perc: Almeida de Paula húzott váratlant, remek lövésénél esélytelen volt a hazaiak kapusa. 9–10

16. perc: Gros góljára azonnal válaszolt a Brest, Maslova talált be újra. 9–9

15. perc: Toublanc húzott befelé a sarokból, majd parádésan emelt a kapuba Toft fölött. Immár döntetlen az állás. 8–8

13. perc: most Frerikst nem tudta megállítani a győri védelem, ismét csak egy van a két csapat között. 7–8

13. perc: hamar kihasználta a Győr az emberelőnyt, Nze Minko talált be. 6–8

13. perc: a legutóbbi gól szerzője kicsit agresszívan védekezett, így két percre lemehet gondolkozni. Emberelőnyben a Győr.

13. perc: hoppá, már csak egy a Győr előnye: Foppa maradt üresen, Toftnak nem volt esélye a lövésnél. 6–7

10. perc: nem adja fel a Brest, Lassource sem rontotta el az első próbálkozását – a franciák feljöttek kettőre. 5–7

9. perc: Gros nagyon él: a francia védők egyelőre nem tudják tartani a győri játékost, aki immár három gólnál tart. 4–7

8. perc:Jaukovics gólja után Carlson is azonnal helyzetbe került az ellentámadásból, lövése a bal kapufáról vágódott a kapuba. 4–6

7. perc: Oftedal szépen ment be két ember között, passza után Gros volt eredményes.2–6

6. perc: Nze Minko és Hovden is magabiztosan fejezte be a helyzetét, így már hárommal megy a Győr. 2–5

4. perc:Jaukovics bombáját nagy bravúrral védte Toft.

4. perc: Schatzl a bal szélről betört, s szépen lőtte ki a rövidet. 2–3

3. perc: pörögnek az események, előbb Carlson lepte meg Sandra Toftot, majd a következő akcióból Brattset is betalált. 2–2

2. perc: hamar jön a válasz, a Brest egy percen belül kiegyenlített Jarrige révén. 1–1

1. perc: az első támadását rögtön gólra is váltotta a Győr, Ana Gros volt eredményes! 0–1

ELŐZMÉNYEK

Az ETO a közösségi oldalán számolt be róla, hogy közel sem sikerült eseménytelenre az útjuk Brest felé.

A győri gárda előzetes tervei alapján Párizsban szállt volna át a Brestbe tartó járatra, azonban késett a gépük és a francia fővárosban nem várták meg őket, így meghiúsult az eredeti ütemterv.

Mivel a többi járat tele volt, kénytelen voltak Párizsban éjszakázni a játékosok és a stábtagok, ami szintén nem ment zökkenőmentesen, de legalább egy napra rá elértek egy Nantes-ba (!) tartó repülőt, ahonnan a legfrissebb hírek szerint busszal teszik meg a maradék 300 km-es távot, remélhetőleg az eddigi útnál már sikeresebben.