Női kézi NB I: 21 gólos győzelmet aratott a Győri ETO

NEDELYKOV TAMÁSNEDELYKOV TAMÁS
2023.04.18. 18:31
Brochék hozták a kötelezőt (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A címvédő Győri ETO gólzáporos győzelmet aratott a Dunaújváros vendégeként a női kézilabda NB I 23. fordulójában.

Egy lépéssel közelebb került a bajnoki címhez a Győri ETO, miután a Dunaújváros ellen is hozta a kötelezőt. A kisalföldiekre még három meccs vár az NB I-ben májusban, sorrendben a Fehérvárral, az MTK-val és a Mosonmagyaróvárral találkoznak, és mivel nemcsak vesztett pontok tekintetében, hanem egymás elleni eredményben is jobban állnak a rivális FTC-nél, a papírforma szerint nem is kell várniuk az ünnepléssel az utolsó körig.

Amíg a DKKA mindkét félidőben hét gólt tudott lőni a Győrnek, addig az ETO az első harminc percben 14-ig, a másodikban 21-ig jutott. A vendégeknél Amandine Leynaud 22 lövésből 12-t megfogott (ez 54 százalékos hatékonyságot jelent), valamint egy gólt is szerzett, a mezőnyben Estelle Nze Minko (7 gól) és Yvette Broch (5 gól) termelt hatékonyan, összességében pedig csak a cserekapus Győri Alexa mellett csak Line Haugsted nem tudott betalálni az Újvárosnak.

A Győr ezzel a sikerrel hangolt a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőre, ahol a szombati elődöntőben a Debrecennel találkozik.

NŐI KÉZILABDA NB I
23. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–GYŐRI AUDI ETO KC 14–35 (7–14)
Dunaújváros,
500 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Kazai 1, Poczetnyik 1, SZALAI B. 4, Nick 1, Krupják-Molnár, Arany 1. Csere: Bartulovicz (kapus), Weisheitel 2, Lakatos P., Farkas Johanna 3, Fodor N., Horváth P. 1, Matucza, Farkas K., Agócs. Edző: Rapatyi Tamás
GYŐR: LEYNAUD 1 – Győri-Lukács 1, Gros 2 (1), OFTEDAL 3, BROCH 5, NZE MINKO 7, Schatzl Nadine 1. Csere: Győri A. (kapus), Haugsted, Rju Un Hi 1, Blohm 2 (1), Fodor Cs. 1, Faluvégi 2, M. HANSEN 4 (1), BRATTSET 3, Farkas Júlia 2 (1). Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–2. 7. p.: 4–3.14. p.: 5–10. 18. p.: 6–12. 35. p.: 8–18. 44. p.: 9–25. 58. p.: 13–33
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/4
Rapatyi Tamás:
– A mai meccs megmutatta, mekkora a különbség a világ egyik legjobb csapata és a miénk között. Megköszönöm a győrieknek, hogy végig teljes erőbedobással hajtottak, nekünk minden egyes négyzetcentiméterért meg kellett harcolnunk. A küzdőszellemünkkel nem volt probléma, sajnos fejben nem tudtuk úgy folytatni, ahogyan az előző mérkőzéseken sikerült. Ebben az is közrejátszott, hogy mi két nappal ezelőtt is játszottunk. Ehhez a ritmushoz nem vagyunk hozzászokva.
Ambros Martín: – Az első pillanattól, a játék minden elemét tekintve, rendkívül komolyan vettük a mérkőzést. A bajnoki címért küzdünk, mindegyik találkozónkat kérdés nélkül, a legmagasabb szinten teljesítve akarjuk megnyerni. A Ferencváros elleni találkozón magasra tettük a mércét, így akartuk folytatni. Tudtuk, hogy nagyon komolyan kell venni a dunaújvárosiakat, akik jól teljesítettek az elmúlt fordulókban.

1. Győr 23 22 1 750–514 +236 44
2. FTC 21 18 2 1 687–500 +187 38
3. Debrecen 20 14 2 4 584–503 +81 30
4. Mosonmagyaróvár 20 13 2 5 605–526 +79 28
5. Fehérvár 20 9 3 8 505–538 –33 21
6. MTK 21 9 2 10 570–548 +22 20
7. Vác 20 9 2 9 533–530 +3 20
8. Dunaújváros 22 8 3 11 545–638 –93 19