Férfi kézi NB I: Dzsamali és Császár vezették győzelemre a Ceglédet

N. T.N. T.
2023.02.24. 20:14
Császár Gábor (jobbra) hat gólig jutott (Fotó: HÉP-Cegléd, archív)
A kiesés elől menekülő Cegléd fontos meccset nyert meg a közvetlen rivális Fejér B.Á.L-Veszprém ellen a férfi kézilabda NB I 16. fordulójában, míg a Dabas és a Gyöngyös megosztozott a pontokon.

Már nem a Cegléd a sereghajtó az NB I-ben, miután a rutinos játékosainak köszönhetően legyőzte az Európa-ligában csoportkört játszó Fejér B.Á.L.-Veszprémet. A hazaiaknál a korábbi válogatott Dzsamali Iman nyolc, míg a szakmai igazgatói teendői mellett újra mezt húzó Császár Gábor hat góllal járult hozzá a sikerhez.

A Dabas és a Gyöngyös végig kiélezett meccset vívott egymással, a vendégek az utolsó öt perchez érve hármas emberhátrányba is kerültek, mégis kiharcolták a döntetlent.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
HÉP-CEGLÉD–FEJÉR B.Á.L. VESZPRÉM 28–22 (16–13)
Abony, 350
néző. V: Rontó, Szanyi
CEGLÉD
: KRÁNITZ – Csomor 2, DZSAMALI 8, Spekhardt 1, Juhász K. 4, KÁLLAI 5, Pásztor 2. Csere: Alexa (kapus), Szepesi, CSÁSZÁR 6, Mazák, Tóth M., Bartha, Kende, Farkas B. 2. Edző: Nagy Károly
VESZPRÉM: Balogh T. – Gál, Vetési 1, BUGYÁKI, Szrnka 2, STRANIGG 8, Hári. Csere: Miklós G. (kapus), Éles B. 1 (1), PULAY 7, Éles Zs., Szmetán P. 2, Molnár B. 1, Szatmári, Machác. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–1. 9. p.: 7–3. 14. p.: 9–5. 17. p.: 11–9. 21. p.: 12–12. 24. p.: 14–12. 37. p.: 21–14. 43. p.: 22–17. 49. p.: 24–18. 53. p.: 25–21. 57. p.: 26–22
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: –, ill. 3/1
Nagy Károly:
– Tudtuk, hogy nekünk ez élet-halál mérkőzés lesz, ahol csak a győzelem az elfogadható. A találkozó kulcsmomentumaiban jól ki tudtunk jönni, de természetesen nagyon kellett az is, hogy a kapusom nagyszerű teljesítményt nyújtson. Van még javítani valónk, de megpróbálunk a győzelem útján elindulni.
Konkoly Csaba: – Felkészültünk az ellenfelünkből, tudtam, hogy ez az őszi mérkőzéshez képest egy sokkal szorosabb, kiegyenlítettebb találkozó lesz. Indiszponáltan kezdtük az összecsapást, viszont az első félidőben a döntetlennél sikerült utolérni a Ceglédet. Ekkor tudott váltani ellenfelünk és visszaszerezte az előnyét. A második félidőben változtattunk a védekezésünkön, de ez nem volt elég ezen a fontos találkozón a pontszerzéshez.

DABAS KC–HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS 29–29 (11–12)
Dabas, 500
néző. V: Felhő, Öcsi
DABAS: PALLAG – Horvat 3 (1), Fekete B. 3, Garajszki, Koller 3, Szöllősi Sz., TARABOCHIA 4. Csere: Nagy T. (kapus), BÁLINT B. 4 (1), Bognár N. 1, LAURINYECZ 5, Katona 1, Hutvágner, Ács T. 2, Zdolik 3. Edző: Tomori Győző
GYÖNGYÖS: Bartucz – Gábori 1, SCHÄFFER 5 (1), Gráf 2, HEGEDŰS M. 3, Potisk 5, VARSANDÁN 7 (2). Csere: A. Tomics (kapus), Nkousa, Halász L., Jaros, Lakosy 3, Schmid 2, Gerdán, Jóga 1, Menyhárt. Edző: Bíró Balázs
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 15. p.: 5–5. 22. p.: 7–8. 35. p.: 14–13. 41. p.: 17–17. 56. p.: 26–26
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Tomori Győző:
– Érzelmekkel teli mérkőzés volt, több lehetőséget is kihasználatlanul hagytunk, amivel eldönthettünk volna a találkozót. Egy pontot szereztünk, és csak a küzdést tudom dicsérni, mert szép kézilabda nem volt.
Bíró Balázs: – Tartottam a mérkőzéstől. A hajrában hármas emberhátrányban volt rá esély, hogy kikapunk, mégis adódott lehetőségünk a győzelemre is. Most még nem tudom eldönteni, hogy szereztünk vagy veszítettünk egy pontot.