Női kézi: távozik a nyáron a Győr csapatkapitánya, Franciaországba szerződik

B. D. K.B. D. K.
2023.01.06. 13:13
null
Anne Mette Hansen (8) elhagyja a Győrt (Fotó: Csapó Balázs/Kisalföld)
Nem újította meg nyáron lejáró szerződését Anne Mette Hansennel a Győri Audi ETO KC. A dán játékos így a nyáron hat év után távozik Győrből – közölte a Rába-parti klub.

Anne Mette Hansen 2017 nyarán csatlakozott a Győrhöz a dán Köbenhaventől. Az azóta eltelt öt idény során kettő Bajnokok Ligája-aranyérem (2018, 2019) mellett egy ezüstöt (2022) és egy bronzérmet (2021) is szerzett a csapattal a legrangosabb európai kupasorozatban – emlékszik vissza a klub.

A 28 éves dán válogatott játékos – aki nemzeti csapatával eddig két bronzérmet szerzett a világbajnokságokon – a magyar bajnokságban három aranyéremnek (2018, 2019, 2022) és egy ezüstéremnek (2021) örülhetett zöld-fehér szerelésben.

A Magyar Kupában szintén három aranyérmet nyert (2018, 2019, 2021) és egy ezüstérem is gazdagította az éremkollekcióját.

Görbicz Anita visszavonulása óta, 2021 nyarától a csapatkapitányi karszalagot is viseli a csapatban.

„Ezúton köszönöm szépen Anne Mette Hansennek az eddigi munkáját. Nem most szeretnék búcsúzkodni, hiszen nagyon sok feladat áll még előttünk a mostani idényben. Nyáron majd méltóképp megköszönjük az ETO-ért végzett elkötelezett munkáját és nagyon bízom benne, hogy első helyekkel tehetünk pontot a hat Győrben töltött idényének végére” – idézte a klub honlapja Endrődi Pétert, a Győri ETO Kft. ügyvezetőjét.

Anne Mette Hansen nyártól a Metz játékosa lesz, a francia csapattal kétéves szerződést ír alá.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
23 órája

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06
Ezek is érdekelhetik