Férfi U20-as kézi Eb: kiütötték Feröert, középdöntősök a mieink

V. Á.V. Á.
2022.07.10. 14:22
Továbbjutott a magyar válogatott (Fotó: MKSZ)
A magyar válogatott simán legyőzte Feröert (40–21) a Portugáliában zajló U20-as férfi kézilabda Európa-bajnokság B-csoportjának 3. fordulójában, így ott lesz a középdöntőben.

Fej fej mellett haladtak a csapatok a mérkőzés elején (4–4, 8. perc). A mieink balszélsője, Krakovszki Bence hat perc után már a második kétperces büntetését kapta. Ezt követően sorozatban hétszer talált be a magyar válogatott (11–4, 17. perc). Sótonyi László együttese 19–8-ra nyerte meg az első félidőt.

A feröeriek legjobbja, a dánok ellen 9 gólt szerző Elias Ellefsen A Skipagotu a második meccshez hasonlóan ezúttal sem lépett pályára sérülés miatt.

A második félidő hasonló mederben zajlott, mint az első – a mieink könnyedén szereztek gólokat, míg a feröeriek ötlettelenül játszottak (25–13, 40. perc). A vége 40–21 a magyar válogatott javára.

A szlovén–dán találkozót utóbbi nyerte meg 34–27-re, így a magyar válogatott nulla pontot visz a középdöntős csoportba, mivel az egymás elleni meccsen a dánok legyőzték a mieinket. Akik a középdöntőben a spanyol és a portugál válogatottal mérkőznek meg.

U20-AS FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, PORTUGÁLIA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Magyarország
Feröer 40–21 (19–8)
Magyarország: Palasics, Takács Á. (kapusok) – Temesvári 3, Ilic, Pergel 3, Sztraka 1, Krakovszki Zs. 4, Papp T. 5, Sisa, Karai 3, Ónodi 4, Krakovszki B. 4 (1), Imre 3, Lukács 4, Jánosi 6. Edző: Sótonyi László