Férfi kézi NB I: 77 gólos meccsen győzte le az FTC a Kecskemétet

2022.02.12. 20:41
Zdolik (kékben) 15 lövési kísérletéből 13 gólt szerzett (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra)
A férfi kézilabda NB I szombati játéknapján a Ferencváros 46–31-re győzött a Kecskemét ellen – Imre Bence 8, Bujdosó Bendegúz 7 gólt szerzett. A Tatabánya 39–35-re nyert a Gyöngyös ellen, a hazaiaknál Zdolik Bence 13 gólt dobott. A kiesés ellen küzdő Eger megszerezte harmadik győzelmét, és elmozdult az utolsó helyről.

A Ferencváros és a Kecskemét a nap leggólgazdagabb összecsapását vívta egymással, hiszen 77 találatig jutottak a felek: 46–31-re diadalmaskodott a Ferencváros, amelynél Imre Bence hibátlan lövőteljesítménnyel nyolc, Bujdosó Bendegúz hét, Bognár Alex hat találattal zárt.

A Tatabánya jóval szorosabb, 74 gólt hozó meccsen 39–35-re győzte le a Gyöngyöst, a győztes hazaiaknál a 15 kísérletéből 13-szor eredményes Zdolik Bence vitte a prímet.

A listavezető Veszprém könnyedén érvényesítette a papírformát a Csurgó otthonában. A forduló előtt még sereghajtó Eger rendkívül szoros találkozón a Dabas vendégeként megszerezte harmadik győzelmét a bajnokságban, amivel elmozdult a tabella utolsó helyéről.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

14. FORDULÓ
BALATONFÜREDI KSE–
BUDAKALÁSZ KZRT 34–29 (23–14)
Balatonfüred, 500 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
BALATONFÜRED: Bősz 1 – P. Rodríguez 3, Németh B. 3, TOPIC 6, Dénes J., SZÖLLŐSI B. 8 (2), BÓKA 6. Csere: Andó (kapus), Kemény 1, Varga M. 3, Jánosi, Szmetán M., Gosztovics 2 (1), Szűcs B. 1, Brandt, Határ. Edző: György László
BUDAKALÁSZ: Djordjeszki – Varjú 2, I. PERISICS 7, TYISKOV 5, Holpert 2, Juric-Grgic 2 (1), Kovács D. Csere: Váczi D. (kapus), KONCZ 5, Fórizs, Vrhovina, KISS B. 4, Schmid 2, Sinkovits, Maracskó, Dávid M. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–0. 9. p.: 8–2. 14. p.: 11–6. 19. p.: 15–8. 25. p.: 23–11. 35. p.: 25–16. 43. p.: 27–18. 48. p.: 28–21. 52. p.: 29–24. 56. p.: 32–25
Kiállítások:
14, ill. 10 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 2/1
György László: – A legfontosabb, hogy győztünk, és örülök, hogy az elmúlt hetek gyenge játékát követően játékosaim ilyen kiemelkedő első félidőt tudtak produkálni.
Csoknyai István: – Az első félidőben belementünk egy óriási rohanásba, amelyből a nagyszerűen játszó Füred jött ki jól. A fordulás után már úgy játszottunk, ahogy hatvan percen át kellett volna, feljavult a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is. Azonban hozzátartozik az igazsághoz, hogy a fürediek óriási előnyük birtokában érezhetően visszavettek a tempóból.

FERENCVÁROSI TC–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 46–31 (23–17)
Budapest,
Elek Gyula Aréna, 350 néző. Vezette: Sándor L., Szikszay
FTC: Zernovic 1 – BUJDOSÓ 7, J. Mikita, BOGNÁR A. 6 (3), Debreczeni 3, Prainer 4, Kovacsics 2. Csere: Győri K. (kapus) 1, Füzi 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Bohács 3 (1), Nagy Bence 4, IMRE B. 8, Turák 1, Tóth Sz. 1. Edző: Horváth Attila
KECSKEMÉT: Deményi – ENAMOTO 6, Országh 1, Szrnka 1, Sipeki 5, Vetési 1, Menyhárt 3 (1). Csere: Marczika (kapus) 1, Mazák L., Simon B. 3, Karai 1, Csordás 2, Szeverényi 2, Horváth A. 4, Hiramoto 1, Forgács. Edző: Bencze József
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 9. p.: 7–5. 16. p.: 14–8. 22. p.: 19–12. 36. p.: 29–18. 46. p.: 34–25. 53. p.: 41–30
6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Horváth Attila: – Ezen a mérkőzésen az volt nehéz, hogy kellő komolysággal tudjunk hozzáállni, ami az első tíz percben nem is sikerült. A folytatásban a csapat tudta játszani a saját játékát, fegyelmezett védekezésünknek köszönhetően könnyű gólokat tudtunk szerezni. Fiatal játékosaink is elég lehetőséget kaptak, amivel éltek is.
Bencze József: – A mai mérkőzésen a Ferencváros a játék minden elemében fényévekkel jobb volt nálunk. A hozzáállásunk kritikán aluli volt, a védekezésünkről nincs mit beszélni, mert az nem volt. Támadásban is rengeteget hibáztunk, nagyon sok labdát adtunk el.

CSURGÓI KK–TELEKOM VESZPRÉM 21–33 (8–17)
Csurgó, 1000
néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
CSURGÓ:
Tatai – Gebhardt 1 (1), Krecic 3, Mladen Krszmancsics 2 (1), Borsos, Vasvári, A. Kovacevic. Csere: FÜSTÖS Á. (kapus), Bazsó, Schäffer 2, Kozina 2, ROTIM 6, Szeitl E., KERKOVITS 4 (3), Ács P. 1, Herceg. Edző: Baranyai Norbert
VESZPRÉM: CORRALES – GASPER MARGUC 6 (1), Maqueda 3, B. Blagotinsek 1, Lauge, NENADICS 5, STRLEK 7. Csere: Cupara (kapus), Dörnyei 1, Ligetvári 1, Sipos, Mahé 4 (1), Lukács P. 2, A. Nilsson 3. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 13. p.: 5–6. 18. p.: 6–9. 27. p.: 7–14. 35. p.: 9–21. 40. p.: 10–24. 48. p.: 13–28. 57. p.: 18–31
6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 2/2
Baranyai Norbert: – Érződött a csapaton, hogy nyolc nap alatt ez volt a harmadik mérkőzése. Sok technikai hibánk volt, amiből lerohantak bennünket. Sajnos egy súlyosnak tűnő sérülés már a mérkőzés elején beárnyékolta a találkozót. Az utolsó percig küzdött a csapatunk, egy pillanatra sem adtuk fel a találkozót.
Momir Ilics: – Idegesen kezdtünk, de javult a védekezésünk, amihez kiváló kapusteljesítmény társult, így sikerült könnyű gólokat szereznünk. A második játékrészben tovább javult a játékunk és taktikai elemeket is kipróbáltunk. Készülünk a következő BL-mérkőzésre, és szeretnénk ezt a formánkat átmenteni.

DABAS KC VSE–SBS-EGER 22–23 (9–12)

Dabas, 500 néző. Vezette: Horváth P., Marton
DABAS: Pallag – Ács 1, Horvat 3, Tarabochia 3, Garajszki 1, Török 1, LAURINYECZ 6. Csere: Holló 1 (kapus), Váczi M., Horváth L., Koller 3, Katona, Hutvágner 1 (1), Burony, Kende 2. Edző: Tomori Győző
EGER: BALOGH T. 1 – Lezák 2, Szuharev 2, GAVIDIA, KISS G., MACHÁC 6, Tóth R. 1. Csere: Seprős (kapus) – Eszteki 2, Kovács M., Szepesi N., Molnár B., Lakosy 1, Pulay 3 (1), Száva, Bernatonis 5. Edző: Tóth Edmond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–4. 18. p.: 4–9. 24. p.: 8–9. 35. p.: 9–13. 48. p.: 17–18. 56. p.: 19–22
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
3/1, ill. 2/1

Tomori Győző:
– Mentálisan nem voltunk elég erősek, pedig igen nagy tétje volt a mérkőzésnek a bennmaradás kiharcolásának szempontjából. Az is látszott, hogy Szöllősi Szabolcsot támadásban és védekezésben nem tudjuk pótolni. Elemezzük a hibákat, és készülünk a következő mérkőzésre.
Tóth Edmond:
– Az életünkért harcoltunk, a csapat mindent megtett a pályán. Védekezésben olyan teljesítményt nyújtottunk, amilyen ahhoz kell, hogy mérkőzéseket nyerjünk, és bizonyítsuk, helyünk van az NB I-ben.

SPORT36-KOMLÓ–FEJÉR-B.Á.L. VESZPRÉM 25–24 (12–14)
Komló, 700 néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
KOMLÓ: PÁSZTOR I. – MELNYICSUK 4, ZOBEC 3 (1), Jóga 2, Szöllősi O., JERKOVIC 5, Orbán. Csere: GRANIC (kapus), Urbán, Grünfelder 1, TAKÁCS B. 3 (1), Hoffmann 1, Szunajko F. 1, Vranac 2, Szkokán 3. Edző: Kilvinger Bálint
VESZPRÉM: BORBÉLY 1 – Szmetán P. 2, Széles 1, Fazekas G. 1, Vajda 2, Éles B. 2 (1), HÁRI 4 (1). Csere: MIKLÓS G. (kapus), KRISTÓF M. 4, Tóth J. 2, Bugyáki, Seregi 1 (1), TÓTH P. 4, Somogyi B. Edző: Tombor Csaba
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
4/2, ill. 5/3
Kilvinger Bálint: – Gyengébb első félidő után jobb másodikat produkáltunk, parádés hangulatban, egy kis szerencse is kellett ahhoz, hogy nyerjünk. Ennyi helyeztet nem szabad elhibáznunk.
Tombor Csaba: – Kicsit el vagyok keseredve, mert a második félidőben sokat hibáztunk, ezt a Komló kihasználta, igaz, a végén a szerencse is kellett ahhoz, hogy otthon tartsák a két pontot.

GRUNDFOS TATABÁNYA KCHE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS 39–35 (21–17)
Tatabánya, 2681
néző. Vezette: Bíró, Kiss O.
TATABÁNYA:
Bartucz – Juhász Á. 1, ANCSIN G. 5, Stojnic 1, Fotache, GYŐRI M. 6 (1), Sunajko S. 4 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), Tóth B. 1, ZDOLIK 13, Usal 1, BALOGH ZS. 4, Urban 3, Fekete D., Bodor. Edző: Dragan Djukics
GYÖNGYÖS: A. Tomics – Vaszics 1, MARKEZ 11 (3), Vilovszki, DURIS 5, Hamidovic 2, Varsandán M. 6. Csere: Merkovszki, Nagy Benedek (kapusok), Gerdán, HEGEDŰS M. 5, Ubornyák 4, Gábori 1. Edző: Konkoly Csaba
2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Dragan Djukics: – Látványos, jó mérkőzés volt sok góllal, és a tempóra sem lehetett panasz. Az átlövéseink jól sikerültek, és ha akadtak is nehézségeink, át tudtunk lendülni rajtuk. Kellett a győzelem az önbizalmunknak, különösen a keddi Európa-liga-meccs előtt.
Konkoly Csaba: – Az első tizenöt perc után a Tatabánya egyértelművé tette, hogy dominálni akar, a védekezésünk nagyon halvány volt. De mindent megpróbáltunk, végig küzdöttünk, így emelt fővel távozhatunk.

1. Szeged 16 15 1 583–405 +178 31
2. Veszprém 14 13 1 497–349 +148 27
3. Balatonfüred 14 9 1 4 432–388 +44 19
4. FTC 14 9 5 436–403 +33 18
5. Komló 14 6 2 6 384–405 –21 14
6. Tatabánya 14 6 2 6 385–409 –24 14
7. Budakalász 15 6 2 7 389–432 –43 14
8. Gyöngyös 14 6 1 7 395–400 –5 13