Férfi kézi El: kiütéses vereséget szenvedett a Tatabánya

V. Á.V. Á.
2021.11.23. 20:14
Ancsin Gábor 4 gólt szerzett (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra, archív)
A Tatabánya 33–20-ra kikapott a Eurofarm Peliszter otthonában a férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában.

A Bányász jól kezdett Bitolában, a 11. percben 5–5-re állt, ezt követően azonban sorozatban három gólt szerzett a házigazda – Dragan Djukics vezetőedző pedig kikérte első idejét. A különbség nem csökkent, a 21. percben már 12–7-re vezetett a Eurofarm Peliszter, melynek kapujában remekelt Székely Márton. A szünetben nyolcgólos hátrányban volt a Tatabánya (17–9).

Rosszul kezdődött a második félidő a magyar csapat számára, a 32. percben 19–9-re vezetett a hazai gárda. A folytatásban sem találtak magukra Ancsinék, a 22. percben tizenöt gólos volt a hátrány (30–15). Végül 33–20-ra kapott ki a Tatabánya.

A Tatabánya négy fordulót követően egy győzelemmel és három vereséggel áll a csoportjában. A következő körben a francia Nimes vendége lesz a Djukics-csapat.

néző. V: Erszov, Pavjukov (oroszok)
PELISZTER: SZÉKELY – Bozic-Pavletic 2, Velkovszki, Markoszki, Kukoszki, TABOADA DRANQUET 5, Ojleszki 3. Csere: Kizic (kapus), PERIC 5 (3), MANDALINIC 4, Gradjan 2, MARAS 6, Obradovics 1, Nenad Koszteszki 3, Tankoszki 1, Kukulovszki 1. Edző: Zeljko Babic
TATABÁNYA: Bartucz – HORNYÁK B. 6, Ancsin G. 4, Győri M., Usal 2, Zdolik 3, Sunajko S. 2 (1). Csere: Wyszomirski (kapus), Fotache, Balogh Zs., Juhász Á., Urban 1, Molnár B., Bodor 1, Bognár N. 1. Edző: Dragan Djukics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 11. p.: 5–5. 16. p.: 9–5. 19. p.: 11–7. 28. p.: 16–7. 34. p.: 20–9. 45. p.: 27–12. 53. p.: 30–15
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Dragan Djukics: – Felkészültünk a Peliszterből, edzéseken jól is működött minden, ehhez képest húsz perc alatt elvesztettük a találkozót. Semmi sem működött, sem elöl, sem hátul, és utóbbi volt a vereség fő oka. A hazaiak megérdemelték a győzelmet, mert mindenben fölénk kerekedtek, motiváltabbak voltak, több energiával játszottak. A vereségért én vagyok a felelős, igyekszünk felkészülni és javítani a következő mérkőzéseken.