Férfi kézi: megvan a Veszprémtől távozó Borozan új csapata

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.08.15. 08:47
null
Vuko Borozan Katarban folytatja (Fotó: Török Attila)
Katarba igazolt Vuko Borozan. Az előző két idényben Veszprémben kézilabdázó montenegrói balátlövő érkezését az al-Arabi SC jelentette be.

Borozan 2019 nyarán szerződött Magyarországra, miután előző klubja, a Vardar Szkopje rendkívül nehéz anyagi helyzetbe került. Sajtóhírek szerint a Veszprém egyik, ha nem a legjobban fizetett játékosa volt. Bár márciusban még úgy tűnt, a klub és a játékos is szeretne élni a korábban kötött kettő plusz egy éves szerződésben szereplő opcióval, erre végül nem került sor.

Borozan a Pick Szeged ellen elvesztett bajnoki finálét magánéleti okokra hivatkozva ki is hagyta. Később arról lehetett olvasni, a veszprémi klub vezetősége felfüggesztette a montenegrói játékost – ennek hátteréről keveset lehetett hallani, a bakonyiak pedig hivatalosan nem is kommentálták az ügyet.

A Cetinjében született játékos távozását július elején jelentette be a klub – ekkor nevezték ki a Momir Ilics, Gulyás Péter edzőpárost a csapat élére, és az új vezetés ekkor számolt be a jövőbeli tervekről, melyek szerint a következő évadtól kezdve több magyar fiatalnak szeretnének lehetőséget adni, ennek a koncepciónak a részeként Borozan mellett Nikolaj Markussentől és Danyiil Siskarjovtól is elköszöntek.

Legfrissebb hírek

Férfi kézilabda NB I: a Veszprém majdnem 50 gólt dobott a Balatonfüred ellen

Kézilabda
2025.12.13. 17:48

Népsport: csak nem lehetett a magyarokkal „kikukoricázni”

Népsport
2025.12.13. 11:52

Kézilabda: ORV-arannyal búcsúzott 2025-től a serdülő leányválogatott

Utánpótlássport
2025.12.12. 09:05

Férfi kézilabda NB I: az ETO szoros meccsen győzött a Komló ellen, a hajrában fordított a PLER

Kézilabda
2025.12.11. 19:45

Kun Attila: A hangsúly az egyénen van!

Utánpótlássport
2025.12.05. 19:42

Kézilabda: úton a vb felé a junior leányválogatott

Utánpótlássport
2025.11.26. 18:01

Kézilabda: nagy potenciál rejlik az ifjúsági fiúválogatottban

Utánpótlássport
2025.11.04. 14:45

Kézi: hibátlanul aranyérmes a Tiby-kupán az ifjúsági fiúválogatott

Utánpótlássport
2025.11.02. 12:27
Ezek is érdekelhetik