Női kézi: kényszerpihenő vár a Győr kapusára

V. Á.V. Á.
2021.05.17. 15:20
null
Laura Glauserre többnapos szigorú pihenő vár (Fotó: Török Attila)
Laura Glausert, a Győri Audi ETO KC kapusát a Debrecen elleni női kézilabda Magyar Kupa-döntőn lőtték fejen egy labdával. Ennek ellenére még visszatért a pályára, de az éremátadón már nem vett részt, kórházba vitték.

A 27 esztendős Laura Glauser rövid ápolást után még folytatta a játékot a végül 29–23-as győri győzelmet hozó mérkőzésen. A második félidőre lecserélték, de nem érezte jól magát, rosszulléte miatt az éremátadó ünnepségen sem volt ott. A győri kórházban vizsgálták ki az olimpiai ezüstérmes játékost, aki tavaly nyáron igazolt a klubhoz.

„A mérkőzésen fejbe dobták. Akutan semmi panasza nem volt. A második félidőben fellépő panaszai miatt meg kellett szakítania a játékát. Durva eltérést nem észleltünk, de minimális agyrázkódásos tünetek miatt, dr. Szálasy László kollégám felügyelete alatt vizsgálatokra a győri kórházba szállítottuk. Esetleges sérülések kizárása miatt CT és idegsebészeti vizsgálatokat végeztünk. Kórházi felvételt nem igényel, de két-három nap szigorú pihenést írtunk elő neki. Szerdán kontrollvizsgálat alapján dől el, mikor térhet vissza a csapathoz” – nyilatkozta az Európa-bajnok kézilabdázó állapotáról dr. Balogh Péter, a Győr csapatorvosa a klub honlapján.

Legfrissebb hírek

A határon túlra adta kölcsön fiatal kapusát a Győri ETO KC

Kézilabda
2026.07.08. 19:48

Bedőlt az eredetileg Las Vegasba tervezett augusztusi kézilabdatorna

Kézilabda
2026.07.02. 19:26

Női kézilabda: eltaláltuk a Győr bajnoki címét és a Ferencváros második helyét is

Kézilabda
2026.06.29. 10:51

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12