Férfi kézi NB I: a Szeged és a Tatabánya is hozta a kötelezőt

2021.05.12. 20:03
Orosházán nyert a Balatonfüred (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Az élmezőnyhöz tartozó csapatok közül a Mol-Pick Szeged, a Grundfos Tatabánya és a Balatonfüred is idegenben érvényesítette a papírformát a férfi kézilabda NB I-ben.

A második Szeged a Dabas, a harmadik Tatabánya a Veszprémi KKFT (bár a szünetben még iksz volt az állás), a negyedik Balatonfüred pedig az Orosháza otthonában győzött.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
DABASI VSE KC–MOL-PICK SZEGED 26–44 (14–20)
Dabas, 100 néző. V
: Rontó, Szanyi
DABAS: Holló 1 – Ács 2, FEKETE B. 5, Török 1, Szöllősi Sz. 1, Koller 1, Laurinyecz. Csere: Hermann (kapus), Garajszki, Váczi M. 4 (1), Zatureczki, Antal Sz. 2, Kurucz 1, Hajdú 2, Katona, KENDE 6. Edző: Tomori Győző
SZEGED: Mikler – B. Radivojevics 4 (1), Henigman 2, BÁNHIDI 4, Mackovsek 4, J. Källman 2, Bombac 1. Csere: Alilovic (kapus), Bodó 2, J. Canellas 3, SOSTARIC 9 (2), Kaspárek 1, Bajus 2, M. Stranovsky 2, IFJ. ROSTA M. 4, Zsitnyikov 4. Edző: Juan Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 11. perc: 6–6. 19. p.: 10–14. 25. p.: 13–19. 35. p.: 15–25. 49. p.: 22–36. 56. p.: 25–40
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
Tomori Győző:
– Jobb védekezést vártam magunktól, de örülök, hogy támadásban bátran játszottunk. A legnagyobb pozitívum, hogy végre nézők előtt játszottunk.
Juan Carlos Pastor: – Álmosan kezdtük a mérkőzést, egy ideig jól tartotta magát a Dabas. Váltottunk védekezésben, ez volt a fordulópont. Sérülésmentesen, a csapatot forgatva nyertünk.

VESZPRÉMI KKFT–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 25–31 (14–14)
Veszprém, 300 néző. V:
Fekete T., Tóth D.
VESZPRÉM: Borbély – SZMETÁN P. 4, Kristóf M. 2, Bugyáki, Vajda 1, Fazekas G. 3, Seregi 1. Csere: Ágoston, Miklós G. (kapusok), ÉLES B. 7 (6), Tóth P. 1, Szeitl L. 1, SOMOGYI B. 3, Tóth Márton 2. Edző: Tombor Csaba
TATABÁNYA: BARTUCZ – Hornyák P. 2, Ancsin G. 3, JUHÁSZ Á. 4, SIPOS 5, Győri M. 4, Sunajko S. 4. Csere: Konecny (kapus), Ilyés, BALOGH ZS. 6 (5), Debreczeni 3, Zdolik, Molnár B. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 14. p.: 7–5. 19. p.: 10–8. 24. p.: 11–11. 30. p.: 13–14. 36. p.: 16–17. 42. p.: 21–19. 46. p.: 23–21. 52. p.: 23–25. 58. p.: 25–29
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 5/5
Tombor Csaba: – A jövőt szem előtt tartva, napról napra, hétről hétre fejlődünk, hogy a következő idény még komolyabb ellenállást tudjunk kifejteni. Sajnálom Ilyés Ferenc sérülését, mielőbbi gyógyulást kívánunk neki! Ezúttal Balogh Zsolt játéka jelentette a különbséget.
Vladan Matics: – A Veszprémi KKFT kiválóan játszott, ilyen nehéz, küzdelmes meccsre számítottunk. Az utolsó tíz percben a rutin döntött a javunkra: a kapusteljesítményünk feljavult, jobban védekeztünk. Az edzők nem élvezték ezt a mérkőzést, de a közönség biztosan jól szórakozott.

OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–BALATONFÜREDI KSE 22–35 (8–17)
Orosháza, 100 néző. V:
Bujdosó, Horváth V.
OROSHÁZA: Özmusul – Pásztor M., Peskov 4, Tóth K. 4, Döme 3, Sakic 1, Usal 4. Csere: Majdán (kapus), Lászlai 4, Kancel, Szabó M., Kiss A. 2, Andrikó, Csányi, Arnóczki. Edző: Ratko Djurkovics
BALATONFÜRED: ANDÓ – Rodríguez P. 2, Kemény 4, TOPIC 6, Szűcs B. 2, SZÖLLŐSI B. 6 (2), Bóka 2. Csere: Bősz (kapus), PULAY 5 (1), Kőhegyi 2, Draskovics 4, Brandt 1, Ág, Szmetán M. 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása: 6. perc: 0–3. 10. p.: 4–5. 18. p.: 4–8. 28. p.: 8–16. 32. p.: 8–18. 39. p.: 13–24. 45. p.: 16–27. 54. p.: 20–31
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/0, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Ratko Djurkovics:
– Minőségi csapattól szenvedtünk vereséget.
György László: – Nem számítottunk ilyen nagy különbségű győzelemre. Fegyelmezettek voltunk védekezésben és támadásban is, több jó egyéni teljesítményt is nyújtottunk. Lépésről-lépésre haladunk a céljaink elérése felé.

1. Veszprém 23 22 1 829–535 +294 45
2. Szeged 22 19 3 743–551 +192 38
3. Tatabánya 21 15 2 4 598–525 +73 32
4. Balatonfüred 22 12 4 6 625–592 +33 28
5. Csurgó 23 11 5 7 622–628 –6 27
6. FTC 20 11 1 8 564–545 +19 23
7. Eger 23 9 3 11 625–703 –78 21
8. Gyöngyös 22 9 1 12 588–597 –9 19