Férfi kézi-vb: „Kiengedtünk a nagy előny birtokában, de idejében észhez tértünk”

P. V.P. V.
2021.01.21. 20:43
Mindig volt valaki, aki magára vállalta a felelősséget, lendített a csapat játékán (Forrás: AFP)
Újabb két ponttal gazdagodott a magyar férfi kézilabda-válogatott, miután 29–23-ra legyőzte Brazíliát az egyiptomi világbajnokság középdöntőjében. A mérkőzés után Gulyás István szövetségi kapitány mellett Sipos Adrián, Mikler Roland és Sunajko Stefan értékelt az M4 Sportnak.

A védelem oszlopa, Sipos Adrián így látta a találkozót.

„Örülünk, hogy eddig mindegyik meccsünket meg tudtuk nyerni. Nehéz volt a felkészülés, de egyre jobban belejövünk a játékba, mindenki megtalálja a pozícióját. Ha volt is olyan pozíció, amit kicsit nehezebben oldottunk meg, akkor jött egy másik ember, segített. A szünetben azt kérte tőlünk az edzői stáb, hogy nyerjük meg minél hamarabb a meccset, ám kicsit kényelmesen kezdtük a második félidőt, de idejében észhez tértünk, és megnyugtató győzelmet arattunk. Nagy önbizalmat adott az utóbbi két győzelem, reméljük, így tudjuk folytatni.”

Mikler Roland, aki 41 százalékkal védte a brazilok lövéseit, elmondta, bár a hatvan perc kétnaponta azért megterhelő számára, a következő, lengyelek elleni meccsig kipiheni magát. A Brazília elleni mérkőzésről a következőket mondta.

„Elégedett vagyok, mert az első félidő nagyon jól sikerült, a második felében már uraltuk a mérkőzést. A második félidő is jól indult, de a nagy előny birtokában kiengedtünk, és belehibáztunk. De volt tartásunk, és mindig volt valaki, aki magára vállalta a felelősséget, lendített egyet a csapat játékán. Azt gondolom, a védekezés egy-két szakasz kivételével jól működött, működtek azok a páros kapcsolatok köztem és a védők között, amelyek meg voltak beszélve. Büszke vagyok a csapatra, megyünk tovább.

A brazilok ellen a szélsőknek is több szerep jutott, mint a németek elleni mérkőzésen. Sunajko Stefan a találkozó kritikus pillanatiban szerzett fontos gólokat.

„Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, örülök a győzelemnek és annak is, hogy amikor fontos volt, gólokkal tudtam segíteni a csapatot. Ezen a meccsen valóban sok gólt lőttünk szélről, boldog vagyok, hogy lehetőségetkaptam ma, bízik bennem a szakmai stáb. Remélem, a lengyelek ellen is nyerünk, ha pályára küldenek, azon leszek, hogy maximálisan éljek az újabb lehetőséggel.

Gulyás Istvánszerint ismét láttak előrelépést a játékban, még ha nem is működött minden olajozottan.

„A védekezés kicsit nehezebben állt össze, mert a tegnapi költözés miatt keveset tudtunk gyakorolni. A huszadik perctől azonban a fiúk a belső posztokon azt csinálták, amit kértünk tőlük a videózások alapján, onnantól kezdve hatékony volt. A brazilokból sokkal többet kivett az első csoportkör, éreztük, hogy elfáradnak, elfogynak, egyre kevesebb emberünk van, így magabiztos győzelmet tudtunk aratni, s ez a legfontosabb. Készülünk a lengyelek ellen, az lesz a kulcs a továbbjutásunkhoz.

A szövetségi kapitány azt is elárulta, a német kollégákkal beszélgettek, akikazt mondták, hogy találkozunk majd a döntőben. Ehhez a spanyolok elleni győzelemmel tehetnének egy lépést, amivel a csoportunkban még kiélezettebbé tennék a további mérkőzéseket.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, EGYIPTOM
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. FORDULÓ
I. CSOPORT (ÚJ FŐVÁROS)
MAGYARORSZÁG–BRAZÍLIA 29–23 (16–11)
Új főváros, zárt kapuk mögött. V:
Brunner, Salah (svájciak)
MAGYARORSZÁG:MIKLER – Hornyák P. 3, MÁTHÉ 4 (1), LÉKAI 3, BÁNHIDI 5, Szita 2, Sunajko S. 4.Csere:Székely (kapus), SIPOS 1, Ifj. Rosta M. 2, Ancsin G. 1, BODÓ 4, Nagy Bence, Hanusz.Szövetségi kapitány:Gulyás István
BRAZÍLIA:Da Rosa R. – Chiuffa 4 (2), Toledo, Ponciano 2, Moraes 3, LANGARO 8, Torriano.Csere:Almeida (kapus) H. Teixeira, C. Andrade, G. Rodrígues 3, Patrianova, V. Teixeira, J. Silva 1, Hackbarth 2.Szövetségi kapitány:Leonardo Bortolini
Az eredmény alakulása.6. perc: 3–2. 8. p.: 3–4. 14. p.: 8–7. 17. p.: 11–8. 21. p.: 11–10. 25. p.: 14–11. 34. p.: 18–11. 39. p.: 19–15. 47. p.: 24–17. 54. p.: 27–19
Kiállítások:8, ill. 6 perc
Hétméteresek:1/1, ill. 3/2