A magyarok és a németek mellett Uruguay és a Zöld-foki Köztársaság együttese szerepel majd az A-csoportban. Mind a nyolc négyesből az első három jut a középdöntőbe, ahol négy darab hatos csoportban folytatódnak a küzdelmek, és mindegyikből az első kettő jut a negyeddöntőbe.
„Ez egy remek csoport” – mondta Alfred Gislason, a németek szövetségi kapitánya.
Uwe Gensheimer csapatkapitány úgy vélekedett, a magyarok nagyon jól szerepeltek idén januárban az Európa-bajnokságon – ahol végül a kilencedikek lettek –, ennek ellenére a német csapat a csoportgyőzelem esélyese, és szeretnének is megfelelni ennek a szerepnek.
Johannes Bitter kapus is úgy fogalmazott, mindenképpen ők az esélyesek az első hely megszerzésére ebben a „nagyon érdekes csoportban”. Hozzáfűzte, a magyarokon kívül erős ellenfelekkel csak később találkoznak.
A középdöntőben Brazília, Tunézia, Lengyelország és Spanyolország közül három csapat vár az A csoport továbbjutóira.
„Minden tiszteletem a Zöld-foki Szigetek és Uruguay csapatáé, de őket le kell győznünk, és a Magyarország elleni kulcsmeccset is meg kell nyernünk, ha jó pozícióból akarjuk kezdeni a középdöntőt” – mondta Andreas Michelmann, a német szövetség elnöke.
„Első ránézésre könnyű a sorsolásunk. Örülök, hogy eleinte lesz néhány mérkőzésünk, amely a fejlődésünket szolgálja” – vélekedett Bob Hanning alelnök.
A január 13. és 31. közötti torna lesz a 27. férfi világbajnokság, de az első, amelyen már 32 csapat szerepel. A mérkőzéseknek Kairó két csarnoka, valamint Gíza és Alexandria ad majd otthont.
A szervezők a koronavírus-járvány miatt rendkívül szigorú óvintézkedésekkel készülnek a tornára: például felkérték a nemzetközi szövetséget (IHF), hogy néggyel növelje a keretek létszámát, így az esetleges koronavírus-gyanús játékosok pótlása könnyebben megoldható lenne.
Alfred Gislason is megemlítette, hogy a játékosoknak rövid idő alatt sok mérkőzésük lesz – mostantól a világbajnokság kezdetéig, majd a tornán is – ezért sokat segítene, ha 16 játékos helyett húsz alkothatná a kereteket.
2021-ES FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, EGYIPTOM
A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport: Németország, MAGYARORSZÁG, Uruguay, Zöld-foki-szigetek
B-csoport: Spanyolország, Tunézia, Brazília, Lengyelország
C-csoport: Horvátország, Katar, Japán, Angola
D-csoport: Dánia, Argentína, Bahrein, Kongói DK
E-csoport: Norvégia, Ausztria, Franciaország, Észak-Amerika 1. számú csapata
F-csoport: Portugália, Algéria, Izland, Marokkó
G-csoport: Svédország, Egyiptom, Csehország, Dél-Amerika 4. számú csapata
H-csoport: Szlovénia, Fehéroroszország, Dél-Korea, Oroszország
A 32 csapatos tornának 2021. január 13. és 31. között Egyiptom ad otthont.
A január 13. és 31. között esedékes 27. férfi kézilabda-világbajnokságot négy helyszínen rendezik Egyiptomban, korlátozott számban ugyan, de jelen állás szerint nézők előtt. A szervezők előzetesen 25-30 százalékos kihasználtsággal számolnak, azaz a Kairó Stadionba legfeljebb 5100 szurkolót engedhetnek be, míg a Borg el-Arabban nem lehetnek többen ezerötszáznál. Kairó Stadion:A fővárosban található; 1997-ben épült; 17 ezer férőhelyes; majdnem nyolc és fél millió dollárból (több mint két és fél milliárd forint) újították fel öt éve; korábban többször rendeztek itt világversenyt. Új Főváros Sportcsarnok:Kairó és a Vörös-tenger között található; 2020-ban épült; 7500 férőhelyes; 137 millió dolláros (közel 42 milliárd forint) beruházás részeként építették; egy uszodának és számos sportpályának ad otthont a komplexum. Borg el-Arab:Alexandriától 30 km-re található; 2020-ban épült; 5000 férőhelyes. Október 6. Sportcsarnok:Kairó külvárosában található; 2020-ban épült; 5200 férőhelyes; egy VIP-részleg, egy edzőpálya és egy wellnessközpont is tartozik hozzá. |