Női kézi: újra meg kellett műteni a győri kapus térdét

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2019.05.30. 19:05
Újra térdműtéten esett át Kari Aalvik Grimsbö, a Győri ETO női kézilabdacsapatának klasszis norvég kapusa.

Grimsbö térdproblémája nem új keletű, még azelőtt sérült meg, hogy 2015-ben Győrbe szerződött volna. Azóta is szükség volt már műtéti beavatkozásra, és bár 2018-ban a válogatottságot is lemondta, hogy csökkentse a terhelést, most újra kés alá kellett feküdnie.Azóta is szükség volt már műtéti beavatkozásra, és bár 2018-ban a válogatottságot is lemondta, hogy csökkentse a terhelést, most újra kés alá kellett feküdnie.

Anne Froholt, a norvég válogatott orvosa az NTB-nek megerősítette, hogy Grimsbőt nem sokkal a sikerrel megvívott Bajnokok Ligája négyes döntő után műtötték meg, de azt nem részletezte, hogy pontosan milyen beavatkozásról volt szó, és emiatt mennyit kell kihagynia.

A Győr később a klubhonlapján adott bővebb tájékoztatást, kiemelve, hogy a beavatkozást a csapatorvos dr. Balogh Péter főorvos végezte el. „Relatív túlterheléses porcbántalom miatt ízületi kitakarításos műtét történt a játékos korábban már többször operált jobb térdében. A beavatkozás során az MRI-vizsgálattal kimutatott elváltozásokat találtuk, legutóbbi (két évvel ezelőtti) műtétjéhez képest jobb viszonyokat észleltünk. Minden remény megvan arra, hogy a szezon kezdése érdemben ne csússzon számára” – mondta Balogh Péter.

Az ilyen bizonytalansági faktor miatt is volt logikus döntés az ETO részéről, hogy az elmúlt idénynek már három kapussal vágott neki, és így lesz ez a 2019– 2020-as évadban is.

Grimsbőnek még egy évig érvényes a szerződése Győrben, és bár Katrine Lunde súlyos sérülése után felvetődött, hogy visszatérhetne a nemzeti csapatba, a 34 éves játékos úgy reagált, sok szempontot kell mérlegelnie.

Legfrissebb hírek

„Olyan koktél született, ami ritka az élsport világában” – Endrődi Péter a győri kézilabdás sikerekről

Kézilabda
2025.06.13. 09:11

Öt poszton négy győri, köztük egy magyar az EHF női álomcsapatában

Kézilabda
2025.06.11. 12:00

Női kézi NB I: ez volt az idény számokban

Kézilabda
2025.06.11. 08:27

Gyermeket vár a győri kézilabdacsapat dán klasszisa

Kézilabda
2025.06.10. 17:15

Per Johansson: Még évekig látom magam az ETO kispadján

Kézilabda
2025.06.07. 12:53

A dinasztia Győrben épül – Moncz Attila publicisztikája

Kézilabda
2025.06.05. 23:26

Női kézilabda: az FTC és a DVSC mellett Szikoráék és Pappék is versenyben a BL-helyekért

Kézilabda
2025.06.05. 16:34

EHF: négy magyar női kézilabdázó is bekerülhet az idény álomcsapatába

Kézilabda
2025.06.04. 14:33
Ezek is érdekelhetik