Férfi kézi EHF-kupa: továbbra is nyeretlen a Balatonfüred

2019.02.23. 17:45
A Balatonfüredi KSE öt góllal kikapott a francia Saint-Raphaël Var HB csapatától a férfi kézilabda EHF-kupa csoportkörének harmadik fordulójában, szombaton Veszprémben.

Az első két csoportmeccsét elveszítő magyar csapatból hiányzott a sérült Zdolik Bence, Szita Zoltán és Szöllősi Olivér, a fehérorosz válogatott Artur Karvackij pedig a héten a Bajnokok Ligája-résztvevő PPD Zagrebhez igazolt. A vendégeknél nem szerepelhetett az olimpiai és háromszoros világbajnok Xavier Barachet, a világbajnok Adrien Dipanda, illetve a világ- és Európa-bajnok Daniel Sarmiento.

Jobban kezdett az előző idény ezüstérmese (2–6), de egy 7–2-es sorozat végén az egyre gyorsabban és pontosabban játszó Balatonfüred átvette a vezetést. Máthé Dominik és Szöllősi Balázs vezérletével növelni is tudta előnyét (17–14), ám a szerb Aleksza Kolakovics találataival tartotta magát a Saint-Raphaël a szünetig.

A második felvonást ismét a franciák kezdték lényegesen jobban, és 4-0-s sorozatuknak köszönhetően megint vezettek. Pontatlanul támadtak és gyengén védekeztek ekkor a fürediek, 15 perc alatt csupán egy gólt dobtak, így ebben az időszakban eldőlt a mérkőzés. A vendégek a tíz gólig jutó Raphael Caucheteux vezérletével az 54. percig folyamatosan növelték a különbséget (22–31), és végül öt találattal nyertek.

A Tatabánya vasárnap Győrben a német Hannover-Burgdorf csapatát fogadja, a Balatonfüred pedig jövő vasárnap a Saint-Raphaël otthonában folytatja szereplését az EHF-kupa csoportkörében.

FÉRFI EHF-KUPA
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
A-CSOPORT

BALATONFÜREDI KSE–SAINT-RAPHAëL (francia) 27–32 (18–16)
Veszprém, 1000 néző. V: Panaidizs, Andreu (ciprusiak)
BALATONFÜRED: Fazekas – Hornyák 2, KEMÉNY 3, TOPIC 3, Ferreira 1, Szöllősi B. 8 (2), Bóka. Csere: Bősz (kapus), Déber 2, Németh B. 1, Kancel, Szemjonov 1, Máté 6 (3)
Edző: Csoknyai István
SAINT-RAPHAëL: POPESCU 1 – Vigneron, KOLAKOVIC 7, Gajducsenko 2, LYNGAARD 5, SIMICU 5, CAUCHETEUX 10 (1). Csere: Mapu, Paschal, Demaille, Bardi, Jildenbäck 1, Toto, Trottet, Petit, Eponouh 1
Edző: Joël da Silva
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 11. p.: 6–6. 16. p.: 10–9. 21. p.: 13–12. 28. p.: 17–16. 36. p.: 18–20. 46. p.: 20–26. 53. p.: 22–29. 58. p.: 26–31
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/1
Csoknyai István: –
Nagyon szerettünk volna meglepetést szerezni, és az első harminc perc játéka alapján okkal bizakodtunk. Sajnos a szünet után negyedórán keresztül alig tudtunk gólt lőni, és ez a kihagyás megpecsételte a sorsunkat.
Joël da Silva: – Tartottunk ettől a mérkőzéstől, és az első félidőben látottak igazolták is a félelmünket. A fordulás után összeállt a védekezésünk, ezért nagy előnyt szerezve, a vártnál biztosabban győztünk.